škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;624931
arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama çoğunluk nokian wr d4'te birleşmiş. lastiğin güncel fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?

bir de farklı çeşitleri var sanırım, yük ağırlığına göre değişiyor demişler, ben özellikle en konforlusunu almak istiyorum bu konuda bir fark var mıdır?

ben de takip ediyorum. mevcut lastiklerim üzerinde gelen nexen marka lastikler.

bu arad akış lastiklerinde 4 lastiğide değişmemiz şart mı?

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi baktım arkadaşlar Nokia WR D4 202 TL hepsiburadada, 20 tl lastik başı fazla verip 4 mevsim lastiği alsam daha iyi olur mu? Aynı performansı alır mıyım?

http://www.hepsiburada.com/nokian-185-60-r15-88h-xl-weatherproof-4-mevsim-lastigi-uretim-yili-13-2017-p-OTKMT429477

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;624934

kimileri ön lastikleri değiş yeter diyorlar ama yol tutuşu açısından 4 lastiği de değiştirmeyi tavsiye ediyorum ben.

yağışlı yollardaki su tahliyesinin arka ve ön tekerlerde farklı şekilde olması fren mesafesi, yol tutuşu ve ses seviyesini etkileyecektir.

Çevrimdışı Ofli6134

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
gecen yıl dayton diye bir marka aldım. bridgestone un yan sanayisiymiş. hiç sorun çıkarmadı. taksilerin pati çektikleri yerlerde aralardan sıyrıla sıyrıla gittim. 4 tanesi montaj dahil 500 tl :)

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bu aralar kış lastigi arayışına girdim orjinel boyut 215 45 16 onun yerine 195 50 16 takmayı düşünüyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;624935
Şimdi baktım arkadaşlar Nokia WR D4 202 TL hepsiburadada, 20 tl lastik başı fazla verip 4 mevsim lastiği alsam daha iyi olur mu? Aynı performansı alır mıyım?

http://www.hepsiburada.com/nokian-185-60-r15-88h-xl-weatherproof-4-mevsim-lastigi-uretim-yili-13-2017-p-OTKMT429477

4 mevsim lastik diye birşey yok hocam istediklerikadar iddia etsinler öyle bir dunya yok. Hamurun formülasyonu, yanak ve diş paterni, derinlik vs bunlarin hicbirini ayni kombinasyonda birlestiremezsin cunku yaz ile kis arasinda cok buyuk farklar var. WR D4 al kefine bak şahane lastik;)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;624934

Olaya sadece "çekiş" açısından bakmamak lazım; frenleme ve tutunma hususları da en az çekiş kadar önemli. Bu nedenle 4 lastik de kışlık olmalı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
sonbahar gelince konu canlanıyor :D
benimde lastikleri değiştirme zamanım geldi ve forumda yazılanlara göre

http://www.hepsiburada.com/nokian-205-55-r16-91t-wr-d4-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2017-p-OTKMT429526

bunu alacağım gibi. en son lastikçimle de bir konuşayım siparişi vereceğim. Öveçlerde sağlam yokuş tırmanarak ana yola çıkan bir garajda duruyor arabam. bu yüzden yüksek performans bekliyorum.

bir de world kartta kampanya yakalarsam hepsiburada da tadından yenmez :D
 [MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] konu fabia III deymiş şimdi farkettim. Ana konu var mı diye arattım ama benim afyon patlamamış olabilir göremedim :)
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2017, 10:59:08 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;624994

http://www.hepsiburada.com/nokian-205-55-r16-91t-wr-d4-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2017-p-OTKMT429526

bunu alacağım gibi. en son lastikçimle de bir konuşayım siparişi vereceğim. Öveçlerde sağlam yokuş tırmanarak ana yola çıkan bir garajda duruyor arabam. bu yüzden yüksek performans bekliyorum.

