škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;600165
Hocam 70db neresi sessiz?. Biz 69db lik Nexenlere dayanamadık diye gittik WR D4 taktırdık kış lastik olmasına rağmen 68db diye. her bir db değeri 1 metrelik mesafede o kadar çok etki ediyor ki insanı uzun yoldan soğutur 70db, sessiz demene şaşırdım, ondan önceki lastiğin nedir bilmiyorum tabiki belki sana sessiz gelmesinin sebebi öncekinin çok daha sesli olması olabilir.

Hacı kış lastiği taktığını nerden işaretledin araçta?. Bolero menüsünden mi?. Ben onları hız limitleme ekranında görmüştüm sanki ama böyle bir seçenek işaretleyip işe yarayacağını hiç düşünmedim bak aklıma soktun ben de yapayım onu:)

225-45-17 ölçüsünde 70db iyi bir rakam.

Bi de araba sessiz, alt yalıtımı baya iyi ;)

Çıkardığım lastikler 68db'lik Goodyear'lar ama kış şartlarında her yaz lastiği gürültülü kalıyor. DOlayısıyla kışlığa geçince sessizleşme normal.

Fakat bundan 2 kış önce 72 db'lik bir kış lastiği (falken) alıp da otobüs lastiği gibi ses yapmasından dolayı arabadan da soğuyup satmıştım :)
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2016, 13:28:05 Gönderen: turker »

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=23]turker[/MENTION] bey aracınız Peugeot hangi modeldir?. 70db bana bayagı sesli geliyor da o nedenle şaşırdım sabiki lastik yere basan alan arttıkca sesin çok olması normal haklınısınız ben 185/65/15 için degerlendirme yapabiliyorum.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;600224
[MENTION=23]turker[/MENTION] bey aracınız Peugeot hangi modeldir?. 70db bana bayagı sesli geliyor da o nedenle şaşırdım sabiki lastik yere basan alan arttıkca sesin çok olması normal haklınısınız ben 185/65/15 için degerlendirme yapabiliyorum.

Pug 308. Yol sesi yalıtımı gayet iyi. Motor da öyle. Rüzgar orta halli.

Çevrimdışı dorland

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dorland;600823
hem konfor hem güvenlik hem orta direk continental diyorum

contiler ne zamandan beri orta direk oldu... bir yanlışınız olmasın hocam bildiğin lüks sınıftır continental. ben şu anki aracıma wr d4 aldım tanesi 265 tl'ye.. aynı ölçünün continentali ts860 modeli 330 tl idi. michelin alpin 5 ise 350 tl idi.

Konfor ve güvenlik konusunda da sonuna kadar katılıyorum size. imkanım olsa bende hep continental alırdım. sadece orta direk değil onu demeye çalıştım. :)

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Ben Conti hastalığımı geçen sene wr d4 ile yendim. Karda kışta dağ bayır demeden her koşulu aşan lastik. Önce emniyetse Nokian wr d4. Yolunuz açık olsun.

Çevrimdışı dorland

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kesinlikle çok kaliteli bir lastik.ben orta direk derken fiyatını kıyas almıştım,şuanki liste fiyatları nedir bilmiyorum ama geçen sene kliksadan iki tane contiyi 300 tl ye almıştım ve çok memnun kalmıştım.hem sessizliği,hem yumuşaklığı ve yol tutuşu tam kararındaydı..şu benim fabıa daki nexenler eskisin kesinlikle tekrar conti diyorum (:

Çevrimdışı drokan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
nokian wrd4 al hiç düşünme. hafta sonu taktırdım lastikleri, mükemmel diyebilirim.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim orada aksam yagdi, aracta wr d4 takili.. Ancak sabah deneyebildim cok az buz olmus onun uzerinde bir sikinti cikarmadi. Tam bir yagsin onu bekliyorum imkanim olrsa video da cekmeyi dusunuyorum

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastiklerinizden 7 derecenin altında her zaman performans alıyorsunuz. Sakın kış lastiğim var diye buzlu bir zeminde test yapmaya çalışmayın. 4wd araç + kış lastiği kombinasyonu bile tutunamıyor o tip zeminde.

Kış lastikleri 7 derece altında standart lastiklere göre daha kısa fren mesafesi ve daha yüksek tutunma sağlar. 7 derece üzerinde ise bu kıyas tam tersine döner.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elbette dediginiz gibi ancak yol tutusunun yaz lastigine gore asil farki kar ve buz uzerinde belli oluyor neticede. Kis lastigi buz uzerinde kaymaz diye birsey yok ama kayma derecesini yazlik lastige gore anlamanin en iyi yolu da kar buz uzerinde kullanmak. Ayrica buzlu yolda denemeyin derken yol buzluysa yola cikmayin demek istediyseniz, ona da katilmiyorum. Adamlar rusyada finlandiyada yilin 8 ayinda kar buz uzerinde yol aliyor bizim taktigimiz ve turevleri lastiklerle.. herkes gidip civili lastik almiyor ya oralarda :)

Çevrimdışı -CND-

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şu bir kesin ki buzlu zeminde test yapmanız can sıkıcı sonuçlar doğuracaktır. Test standart limitlerin bir miktar üzerinde yapılan denemeleri içerdiği için sert uygulanan gaz/fren sonucu 4wd+lastik kombinasyonu bile buz üzerinde bambaşka tepkiler vermeye başlıyor. Kar üzerinden sürüş ile buz üzerinde sürüş ciddi fark gösteriyor.

Bunu Avusturya'da R experience etkinliğine katıldığımızda test etme şansımız oldu. Mk6 Golf R ile pist kar kaplı iken sorunsuz girip çıktığımız virajlar 3. turun ardından ezilip buz olduğu için araçlar olduğu gibi viraj çizgisinin dışına tamamen kontrol dışı kaymaya başladı. İki çare vardı, çivili lastik veya hızı düşürüp agresif hareketlerden kaçınarak güvenli bir sürüş tercih etmek.

İletiyi yazarken aklıma bu video geldi :)

pic.twitter.com/zS2GhLLbpJ

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam arabayi deneyelim dediysek sehir icinde buz ustunde dans ettirelim demedik :) zaten aracin saga sola kayma durumunda carpabilecegimiz birseylerin olmadigi yerlerde, yani avm acik otoparklarinda falan henuz kimseler yokken tarzinda bir denemeyi kastetmistim ben. Sahip oldugunuz aracin hangi kosullarda ne tepki verdigini bilmek onemlidir. Bu fikrimin temel cikis noktasi da budur :)

Çevrimdışı canasss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar ben yeni aldığım fabia aracıma 185 60 r15 84t continantel ts860 kışlık lastik aldım. buralarda kar yagislarida başladı bende 4 tane kışlık lastik alım dedim.bu modeli almamın sebebi internette çok olumlu görüşler ve adac kış lastiği testinden 1.olarak çıkmasıdır. bu arada 4lastigi toplam 840 TL ye aldım. montaj ve balans dahil.