škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1.4tdi da motor titreşiminin direksiyonda aşırı hissedilmesi

Matan · 20 · 4466

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drhskose;600197
selamlar. bende de 1.4tdi dsg var 5000 km'de. Başlarda titreşimleri daha fazla hissediyordum şuan ya titreşimler kayboldu ya da ben alıştım :)  yaz lastiği varken de kış lastiği varken de titreşim oluyordu. özellikle 1.5 devir civarları

Hocam başka  bir araçta turlasan o titreşime alıştığını görürsün özellikle kalkarken hafif gaz verdiğinde zangır zangır titriyor direksiyon :)

Çevrimdışı ahmettt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorun bence dsg den değil. Manuelde de yüksek viteste 1400lü devirlerde hızlanmak için gaza yüklenirseniz aynı titreşimi alıyorsunuz. Devirsizlikten boğuluyor gibi oluyor ve titreşim yapıyor. Kısacası araç çekmiyor. 90'a sabitleyince zırıltı ve titreşim gerçekten can sıkıcı. Çünkü 7. viteste 1500 devirde gidiyor bu şekilde.

Çevrimdışı Matan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bir başka araç olarak daha önceki mesajlarımda belirttiğim gibi, rapid 1.6 tdi  kullanmanız bile yeterli. O kadar bariz bir titreşim varki, farkı anlamamanın imkanı yok.

Çevrimdışı Matan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fatih1;599831
Merhabalar;
Benim aracımda şu anda 4000 km de ve genelde yokuşlarda aynı sorunu yaşıyorum. Başta benim takıntım diye düşündüm ama özellikle yokuşta kalkarken alt devirlerde gittikçe arttı sanki titreşimler ve ön konsolda da ses çıkarmaya başladı maalesef. Sizlerin bu işe çözüm bulmak amacıyla izleyeceği bir yol var ise eğer paylaşırsanız çok sevinirim.

Ben bu konuyu açarken sorun sadece bendedir diye düşünüyordum, serviste kullandığım test aracında da aynı sorunun olması ve ustanın bunu normal olarak karşılamasına ilave olarak sanırım konuya cevap yazan 5~6 kişidede titreme olması çözümünün olmadığı anlamına geliyor malesef.

Kısacası arabayı aldık kullanacağız artık yapacak bişey yok, umarım bu titremeler ileride daha da fazlalaşmaz.

1.4 tdi almak isteyenler de bu durumu göz önünde bulundurmalı, ayrıca servisler araçla alakalı sorunları genelde 1.4 tdi motordandır diyerek kabullenmemiz yönünde koşullanmışlar. Benim Ankaradaki servislerde gözlemlemem bu yönde, ayrıca hangi yakıtı aldığını sorarlar opet dersin shell den al derler eminim shellden alıyorum desen opetten al diyecekler.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Matan;600252
Ben bu konuyu açarken sorun sadece bendedir diye düşünüyordum, serviste kullandığım test aracında da aynı sorunun olması ve ustanın bunu normal olarak karşılamasına ilave olarak sanırım konuya cevap yazan 5~6 kişidede titreme olması çözümünün olmadığı anlamına geliyor malesef.

Kısacası arabayı aldık kullanacağız artık yapacak bişey yok, umarım bu titremeler ileride daha da fazlalaşmaz.

1.4 tdi almak isteyenler de bu durumu göz önünde bulundurmalı, ayrıca servisler araçla alakalı sorunları genelde 1.4 tdi motordandır diyerek kabullenmemiz yönünde koşullanmışlar. Benim Ankaradaki servislerde gözlemlemem bu yönde, ayrıca hangi yakıtı aldığını sorarlar opet dersin shell den al derler eminim shellden alıyorum desen opetten al diyecekler.

Yakıtı hep bp den alıyorum önerdikleri gibi ama can sıkan şey son günlerde 81 bin liraya kadar çıkan aracın böyle saçma sorunlar çıkarıyor olması ve servisin çözüm bulmaması. Mutlaka boş bir zamanımda gidip tatmin edici çözüm bulunana kadar ayrılmayacağım servisten