škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;599194
Ben de cumartesi günü 180/65 R15 88 T XL Nokian WR D4 alacağım. Tanesine ₺ 185 fiyat aldım, sökme takma balans dahil. Nitrojen de basıyoruz dedi ama istemedim. Lastiklerin havası inince nereden bulacağım Nitrojeni :)

Hayırlı olsun guzel günlerde kullanın. bence bastırın nitrojeni havaninda %78 i azot zaten bulmakta zorluk cekmezsiniz :)

İşin şakası bir yana nokian ailesi gittikçe büyüyor ve yakında MARKA diye bildiğimiz lastiklerin yerini alacak bu gidişle. zaten almaya basladi gecen sene tek tük duyuyordum bu sene herkes nokian tercih ediyor
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2016, 23:16:15 Gönderen: SKODAFABIA3 »

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, bende kendi Clio aracıma bugün, 195 55 16r 91H XL nokian wrd4 lastiklerimi taktırdım(2016 41.hafta). Araç daha yeni olduğu için yazlık lastikle farkını söyleyemeyeceğim. (yazlık olarak araç üzerinde conti eco contact 5 ile geldi ve sadece 100 km çoğunluğu trafikte kullandığımdan anlayamadım. Hem aracı da zorlamadım henüz). Nokianı 35 40 km civarında kullandım sanki yol biraz yumuşadı gibi... biliyorsunuz bu lastikte silent sidewall denilen bir ara katman var(Tabanla yanak arasında görülebilir) ve üreticisinin dediğine göre hafif pürüzlerin kabine yansımasını engelleyen bir kısım imiş bu... belki onun etkisi belki de placebo etkisi bilemiyorum ancak şimdilik güzel olduğunu söyleyebilirim. Asıl performansını kar yağdığında gösterecektir. o gün geldiğinde detaylı bir şekilde anlatırım mutlaka. Diş deseni çok hoşuma gitti. Umarım bir problemle karşılaşmam.

bahsettiğim kısım yeşil renkle gösteriliyor bu resimde...
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2016, 00:22:30 Gönderen: Eray Güler »

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=315]eRay[/MENTION]güler hocam yeni aracınız ve lastiginiz hayırlı olsun nokiandan pisman olmazsiniz Allahin izniyle.bu arada uzerinde gelen lastiklerde cok iyiymiş clionun.keske birazda skoda örnek alsa

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok ya ne alakası var Skoda nerde bulunmayan piyasanın en pahalı lastik ebatları varsa onu takar, nerde bulunmayacak aksesuar var onu koyar listeye ekstralar diye.

Çevrimdışı WaLantiNo22

• $ O C T A V İ A $
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni aldığım octavia aracımın ölçüleri 205/55/16 önceki aracım dan(Grande punto) kalan kis lastiklerin 195/55/16 sorum bu lastikler octiye olurmu. Olmazsa nedenlerini soylermisiniz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13886]Eray Güler[/MENTION]
 Yeni aracınız da lastiğiniz de hayırlı olsun. Mevcut piyasa koşullarında güzel tercihler yaptığınız kanaatindeyim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Anilyldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nokian 185/60/15ı ankarada 180den daha ucuza taktiran var mi? Varsa nerede taktırdı paylaşabilir mi?

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14524]WaLantiNo22[/MENTION] kardeş jant ve taban yüzden aynı cuk oturur bir sıkıntı olmaz. Sadece şuanki lastiklerinden biraz daha taban basma genişliği incelir ki kışın karlı zeminlerde ya da sulu karlı zeminlerde bu istenen birşey. Kendi bilgim ve fikrim dogrultusunda en ufak bir sorun yaşıyacagını düşünmüyorum

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilyldrm;599262
Nokian 185/60/15ı ankarada 180den daha ucuza taktiran var mi? Varsa nerede taktırdı paylaşabilir mi?

N11 den al hocam 1 günde geliyor. KORMETAL diye bir üye var NOKİAN yetkili satıcısı. Ben memnun kaldım yepyeni lastikler geldi 2016 41. hafta

Çevrimdışı Anilyldrm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;599269
N11 den al hocam 1 günde geliyor. KORMETAL diye bir üye var NOKİAN yetkili satıcısı. Ben memnun kaldım yepyeni lastikler geldi 2016 41. hafta
Kaça hocam bir de 84T mi

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Anilyldrm;599270
Kaça hocam bir de 84T mi

84T evet ama baktımda zam gelmiş :mad: 175TL olmuş tanesi.  ben kuponda kullanmıştım uyguna gelmişti valla baya 614 tl ödedim 4 lastik için ücretsiz kargo

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABIA3;599199
Hayırlı olsun guzel günlerde kullanın. bence bastırın nitrojeni havaninda %78 i azot zaten bulmakta zorluk cekmezsiniz :)

İşin şakası bir yana nokian ailesi gittikçe büyüyor ve yakında MARKA diye bildiğimiz lastiklerin yerini alacak bu gidişle. zaten almaya basladi gecen sene tek tük duyuyordum bu sene herkes nokian tercih ediyor

Mehmet Bey teşekkür ederim. Bu arada çalıştığım firma Nokian İş Makinesi Lastikleri'nin Türkiye distribütörü. İş makinesi lastiğini bildiğim için Nokian kalitesine hakimim. Finlandiya menşeli, adamların işi kış :)
Lastiği alacağım bayi abi sen direkt getirirsin yurt dışından  neden bizden alıyorsun dedi. Haklı da getirebilirdim, ama lastik sevkiyatımız olmayacak bu ay. Hem Cumartesi günü Bolu'da kar varmış, riske atamam kendimi :D

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokian 185/65/15 88T WR D4 kış lastigini öneriyorum şiddetle. 60 da 65 e geçmek acayip keyifliymiş, kasis çukur yol sesi hak getire. Nexen 185/60/15 ile eziyet çekiyormuş resmen araba kış lastigi olmasina ragmen Nokian daha sessiz konforlu ve güven veriyor

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;599349
Mehmet Bey teşekkür ederim. Bu arada çalıştığım firma Nokian İş Makinesi Lastikleri'nin Türkiye distribütörü. İş makinesi lastiğini bildiğim için Nokian kalitesine hakimim. Finlandiya menşeli, adamların işi kış :)
Lastiği alacağım bayi abi sen direkt getirirsin yurt dışından  neden bizden alıyorsun dedi. Haklı da getirebilirdim, ama lastik sevkiyatımız olmayacak bu ay. Hem Cumartesi günü Bolu'da kar varmış, riske atamam kendimi :D

Ben alırken lastikcide abi adamlar 6 ay karda 3 ayda buzda gidiyor demisti.epey gülmüştüm :)