@enoktakenokta konu fabia III deymiş şimdi farkettim. Ana konu var mı diye arattım ama benim afyon patlamamış olabilir göremedim :)

Kışlık lastik tavsiyesi için ayrı bir sabit konu da mevcut Özgür:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=28596

Bu arada lastik tercihin gayet iyi bence; ben Continetal TS850 kullanıyorum, şu an lastik alacak olsam ilk tercihim Continental TS860, 2. tercihim ise Nokian WR D4 olurdu:ok:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Özgür Şahin;624994

[MENTION=2576]enoktakenokta[/MENTION] konu fabia III deymiş şimdi farkettim. Ana konu var mı diye arattım ama benim afyon patlamamış olabilir göremedim :)

Continental ts 860 daha başarılı bir lastik, test sonuçları da bunu doğruluyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;624976
4 mevsim lastik diye birşey yok hocam istediklerikadar iddia etsinler öyle bir dunya yok. Hamurun formülasyonu, yanak ve diş paterni, derinlik vs bunlarin hicbirini ayni kombinasyonda birlestiremezsin cunku yaz ile kis arasinda cok buyuk farklar var. WR D4 al kefine bak şahane lastik;)

Erdinç sen 4 mevsim lastiği yok diyonda adamlar satıyor hacı o nasıl olcak :D şimdi bu sattıkları yazlık mı kışlık mı mesala.

Samsun da kar en fazla 1 hafta olur çok aman aman kar olmaz onda da o yüzden kışlık lastik almak işime gelmiyor, bu 4 mevsim dedikleri lastik işimi görmez mi?

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;625002
Erdinç sen 4 mevsim lastiği yok diyonda adamlar satıyor hacı o nasıl olcak :D şimdi bu sattıkları yazlık mı kışlık mı mesala.

Samsun da kar en fazla 1 hafta olur çok aman aman kar olmaz onda da o yüzden kışlık lastik almak işime gelmiyor, bu 4 mevsim dedikleri lastik işimi görmez mi?

Ben de istanbuldayım evet ara sokaklar kapanıyor filan ama onda da otoparkta kalsın araba, ince bir kar tabakasında kullanmak için bir lastik gerek. bu da dört mevsimle olur gibime geliyor.

Samsun da öyledir samsunda şehir içinde çok kar kalmaz, biz küçükken kardan okullar bile kapanacak derecede yağardı samsunda ama şimdi bakıyorum 1 gün ya durur ya durmaz kar yollarda.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 Ağustos ayında önceki Peugeot 508 aracıma lastik almam gerektiğinde yaz kış kullanabilmek için Michelin Crossclimate aldım. Şehir içi ve uzun yol olarak 5.000 km civarında yol yaptım. Yaz lastiğinden herhangi bir farkını görmedim. Aslında kışın kardaki performansını merak ediyordum ve kar yağar yağmaz kullandım. Yoğun olmayan ve buz tutmayan karda gerçekten de iş görüyor, elbette gerçek bir kış lastiği performansını beklememek gerek. Yoğun kar yağışı alan, buzlanma görülen ve eğimin fazla olduğu yerde yaşamıyorsanız tavsiye ederim. Yaz kış güvenle kullanabilirsiniz.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
Alıntı yapılan: eren1977;624999
Continental ts 860 daha başarılı bir lastik, test sonuçları da bunu doğruluyor.

değerlendirmelerde yüksek puan almış conti. lastik başına 60 tl fark var görünüyor. bulunduğum yokuşlar düşünülünce en iyisi olsun düşüncesine hakimim. conti'yi de takibe alıyorum.
aslında 2 settir kullandığım michelin'lerden memnundum, özellikle son seride 2. yıldan itibaren gittikçe artan tutuş performansı eksilmesi beni uzaklaştırdı. ilk setin 4. yılda verdiği tepkileri 2. yılda vermeye başlamıştı.
« Son Düzenleme: 29 Eylül 2017, 14:13:58 Gönderen: Özgür Şahin »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;624976
Kim demiş 4 mevsim lastik olmadığını?
Çok uç değişken hava şartları olmayan ülkelerde 4 mevsim lastik çok tercih ediliyor.
4 mevsim lastik, kış lastiğin işini görmez derseniz, bu videoyu izleyin;
(dikkat, %100 kış lastiği kadar iyi demiyorum)
https://www.youtube.com/watch?v=2cgtmmtsqFA