škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Canımı sıkan konular

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İzlasyon için de şu firmayı buldum bir konuşmakta fayda olabilir

http://www.neatcar.com/10.html

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;597772
Anroid kullanıyorum ve gece modunda karakterlerde bir sıkıntı yaşamıyorum.

Şanzıman konusuna gelecek olursak, kendimden örnek vereyim:  
2012'den beri çift kavrama kullanıyorum. 3.5 yıl EDC ve 1 yıldır DSG. İlk aldığımda ben de manuelden geçmiştim ve ilk ay sıkıntı yaşamıştım. Çift kavrama konusunda en ufak bir tecrübem ve bilgim yoktu. Hatta ikinci hafta dik yokuşta yoğun trafik dolayısıyla şanzıman ısındığı için yolda kaldım. Güç bela sağa çektim, bir süre bekleyip soğuyunca tekrar devam ettim. Sonra serviste usta ile nasıl kullanacağımı vs tek tek konuşup uyguladım. Alıştıktan sonra bir daha en ufak problem yaşamadım.
Kısacası siz de bir süre sonra alışacak ve çok rahat ayarlayacaksınız. Yokuşlarda da problem olmayacak. Endişeye mahal yok.

Naçizane şunları tavsiye ederim:
Yokuşta trafik varsa ve eğer otomatikte ayarlayamazsanız manuele alın ve birinci viteste devam edin, mümkünse ikiye geçmeyin. Kalkarken geri kaymaz korkmayın. Start stop aktif değilse, beklerken vitesi parka veya boşa alın. Durunca ayağınızı frenden çekmek isterseniz mutlaka el frenini çekili olsun.

Tavsiyeler için teşekkürler,
Benim genel sıkıntım gaza az yüklenmem sanırım,hani topuğunun altında yumurta var derler ya, hep öyle kullanırım, düşük devirde vites değiştiririm, aynı DSG gibi, ama DSG benden daha beter çıktı :)

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Trakia;597781
İzlasyon için de şu firmayı buldum bir konuşmakta fayda olabilir

http://www.neatcar.com/10.html

Teşekkürler, fakat şu aralar araca ekstra bir şey yaptırmak için bütçe ayırmayı düşünmüyorum. (Alırken eldeki avuçtakini verince) :)

Çevrimdışı mrkaragoz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Carplay kullanırken haritadaki görüntüler bende de birbirine giriyor. Ancak bunu sadece telefon aşırı çok ısınırsa yapıyor. Telefonu çıkarıp biraz soğumasını bekliyorum güneşte kaldıysa gölgeye alıyorum. Daha sonra tekrar taktığımda telefon ısınasıya kadar sıkıntısız gösteriyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyla doğrudan ilgili değil ama aynı çatı altındaki marka ile ilgili olduğundan bilgilendirmek istedim; otomatik vites mevzuunda VW grubunun başı hayli ağrıyacağa benziyor. Emisyon yazılımına benzer hileli bir yazılım Audi marka araçlardaki otomatik şanjzımanda tespit edilmiş ve VW firması da bunu kabul etmiş diye bir haber okudum birkaç gün önce.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
SuperB'deki yol sesi, Passat'taki rüzgar sesinden iyidir...

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ses ve konfor konusunda lastik cok onemli ben alali 1 ay oldu araci prelli 18 inc vardi kislik continantal aldim aracin hem surusu hem gidisi hem sesi degisti resmen bir level yukari cikti arabanin konforu bir de kislik lastik. Malesef arac uzerindeki prelliler cok kotu konfor ve ses anlaminda simdiden yazliga gecince napacaz onlarla diyorum. Ayrica arac kalkista az yokus varsa patinaja kaliyordu o sorun da ortadan kalkti lastik degisimiyle.

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg nin hızlanmada çok etkisi var kolay kolay hızlanmak istemiyor
Yol sesi araçta kesinlikle var bu bence Yalıtımın belli bir standartta olmasından dolayı 18 inç ancak kabul görür
Her arabanın bir kusuru var elbet ama bence Passatla ilgili forumlara bakın bunların sorun olmadığını göreceksiniz :)

