škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam soru ekleri ayrı yazılır. Geçen açtığınız konuda söylemeyeyim dedim ama dayanamadım. -mi -mu -misin -misiniz -musun gibi soru ekleri ayrı yazılır.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;596433
Hocam soru ekleri ayrı yazılır. Geçen açtığınız konuda söylemeyeyim dedim ama dayanamadım. -mi -mu -misin -misiniz -musun gibi soru ekleri ayrı yazılır.

Başlığı düzelttim:ok:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, bende geçen kış almıştım. Goodyear ultragrip 9 modelini. Hiçbir problem yok lastik çok yumuşak ve tutuşu çok iyi. Birazcık diğer lastiklere göre ağır. Birde karajant aldım 4 adet kışlıklara. Sök tak kolayca güzel oldu.

Daha öncesinde petlas denedim. Hiç memnun kalmadım. Bir kış kullanım sonrası lastikler bozuldu.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Nokian yada Continental düşünüyorum. Hep iyi şeyler duydum henüz kötü birşey duymadım.

En uygun nerede acaba 185/60/15 için

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta GoodYear ultragrip 9 aldım. En az bi 5 kış kullanırız artık.

Çevrimdışı darkknight

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Continental ts860 aldim.11.11de n11den.Normalde 184 filan bu lastik o gun 169a aldim 4 lastik.66 lira da kupon vardi 11.11de.Toplam 610 oldu.Yalniz satici kotu yorumlar almis bakalim lastik gelecek mi:)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: xeriko;596385
Istanbul için çok fazla kar olmayacağı, Olduğunda da dışarı çıkmayacağımı düşünerek
Michelin CrossClimate alayım diyorum.

Var mı bu lastiği kullanan

Bu lastiği tavsiye etmem kuru havalarda yol sesi fazla kışında tam bir kış lastiği performansı vermiyor yani ne yaz ne kış lastiği olmadığı için iki koşulda da yarım yamalak hizmet ediyor bence kış ve yaz lastiği ayrı ayrı olmalı. Tabi tercih sizin. Hem uygun fiyatlı olsun hemde conti ts850 performansı versin diyorsanız viking snowtech II ye bakabilirsiniz.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nokian WS D4 kullanıp memnun olanlar ve yorum yapabilcekler varmı ?

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;597079
Nokian WS D4 kullanıp memnun olanlar ve yorum yapabilcekler varmı ?

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=36453
Arama motoruna "Nokian" yazdığınız zaman bunun gibi bir sürü konu var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ARP55;596410
Merhaba ;

Ben bu kış Nokian 185/60 R15 84T WR D4 Kış Lastiği 'ni tercih edicem umarım pişman olmam..Kendimce yaptığım araştırmada bu ebatlardaki en iyi değerlere sahip..Kullanan arkadaşlar var ise yorum yaparlarsa sevinirim..

wr d4'ü taktım. henüz ankara'ya kar yağmadığı için kar, buz konusunda bir şey diyemeyeceğim. ancak fabrika çıkışı kumho lastiğe kıyasla, direksiyon oldukça yumuşadı. kuru zeminde de kısmen iyi frenleme sağladığını söyleyebilirim. amma aracın tepkileri çok fazla hissedilir olduğu için daha dikkatli olmak gerekiyor sanki.

bakalım, asıl performansını karda kışta göreceğiz.

nokian wr d4'lerin finlandiya üretimi olanını almak lazım aslında. ben internet üzerinden almıştım, rusya üretimi gelmiş bana. fark var mı bilmiyorum amma finlandiya üretimi olanları daha iyi diye birkaç yorum görmüştüm. bilmiyorum türkiye'ye geliyor mu finlandiya üretimi olanlar... bunu da bir sormanızı tavsiye ederim.

finlandiya üretimi olan nokian'ları alan varsa bilgi verebilirse de sevinirim.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Ne derece tutar bilmiyorum ama şu an Ankara'ya kar yağıyor :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;597094
wr d4'ü taktım. henüz ankara'ya kar yağmadığı için kar, buz konusunda bir şey diyemeyeceğim. ancak fabrika çıkışı kumho lastiğe kıyasla, direksiyon oldukça yumuşadı. kuru zeminde de kısmen iyi frenleme sağladığını söyleyebilirim. amma aracın tepkileri çok fazla hissedilir olduğu için daha dikkatli olmak gerekiyor sanki.

bakalım, asıl performansını karda kışta göreceğiz.

nokian wr d4'lerin finlandiya üretimi olanını almak lazım aslında. ben internet üzerinden almıştım, rusya üretimi gelmiş bana. fark var mı bilmiyorum amma finlandiya üretimi olanları daha iyi diye birkaç yorum görmüştüm. bilmiyorum türkiye'ye geliyor mu finlandiya üretimi olanlar... bunu da bir sormanızı tavsiye ederim.

finlandiya üretimi olan nokian'ları alan varsa bilgi verebilirse de sevinirim.

Merhaba..
bende WR D4 kışlık lastiklerimi taktırdım..henüz samsuna da kar yağmadı ama yağmurdaki frenleme mesafesi nexene göre sanki kat kat iyi..sessiz ve yumuşak bir lastik ..fakat bu üretim yerine bakmadım bende internet üzerinden satın aldım :) lastiğin kalitesinde üretim yerinin bir farlılık göstereceğini zannetmiyorum.! yarın ilk işim buna bakmak olacak .. ama yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..:gut:

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;596325
Merhabalar beyler.

Malum kış kapıdan baktırdı sabahları donlar ıslak yollar oluşmaya başladı.

Kışlık lastikleri taktırdınızmı birde yeni alanlar hangi marka model serileri tercih etti ?

Lassa Snowways
Nokian
Lassa
Good Year
Petlas

bunlar var en çok satan sizce hangisi idealdir 1.0 olan araçlar için ? 185/60/15 olucak

Aynı araç bende mevcut

Aşağıdaki link ürünlerini tavsiye ederim

http://www.hepsiburada.com/nokian-185-60-r15-88h-xl-weatherproof-dort-mevsim-uretim-yili-2016-p-OTKMT429477

http://www.hepsiburada.com/michelin-185-60-r15-88v-xl-crossclimate-dort-mevsim-lastik-p-OTLSTMIC985163

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ARP55;597192
Merhaba..
bende WR D4 kışlık lastiklerimi taktırdım..henüz samsuna da kar yağmadı ama yağmurdaki frenleme mesafesi nexene göre sanki kat kat iyi..sessiz ve yumuşak bir lastik ..fakat bu üretim yerine bakmadım bende internet üzerinden satın aldım :) lastiğin kalitesinde üretim yerinin bir farlılık göstereceğini zannetmiyorum.! yarın ilk işim buna bakmak olacak .. ama yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..:gut:

ilk bakışta fark edemeyebilirsiniz, çünki üzerinde çok küçük yazıyor Made in... diye. dikkatli bakmak gerekiyor. :)

aslında samsun'da yağan karı düşününce, kış lastiğine bile gerek yok aslında eğer çok tepe, ücra yerlere filan yolunuz düşmüyorsa.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler Selam. n11 den 4 adet Nokian WR D4 aldım. 614 lira ücretsiz kargo oldu 70tl kupon kullandım.

Nokian kullanıp bir sorun yaşayan olmamış bu nedenle nokian tercih ettik.
Bakalım Ankaranın kışında ne kadar başarılı olucak WR D4 :)