škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

patlak amortisörler ve garanti kapsamı..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam arkadaşlar, aracı sıfır  ilk aldığımdan itibaren ara ara  tümseklerden geçerken bir gıcırtı sesi olduğunu farkettim. Birkaç yerden araştırdığımda skoda octavianın süspansiyonlarının biraz sesli çalıştığından falan söz ediyordu. Açıkcası ben de buna yordum. Ses zamanla artınca bugün servise gittim ve ön amortisörlerin patlak olduğu söylendi. Çok şaşırdım, bunu beklemiyordum. Çünkü aracı kullanırken tümseklerden badallardan geçerken çok dikkat ederim. Her neyse aracın uzatılmış garantisinin olduğunu  ve garanti kapsamından değiştirilmesini talep ettim. Garanti işleriyle ilgilenen elamanla görüştüm. Amortisör garanti kapsamına girmez kullanıcı hatası dedi. Aldığımdan beri çok dikkatli kulandığımı, hiçbir sert badala düşme gibi bir olayın olmadığını, belkide üretim hatası olduğunu söyledim. Bu seferde uzatılmış garantinin kapsamının aracın kendi garanti kapsamından farklı olduğu söylendi. Ben de uzatılmış garanti kapsamının aracın kendi garanti kapsamı ile aynı olduğunu, bunu garantiyi uzatırken özellikle araştırdığımı, yüce otomotivden bunun bilgisini  özellikle aldığımı belirttim. Bu seferde bu kadar uzun zamandır bu ses geliyorsa neden bakımda söylemediğimi eğer bakımda söyleseymişim o zaman garanti kapsamına sokabileceklerini söylediler. Durum işte böyle arkadaşlar. Garantiye bakan eleman finalde merkeze bunu yazacağını elinden geleni yapacağını ama çok da umutlu olmadığını söyledi. Bu konuda sizin görüşlerinizi merak ediyorum. Ne yapmak gerekir? Ne önerirsiniz?
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2016, 17:59:46 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakın zamanda buna benzer bir konu vardı forumda. Zannedersem garantiye sokmamışlardı amortisörleri. İnşallah kolayca  halledersiniz. Geçmiş olsun.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teşekkürler. forumda arattım ama göremedim linki eklerseniz sevinirim.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;596688
teşekkürler. forumda arattım ama göremedim linki eklerseniz sevinirim.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=36560

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız yeni anladığım kadarıyla  Tüm markalarda  amortisörler garantili değildir balatalarda böyle çünkü kullanıcıya göre bazı 10 yıl gider bazen 10 ay gitmez patlar balata biter vs.  ama burada sorun  biraz gıcırtının olması zaten başta götürmeniz iyi olacaktı tabi  
ve öncelikle arızanın doğru tespit edildiği muamma amortisör der değişirler düzelmez herşeyi değişirler   amortisör patlarsa hiç gıcırtı etmez  lak lak kütük demir demire vurur ve hiç rahat kullanamazsınız ki amortisör ve ikiside kolay kolay patlamazda araçla  rampadan uçarsanız belki   eğer gıcırıt ise ön torsyon çubuğundan olabilir ve kollarında ki kauçuk kllardan çok basit bir parça zamanla da artıyor siz başka bir yere baktırın derim emin olmadan da tamir ettirmeyin.

Çevrimdışı aserhat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Saçma bir yaklaşım. Garantiden değişmeli. Ben direksiyon ve vites topuzunu değiştirttim. Doğuş u arayın şikayet edin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aserhat;596711
Saçma bir yaklaşım. Garantiden değişmeli. Ben direksiyon ve vites topuzunu değiştirttim. Doğuş u arayın şikayet edin.

Bencede çok saçma bir durum. Geçenlerde yetkili servise sordum ön takım garanti kapsamında değil dediler.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yani amortisör ön takım bunlar sarf malzemesi değilki  garanti kapsamında olmasın. Ayrıca bunlarda da üretim hatası olabilir. internette araştırırsanız birçok markadan kullacı  aracının amortisörünü garantiden değiştirdiğini söylüyor.