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
DSG'nin her araçta ayrı kalibresi var. Mesela şimdiye kadar gördüğüm en iyi kalibre Skoda Yeti 1.6 TDİ DSG'de. En kötüsü 2012 Passat B7 1.6 TDİ DSG idi. Yeti'deki DSG mükemmel.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaşadığınız sorunlar yakıt ekonomisi (cimrilik) mantığıyla çalışan DSG ve kısmen eskimiş bir teknolojiye sahip motordan yüksek güç elde etmekten kaynaklanıyor. (Vag grubunun daha güçlü 1.5 lt dizel motor üzerinde çalıştığını duymuştum.) 1.6 tdi motor turbonun büyütülmesi ve yazılımla gücü arttı ancak turbo boşluğuda belirginleşti, DSG de aracı sürekli 2000 devir altında tutunca elimizde baygın bir motor kalıyor. Dar alanlarda gazı iyi ayarlamak lazım, klasik küçük hacimli dizel mantığı araç ya gitmiyor yada altınızdan kaçacak gibi gidiyor.
Mesela 85bg 1.5dCi megane benzinli araç gibi turbo boşluğu yok ama güçte yok.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt ekonomisi de ayrı konu. Qashqai aracım vardı, düz vites, ondan en az 1 - 1.5 lt fazla yakıyor gibi şu an. Uzun yolda deneyemedim henüz.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;598094
Yakıt ekonomisi de ayrı konu. Qashqai aracım vardı, düz vites, ondan en az 1 - 1.5 lt fazla yakıyor gibi şu an. Uzun yolda deneyemedim henüz.

Araciniz daha yeni ve havalar soguk yakitiniz o yuzden yuksek. Benim arac benzinli ve 5000km sonra yakit 1-1.5 lt dusmustu. Ben dizel otomatik tecrubemi babamin seat leona dayanarak paylastim. 1.4 tsi 125hp ile suan sehirici 7,5 lt yakiyorum yazin 6-6,5 lt idi. Ayni sartlarda leon 5 civari yakiyor ama cevre yolundan 12 km yol giderek.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;598442
Araciniz daha yeni ve havalar soguk yakitiniz o yuzden yuksek. Benim arac benzinli ve 5000km sonra yakit 1-1.5 lt dusmustu. Ben dizel otomatik tecrubemi babamin seat leona dayanarak paylastim. 1.4 tsi 125hp ile suan sehirici 7,5 lt yakiyorum yazin 6-6,5 lt idi. Ayni sartlarda leon 5 civari yakiyor ama cevre yolundan 12 km yol giderek.

Araç yeni değil, 2. el.

Çevrimdışı anestezi_72

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;597721
Merhaba arkadaşlar,

Dün nihayet aracımı gerçek manada kullanma imkanım oldu, ancak canımı sıkan bazı durumlar var.

1)   Bu araçla kendimi acemi sürücü gibi hissediyorum. Özellikle yokuş çıkmaya çekinir oldum. Sıkıntı olmasın diye manual olarak 1’e çekmeme rağmen bazen gaz yemiyor gibi yapıyor, gaza biraz daha basınca da istediğimden daha hızlı gidiyor. Hatta dün yokuş çıkarken stop edecek gibi oldu, refleks olarak sol ayağımla hızlı bir şekilde debriyaja basmaya çalıştım, tabi debriyaj pedalı olmadığı için boşluğa bastım :)
2)   Pendik – Eskihasar arası E5’ten gittim. 80’ı geçtikten sonra, özellikle de 100’ü geçince inanılmaz bir yol sesi geliyor. Sanki tırtıklı bir yüzey üzerinde gidiyormuşum ya da ekstradan ikinci bir motor sesi varmış gibi bir ses. Müsait olunca videoya alacağım, ancak onca yıldır araç kullanırım , ilk defa yol sesi bu kadar rahatsız etti. (Araç 19 jant, üstünde Pirelli lastikler var.)
3)   Car Play ile haritalara bağlandığımda harita mavi olarak geldi. Gündüz – gece modu gibi bir ayar olup olmadığına baktım ancak bulamadım. Kabloyu çıkartıp telefon üzerinden girdiğimde harita normal görünümde ancak kabloyu taktığımda maviye dönüyor. Ama esas sıkıntı, bir süre sonra haritada bir güncelleme olunca, (yön değişikliği vs.) karakterler birbirine giriyor. Bunun çözümü var mıdır?

Özellikle ilk 2 madde ile ilgili tavsiyelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
.  

Aracınızı hangi sürüş modunda kullandığınız önemli eko modda araç hantal Olur. Normal modda kullanın hatta dik yokuslarlarda gerekirse spor moda alın

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anestezi_72;598884
.  

Aracınızı hangi sürüş modunda kullandığınız önemli eko modda araç hantal Olur. Normal modda kullanın hatta dik yokuslarlarda gerekirse spor moda alın

Manual modda kullanıyorum artık, hiçbir mod istediğim tepkiyi vermiyor. :)