škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben continental ts 850 kullaniyorum cok cok iyi ancak yeni alacagim lastik nokian olacak bir de bunu deneyim istiyorum cok iyi yorumlar okudum hakkinda

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13886]Eray Güler[/MENTION] alsan hangi ebat ve özellik alırsın yukarıda yazdıklarımdan?. 185/60 yere çok yakın geliyor bana ya. Ayrıca Nokian 4 mevsim almak istanbul koşullarında sanırım Kış lastiği versiyonlarından almaktan iyidir yazın da kullanım amacı için ne dersin?

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hiz endeksi sanirim yazlik kisliga gore degisiyor. Bir defasinda oyle demisti bir lastikci ama dogruluk payini bilemiyorum. Lastikcinize sorun. İnternetten alacaksaniz da alacaginiz lastigin hiz endeksinizi bir alici gibi bir lastik dukkanini arayip ogrenebilirsiniz(orek veriyorum bende 185 60 r15 88T var bunun yerine kislik olarak hangisi olur gibisinden)
Ben yazin yazlik kisin kislik oneririm. Sonucta kis lastigi sadece kar yagdiginda ise yarar durumu yok. Hava 7 derecenin altina dustugunde kislik lastiginiz cok daha kisa fren mesafesi sunar hamuru sertlesmediginden.. aracinizin orjinal olcusu 185 60 15 sanirim. Ayni olcude almanizi oneririm 65 yanakli takmak ℅2.97 farkettiriyor ve ayni zamanda aracinizi yuklediginizde ozellikle arka lastiklerin icten camurluga surtme ihtimali var. Bence riske girmeyin.
4 mevsim lastikleri ben hic tutmuyorum. Ne yazin yaz lastigi ne de kisin kis lastiginin performansini veremiyor. Direkt kislik lastik almanizi oneririm.
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2016, 18:53:34 Gönderen: Eray Güler »

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]  [MENTION=13886]Eray Güler[/MENTION]
Haklısın Eray kışın kış lastiği kullanılır yağmurlu havada kış lastiği kullanılır. Suyu karı tahliye edebilen lastik takman lazım yoksa 4x4 jeeple bile azcık eğimi çıkmıyor ben yaşadım Ankaranın dik yollarında.

Gelelim XL soruna XL alma almanada gerek yok. XL yük taşıyan araçlar için.
88T 84T fark etmez birisi 190 birisi 220km son kız diye geçmesi lazım bende 84T nokian var SU tahliye A Sınıf Yakıt tasarruf C sınıf en önemliside 68Desibel sadece. Düzgün yolda 0 ses merso-audi araçlar gibi maşallah. Fren mesafesini söylemek gerekirse secde yaptırıyor :D kafan torpidoya çarpar o kadar iyi ZANK diye duruyor.

Nokian alıp en az 2 en çok 3 kış rahat edersin. Kolay gelsin. 4 mevsim alma derim.

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
evet bir de insanlarda xl lastiklerle ilgili şöyle bir inanış oluyor birçok yerde rastladım buna. xl lastiğin aynı kıyafet gibi bol geleceği ve lastik yanaklarının bol paçalı pantolon gibi yan taraflara yayılmış halde duracağı yönünde düşünen insanlar tanımıştım, tam aksine xl lastiğin kendisi xl olduğundan değil, xl adamları taşımak için üretildiğinden o isme sahip :) yanaklar daha sert ve destekli oluyor daha diri duruyor ancakbu sebepten ötürü aracınızın konforu azalıyor. ama ihtiyaç meselesi tabi :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçtiğimiz hafta sonu fabia TDI'a 185 60 15 ebadında Dunlop SP Winter ice02 çivili kış lastiği aldım; tane fiyatı 130 TL den...
hem fazla kullanmadığımdan, hem de yağış olmadığından performansı hakkında yorum yapacak tecrübe olmadı henüz...
Umarım iyi çıkar, sırt deseni güven veriyor sadece.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dunlop u hiç kullanmadım ama orta üstü bir lastik olarak duyarım hep, hayırlı olsun

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13886]Eray Güler[/MENTION] [MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION] XL LASTİK Pirelli SnowControl de kullanmıştım şirketin Renault Kango aracında. Yanaklar 1 slide daha sağlam yapıldığı için kaldırıma sürtme ya da dolu yükte dışa açılma olmasın diye yapılıyor yoksa ebatlarda en ufak bir değişiklik yok. Benim arada kaldığım lastikler;
Nokian 185/60 R15 84T WR D4 Kış Lastiği ile 185/65 R15 88T WR D4 Kış Lastiği

185/65 R15 asla ne önden ne de arkadan çamurluklara ya da paçalara sürtmez. Sürtecek ilk ölçü 195/65 R15'dir. R16 da ise 195/50 R16 takılırsa o da sürtmez.

185/65 R 15 88 T 4 Mevsim lastik hakkında hem yazın hem de kışın kullanımda bugune kadar sorun bildiren ya da problemle karşılasan olmamış. Bu nedenle 4 mevsim kafamı kurcalıyor cunku ben zaten karda aracı çıkarmıyorum, tek ihtiyacım olan sogukta ıslak zemınde sıcakta da kuru zemındekı performansların tatmin etmesi. Kafam çok karışık:))... Bir de aracı yılda toplasan 15K kilometre kullanıyorum totalde.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
good year 185.60.15 ug8  gayet güzel daha öncede kullandım memnunum

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski Fluenceden beri takığım Goodyear a, Michellin kullanırdım eskilerden ama o da çok kırılgan biryere sürtmeye ya da hafif dokunmaya göre hemen yarılıyor ya da zedeleniyor:((. Goodyear son yıllarda hiç kullanmadım eskiden beri mutlu olmadığım için ama Nokian konusunda kime sorduysam herkes kesin al dedi

Çevrimdışı Fabiş

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 10 gün once Nokian WRD4 aldım 690 lira montaj dahil fiyati.alacak arkadaslara şiddetle tavsiye ediyorum ayağındaki nexen lastik değilmiş sesi yol tutusu frenlemesi rezaletti lastik degisiminden sonra arabanin ne abssi ne de esp si devreye girdi diger lastikte en ufak sert harekette frende abs esp devreye giriyordu..lastik yere yapisma konusunda gayet israrli

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de dün Nokian WRD4 aldım. Nexen'den sonra daha iyi geldi. İçime sinen fiyat/performans anlamındaki en iyi lastiklerden biridir. Fiyat olarak da gayet uygun. Tanesi 165 TL'ye geldi. Lastik üretim tarihi de baya yeni gibi, eylülün son haftasıydı yanılmıyorsam.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14511]Fabiş[/MENTION] [MENTION=14176]adviser[/MENTION] Nokian ailesine hoşgeldiniz. Nokian aldığımdan beri ABS devreye girmedi ama NEXEN ile her frende giriyordu çok garipmiş farkı hissettim. benim 655tl tuttu montajı ile. Aracın sesi sıfıra indi hiç duymuyorum artık lastik sesi sadece 3 silindirin o güzel hırlaması geliyor :))  Lastiğin bakımınıda düzenli yaparsak 2-3 kış rahatız.

Çevrimdışı Fabiş

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION] nexeni elden çıkarırsam guzel bi de yazlik lastik alacam arabanın benliğini alıyormus nexen :)

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14511]Fabiş[/MENTION] [MENTION=14176]adviser[/MENTION] aldığınız lastik Nokian 185/60 R15 84T WR D4 Kış Lastiği midir?. Bunu yazın da kullansak Nexen den daha kötü bir performans gösterirmi ki?