« Son Düzenleme: 13 Kasım 2016, 20:18:27 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yol göstermesi açısından birkaç link ekliyorum. Buna göre amortisör garanti kapsamındadır ve hatta değiştiği zaman değişen amortisöründe garantisi vardır. Ayrıca uzatılmış garantininde kapsam olarak bir farkı yoktur. fabrika garantisini 5 yıla uzatır.
http://www.skoda.com.tr/skoda-finans

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.19782&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=garanti
http://www.skoda.com.tr/skoda-servis/garanti

Ben şuan servisten gelecek cevabı bekliyorum. Yine buradaki değerli forum arkadaşlarım bilgi  ve tecrubelerini paylaşırsa sevinirim

« Son Düzenleme: 14 Kasım 2016, 13:12:44 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı kemalettin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;596655
Selam arkadaşlar, aracı sıfır ilk aldığımdan itibaren ara ara tümseklerden geçerken bir gıcırtı sesi olduğunu farkettim. Birkaç yerden araştırdığımda skoda octavianın süspansiyonlarının biraz sesli çalıştığından falan söz ediyordu. Açıkcası ben de buna yordum. Ses zamanla artınca bugün servise gittim ve ön amortisörlerin patlak olduğu söylendi. Çok şaşırdım, bunu beklemiyordum. Çünkü aracı kullanırken tümseklerden badallardan geçerken çok dikkat ederim. Her neyse aracın uzatılmış garantisinin olduğunu ve garanti kapsamından değiştirilmesini talep ettim. Garanti işleriyle ilgilenen elamanla görüştüm. Amortisör garanti kapsamına girmez kullanıcı hatası dedi. Aldığımdan beri çok dikkatli kulandığımı, hiçbir sert badala düşme gibi bir olayın olmadığını, belkide üretim hatası olduğunu söyledim. Bu seferde uzatılmış garantinin kapsamının aracın kendi garanti kapsamından farklı olduğu söylendi. Ben de uzatılmış garanti kapsamının aracın kendi garanti kapsamı ile aynı olduğunu, bunu garantiyi uzatırken özellikle araştırdığımı, yüce otomotivden bunun bilgisini özellikle aldığımı belirttim. Bu seferde bu kadar uzun zamandır bu ses geliyorsa neden bakımda söylemediğimi eğer bakımda söyleseymişim o zaman garanti kapsamına sokabileceklerini söylediler. Durum işte böyle arkadaşlar. Garantiye bakan eleman finalde merkeze bunu yazacağını elinden geleni yapacağını ama çok da umutlu olmadığını söyledi. Bu konuda sizin görüşlerinizi merak ediyorum. Ne yapmak gerekir? Ne önerirsiniz?

benim de zamanında amortisörle ilgili gıcırtı problemim olmuştu. amortisörün geçtiği u şeklinde döküm bir parça vardı ve bu parçada çok farkedilmeyen ufak bir eğilme olmuş zaman içinde (muhtemelen bi tümsek geçişinde bi şekilde çarpmışım). amortisörün bu eğilen parçaya temas ettiği anda gerçekten fazla değil ama sinir bozucu bir ses geliyordu. Servisin bu problemi tespit etmesi de çok zor olmuştu; sonrasında parça değiştirildi (çok stokta bulunan bir parçada değilmiş) ve sorun kalmadı. Gerçi burada amortisör patlak denmiş ama belki tekrar bir kontrol etmekte fayda olabilir.

Çevrimdışı utopya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben de bugün 49 bindeki aracımın sol ön amörtisörünün patlak olduğunu öğrendim ve gözümle gördüm. bildiğin baya bir yağ kaçırıyor. 23 kasım çrş gününe randevu aldım bakalım ne olacak...

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
serviste benim yaşadıklarımla karşılaşmaya hazırlıklı olun hocam. sonucu buradan paylaşırsanız yol gösterici olacaktır.

Çevrimdışı utopya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;597563
serviste benim yaşadıklarımla karşılaşmaya hazırlıklı olun hocam. sonucu buradan paylaşırsanız yol gösterici olacaktır.

çarşamba akşamı yazacağım :)  hiç umudum yok ayrıca.

Çevrimdışı mkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar en yakin zamanda benim basima. Geldi aracim 39.900 km idi.  garantisnin bitmesine bir hafta vardi onlerden ses geliyor diye kayseri incar servisine gittim ki araci oradan sifir aldim. Bütün bakimlari burada yapildi koniya gelecem amatisorler patlak garantiye girmez dediler kullanici hatasi dediler oysa ben garantiden degisecekler sanıyordum
Patlayan amatisorler garantiye girmez kulanici hatasi dediler ve.benden 802.00 tl ye degistirebilecegim dediler cok ugrastim yuce oto ile gorustum en son 600tl ye indiler bende kizdim degistirtmedim simdi patlak olarak kullaniyorum bilginize

Çevrimdışı y.tekin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Garantinin de bir anlamı kalmıyor ki bu şekilde. Garanti uzatması yapılıyor extradan ücret alınarak sonrasında her şeye bir bahane bulunuyor. Bence extra garanti yaptırmamak gerekli. Her seferinde olabilecek durumlar kullanıcı hatası sonuçta.

İnşallah olumlu bir sonuç alırsınız.