škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] aynen dediğin gibi "185/60 R15 84T WR D4" modeli. Bir de bunların XL olanı varmış ama B sınıfı arabalara gerek yok dediler. Biraz sertleştiriyor yanakları. İkinci soruna ise gelecek olursak, bu lastikler ile yazın araba kullanmak pek iyi bir fikir değil. Zira aşırı sıcakta iyice yumuşama yapma meyilinde olacaktır ve araçla sert fren yaptığın zaman yolda gezinme yapabilir (başka araçta tecrübeyle sabit). Hamuru yumuşak baya. Yazın Nexen'den iyi olamayacağını düşünüyorum. Benim aklıma Nexen'leri satıp yerine Continental CPC5 almak geldi ama uğraşamadım. Artık bir kaç sene yazın Nexen'lere devam.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adviser;598714
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] aynen dediğin gibi "185/60 R15 84T WR D4" modeli. Bir de bunların XL olanı varmış ama B sınıfı arabalara gerek yok dediler. Biraz sertleştiriyor yanakları. İkinci soruna ise gelecek olursak, bu lastikler ile yazın araba kullanmak pek iyi bir fikir değil. Zira aşırı sıcakta iyice yumuşama yapma meyilinde olacaktır ve araçla sert fren yaptığın zaman yolda gezinme yapabilir (başka araçta tecrübeyle sabit). Hamuru yumuşak baya. Yazın Nexen'den iyi olamayacağını düşünüyorum. Benim aklıma Nexen'leri satıp yerine Continental CPC5 almak geldi ama uğraşamadım. Artık bir kaç sene yazın Nexen'lere devam.

Tekrar söylüyorum Nexen Skodanın sayın müşterilerine kazığıdır. Diğer açıklamaların için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Fabiş

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;598715
Tekrar söylüyorum Nexen Skodanın sayın müşterilerine kazığıdır. Diğer açıklamaların için teşekkür ederim.

Aynen oyle hocam 100 lira az maliyet olsun diye taktığı lastiğe bak..yazin kis lastigi kullanmak cok uygun degil sonucta 7 derecenin üstündelastigin karakteri degismeye baslar asiri sicaklarda ise arkadasin dedigi gibi sorunlar ortaya cikar yakit ekonomisini de bozar diye düşünüyorum.nexen i satip iyi bi yazlik almak benimde dusuncelerim arasinda ama mesguliyetten ugrasilmiyor.Bu arada lastiğim 185 60 15 84T

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İşin bir diğer yanı da şu:

Bizim ebatlardaki yapılan testlere bakınca bu lastik 4. gelmiş. Fabia'da yer alan diğer OEM Kumho lastik ise 12. gelmiş. Bridgestone Ecopia ise testte yok. Pirelli, Dunlop, ve hele ki Goodyear'ı nasıl geri de bırakmış anlamadım açıkçası. Bizim bilmediğimiz bir konu var sanki. Fikri olan varsa yazarsa sevinirim.

][/URL]

Çevrimdışı Fabiş

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14176]adviser[/MENTION] hocam lastigin marifetleri ortada testte birinci de gelse sürücüler begenmiyorsa ayni kullanim sartlarinda bir baska lastik daha guvenli hissettiriyorsa olay bitmistir.test gercekten objektif mi acaba araştırılmak lazım

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabiş;598720
Aynen oyle hocam 100 lira az maliyet olsun diye taktığı lastiğe bak..yazin kis lastigi kullanmak cok uygun degil sonucta 7 derecenin üstündelastigin karakteri degismeye baslar asiri sicaklarda ise arkadasin dedigi gibi sorunlar ortaya cikar yakit ekonomisini de bozar diye düşünüyorum.nexen i satip iyi bi yazlik almak benimde dusuncelerim arasinda ama mesguliyetten ugrasilmiyor.Bu arada lastiğim 185 60 15 84T

İstanbulda çoğunlukla kısa mesafeler kullanıyorum, cok hız yapmıyorum ve kar kış kıyamette çok dışarı çıkarmıyorum diye NOKİAN 185/65/15 88 T 4 Mevsim lastik bakıyorum, aklıma çok yattı. Hem C/A yakıt/su atma kapasitesi değerleri hem de sesi ve 65 lik yükseklik yüzdesi ile daha sessiz ve konforlu olacağını düşünüyorum. Yazın da sorun çıkarmadığını çok kararlı olduğunu söyluyorlar ki Hem kış için hem de yaz için sertifikası ve damgası varmış

