škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Aldınız mı ? Marka Model tavsiye?

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;599555
Ben de bugün bir arkadaşa 205 55 16 ölçülerinde continental ts860 aldık 260tl. İnternette 250 tl idi. Burdaki bayiyi arayıp pazarlık yaptık, takma balans ayni paraya gelecekti. okulda bir suru kafadan ses çıkıyordu yok petlas yok dunlop, (bayan arkadaş 0 corolla aldı geçen hafta 5 yıl kullanacağını söylüyor en az.)almışken düzgün birşey al dedim, michelin al en güzeli odur falan denildi. neyse umarım pişman olmaz.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Continental TS860 bu yılın en başarılı 3 lastiğinden birisi, hatta çoğu testte 1. gelmişti. Diğer ikisi de Nokian WR D4 ve Good Year UltraGrip 9.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;599570
Continental TS860 bu yılın en başarılı 3 lastiğinden birisi, hatta çoğu testte 1. gelmişti. Diğer ikisi de Nokian WR D4 ve Good Year UltraGrip 9.
Bilgim var hocam bunu bilerek aldırdım zaten. Benim aracımda da wr d4 var geçen yıl almıştım. Ben alırken 215 55 17 ölçülerinde 500 kusur idi ts 850, ben de 360tl ye almıştım d4 modelini, o kadar para verilir mi deniyordu ama ben lastiğin ne kadar önemli olduğunu uzun yolda 120 ile giderken 20 mt önüme angutun birinin ara yoldan ağaçların arasından aniden çıkmasıyla çok ani ve sert fren yapmak zorunda kalınca anladım, ki zaten biliyordum da tescilledim demeliyim sanırım.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben almadım arkadaşlar, almayı da düşünmüyorum açıkçası. Şahsi fikrim. Zaten 215/45/16r boyutları için fiyatlar uçuk. 1800 tl ile 1 ay taksiyle yolculuk yaparım daha iyi.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hangi araba alırsan al sonuçta hepsine lastik takıyon abi. Otomobilin icadindan beri 2 adet guvenlik ekipmanı sabittir bu unutulmamali. Emniyet kemeri ve Lastik.. Bu ikisi hayatidir ve asla kuçümsenmemelidir. Fren mesafesi, yol tutuş tamamen lastiktedir. Millet hafife aliyor ama koşarak git kendini duvara vur yuksek ihtimal biyerin kirilir ya da morarir, düsun bir de araçlardaki hizlarin etkisini. 100tl icin risk almaya degmez

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben de bugün siparişi verdim geçtim. Semperit speedgrip 2, 225 45 r17. Fiyat fena değil 237'ye geldi kargı dahil tanesi. Continental grubu markası ve testleri, etiket değerleri fiyata göre iyi.

https://reifen.check24.de/pkw-winterreifen/semperit-speed-grip-2-225-45r17-91h-tl.html

http://www.semperit-lastikleri.gen.tr/binek/lastikler/kis-lastikleri/otomobil/speed-grip-2

Kriter olarak 1000tlyi geçmeyen, ıslak ve kar tutuşu iyi, gürültü değeri max 70db olan herhalde tek lastikti.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyatları görünce insan 185/65/15 den yurudugune dua ediyor valla:))

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamın aleyküm konuyu  hortlatıyorum bugün kış lastiği alacağım aracın üzerinde şuan michel 215/60/16 var düşündüğüm 225/55/16 bir kış lastiği  yada 225/50/16 şimdi sorum şu yanak kalınlığı incelttim ama lastik genişliğini genişlettim sorun olur mu böyle bir lastik ölçüsü alsam neler değişir geniş lastik daha iyi yol tutuşu sağlar mı şu mantıkla soruyorum zemine dokunan yüzeyin geniş olması düşüncesi ile tabi geniş lastik yakıt artıracağını da biliyorum önerileriniz nelerdir

Az önce lassa dan fiyat aldım 310tl dediler XL diye geçiyor sizce nasıl lastik ıslak zeminde iyi değilmiş ölçüsü 225/55/16

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13523]Sultan.Baybars[/MENTION] %3 lük degisimden bisey olmaz diyen arkadaslar var hesaplamasi varmis internette.ama bana kalirsaniz fabrikada onun uzerine o lastigi takanin da vardir bi bildigi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14528]SKODAFABIA3[/MENTION] artık ölçüye karar verdim 225/55/16 alıcam ama hangi marka alacağıma bir türlü karar veremedim lassa 310tl dedi 60tl yakıt hediye dedi 60tl de bonus hediyeniz olur dedi XL SERİSİ Yanak korumalı dedi övdü de övdü bütçem 1300tl neyapsam bilemedim

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;599614
[MENTION=14528]SKODAFABIA3[/MENTION] artık ölçüye karar verdim 225/55/16 alıcam ama hangi marka alacağıma bir türlü karar veremedim lassa 310tl dedi 60tl yakıt hediye dedi 60tl de bonus hediyeniz olur dedi XL SERİSİ Yanak korumalı dedi övdü de övdü bütçem 1300tl neyapsam bilemedim

nokian wr d4 tak gerisini düşünme ;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;599610
Selamın aleyküm konuyu  hortlatıyorum bugün kış lastiği alacağım aracın üzerinde şuan michel 215/60/16 var düşündüğüm 225/55/16 bir kış lastiği  yada 225/50/16 şimdi sorum şu yanak kalınlığı incelttim ama lastik genişliğini genişlettim sorun olur mu böyle bir lastik ölçüsü alsam neler değişir geniş lastik daha iyi yol tutuşu sağlar mı şu mantıkla soruyorum zemine dokunan yüzeyin geniş olması düşüncesi ile tabi geniş lastik yakıt artıracağını da biliyorum önerileriniz nelerdir

Az önce lassa dan fiyat aldım 310tl dediler XL diye geçiyor sizce nasıl lastik ıslak zeminde iyi değilmiş ölçüsü 225/55/16
Lassa ben de yokladım hatta bayide de teklif aldım 225 45 17 için 310a kadar düştü fakat ses düzeyi iyi olsa da yağmur ve yakıt değerleri baya düşük etikette. Yakıt hediyesi falan gözüm görmedi.

Nokian Wr d4 ya da conti ts860 bütçeye uygunsa rahatlıkla alabilirsiniz. Fazla para vermeyim derseniz lassa dışındakilere bi bakın derim. Mesela conti bayisi varsa Barum polaris 3 sorun, nexenin kışlığı çok güzel 1 kış kullandım....

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13523]Sultan.Baybars[/MENTION] hocam bu konuyu okuduysan nokianı epey ovduk görmüşsündür sizin ölçülerde fiyat nedir bilmiyorum ama biz 185/60/15 ölçüdeki lastikleri tanesi 160 ile 180 arasinda aldik.ben sahsen lassanin cok kaliteli olacağını düşünmüyorum

Çevrimdışı WeReWoLF

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Az bilinen bir marka ama Slovak malı matador sibir kullanıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SAYGI değer skoda ailem sizlerin önerinizle wr d4 XL olanından aldım paradan daha çok güvenlik öncelikle 215/60/16 orjinal ölçüleri aldım 225/55/16 aradım bulamadım neyse şimdi michel yazlıktan kurtulmam gerek onuda satarım internetten 20.000km lastik ederi olur inşaALLAH