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14176]adviser[/MENTION] Yakıt ekonomisi E, Su atma performansı C olan, ses seviyesi 69Db olan bir lastik teste girse nee olur girmese nee olur

Çevrimdışı Fabiş

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;598739
İstanbulda çoğunlukla kısa mesafeler kullanıyorum, cok hız yapmıyorum ve kar kış kıyamette çok dışarı çıkarmıyorum diye NOKİAN 185/65/15 88 T 4 Mevsim lastik bakıyorum, aklıma çok yattı. Hem C/A yakıt/su atma kapasitesi değerleri hem de sesi ve 65 lik yükseklik yüzdesi ile daha sessiz ve konforlu olacağını düşünüyorum. Yazın da sorun çıkarmadığını çok kararlı olduğunu söyluyorlar ki Hem kış için hem de yaz için sertifikası ve damgası varmış

Onu bende dusunmustum hocam konyada da fazla kar yağmaz ama konya dışına çevresine baya yağıyor cok nadir de olsa gitmemiz gerekebiliyor o yüzden kışlık tercih ettim..sanırım dediginiz weatherproof olmali baya övülen bir lastik pisman olacağınızı sanmam alin güle güle kullanin :)

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION] benim de anlamadığım bu işte. Lastik etiket sınıflarını tek tek incelemiştim. Bu kötü değerlerle bile 4. oluyorsa o işte başka bir şey var. Taraflı bir test olduğu aşikar gibi. inşallah çabuk biter de Continental'a geçiş yaparım. Şu an beklemekten başka bir yol gözükmüyor.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birkaç kişiye de danıştım 185/65 R15 88T WR D4 Kış lastiğini önerdiler, 60 yerine 65 almanın boyut olarak sorun olmayacağını daha az gürültü ama daha fazla konfor yaratacığını söyledi Altur servisi. Artık Mart Nisan gibi de Nexenleri tekrar takarım üzerine  yaz sonunda atarım direk lanet lastikleri.

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kış lastiği tercihim benimde nokian wrd4 oldu.cok populer su aralar bu lastik.bende aldım bi sorunda yasamadim. nexenlere gore daha üstün ozelliklere sahip olduğu hemen hissediliyor.ozellikle de uretim tarihinin yeni olması hosuma giden ozellikleri arasında

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABIA3;598861
Kış lastiği tercihim benimde nokian wrd4 oldu.cok populer su aralar bu lastik.bende aldım bi sorunda yasamadim. nexenlere gore daha üstün ozelliklere sahip olduğu hemen hissediliyor.ozellikle de uretim tarihinin yeni olması hosuma giden ozellikleri arasında

Aramıza HOŞgeldiniz :) üretim tarihi hakkaten çok yeni ya finlandiyadan ne ara geldiler düşünür oldum arada 1-2 hafta vardı ben alırken üretim ile satış tarihi arasında.

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;598870
Aramıza HOŞgeldiniz :) üretim tarihi hakkaten çok yeni ya finlandiyadan ne ara geldiler düşünür oldum arada 1-2 hafta vardı ben alırken üretim ile satış tarihi arasında.

Teşekkür ederim.bende finlandiyadan gelisini düşünmedim degil doğrusu:)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucu 185/65 R15 88T WR D4 Kış Lastiğinde Karar kıldım ve dün kolayoto dan sipariş verdim tanesi 160tl. Evin yakinlarindaki anlaşmali lastikciye kargoladilar yarin ellerinde olacakmiş, randevu verdiler gidip taktıracağım. 185/60 yerine 185/65 tercih ettim, lastik bana cok ince geliyor çünkü, hiz yapan biri degilim nadiren 120uzerine cikarim önemli olan ses, çukur, konfor diye buna karar kildim. Servis bu farkliligin hicbir sorun yaratmayacagini söyledi ki %3 uygunluk sınırı içerisinde. 60 lik lastikler nerden baksan 20tl daha pahali o da ayri bir mesele tabiki. Stepnd yazlik 60 kaldi tabi Yaradana sıgındik artik lastik patlamasin diye:)

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnternet daha ucuz ama lastikleri taktırmak için ek ücret ödüyoruz. Lastikçide yaklaşık 60-80 TL daha pahalı, ama taktırmaya en azından para almıyorlar.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2016, 09:19:16 Gönderen: SAHLVCV »