škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Ambition 1.0 TSI 115PS Aracımı Aldım..!!!

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba;

Dün itibariyle ulaşabildiğim kullanıcı görüşleri ve buradaki yorumlara bakarak Ankara Efe Otomotivden Octavia Ambition 1.0 TSI 115PS aracımı aldım.

200 küsür km lik dönüş yolculuğumdaki ilk izlenimlerime göre araç, yakıt ve performans konusunda beni üzmeyecek gibi görünüyor. Şehir içi/dışı, otoban, dağ yolu, yokuş vb muhtelif asfalt zeminlerde sabit 100-120 aralığında tutmaya çalıştığım aracım eve ulaştığımda 5.7lt/100km değerini göstermekteydi. Bu da lpgli bir araçtan benzinli bir araca geçen benim gibi birisi için gayet tatminkar rakam.

Ekonomik sebeplerden bir üst donanımı alamamış birisi olarak özellikle araçta eksik gördüğüm sis farı ve hız sabitleyici gibi seçenekleri ekleten ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Herkese kazasız belasız günler dilerim...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.Rampa da kalkışlarda nasıl acaba,dik rampalarda performans tatminkar değil diye okumuştum 1.2 tsi olanlar için.Bu 1.0 tsi olanları bilmiyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;599031
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.Rampa da kalkışlarda nasıl acaba,dik rampalarda performans tatminkar değil diye okumuştum 1.2 tsi olanlar için.Bu 1.0 tsi olanları bilmiyorum.

Nerde okumuştunuz hocam rampalarda performansının tatminkâr olmadığını 1.2 TSI nin, yazana yanıt verelim?

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14509]by_Loopus[/MENTION] "1.0-1.2 motur cekmez" kafasında olan insanlara laf anlatmak zorunda kalacaksiniz cogu kez.Araciniz cok guzel ve yeni teknoloji verimli bi motorla almissiniz guzel gunlerde kullanmanizi dilerim.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;599031

Bahsettiğiniz tereddüt, arabanın iyi ya da kötülüğünü sadece motor hacmine bakarak yorumlayan her yurdum insanı gibi beni de düşündürüyordu. Bu sebeple hem yalnız hem de 4/5 kişilik test sürüşleri yaptım Kayseri ve Ankara bayilerinde. Hatta Kayseri'de yokuş olmadığından aklıma bir kurt düştü ve de Ankara Efe Plazayı bildiğim için bir de orada denedim. Sonuç daha önce söylediğim gibi son derece tatmin edici...

Alıntı yapılan: SKODAFABIA3;599037
[MENTION=14509]by_Loopus[/MENTION] "1.0-1.2 motur cekmez" kafasında olan insanlara laf anlatmak zorunda kalacaksiniz cogu kez.Araciniz cok guzel ve yeni teknoloji verimli bi motorla almissiniz guzel gunlerde kullanmanizi dilerim.

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Yapıp yapacağım açıklama ancak yakın çevreme olur. Bunun haricindekilere "Tüh nasıl da gelmemiş Alman mühendislerin aklına görüyo musun?" deyip kapatıyorum mevzuyu:) Şu saatler itibariyle 1,5 gündür araba bende diyebilirim ve daha şimdiden aracı almadan önceden çekiş sebebiyle olumsuz görüş bildiren 3 arkadaşımdan test sürüşü sonrası (kusura bakma/özür dilerim abi/nasıl olur ya/ Allah Allah vb.) cümleleri duydum bile:)
« Son Düzenleme: 30 Kasım 2016, 00:34:10 Gönderen: by_Loopus »

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14509]by_Loopus[/MENTION] aynen oyle kullandıktan sonra 1.6 arabaları geride birakan performansina sahit oluyorlar :)

Çevrimdışı Nurullah55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Samsunun meşhur otogar yokuşunu 150 160 ile çıkıyorum :) Basarsan çıkıyor . Basıpta bayılma durumu yok. Hızlanarak çıkıyor. He az yakacak öyle çıkacak dersende öyle bir araba yok :)

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;599036
Nerde okumuştunuz hocam rampalarda performansının tatminkâr olmadığını 1.2 TSI nin, yazana yanıt verelim?

aynen kullanmadan yorum yapmışlar, toroslarda dizel avlıyoruz 1.2 tsı ile 1.0 ı düşünemiyorum bile.

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia yı bilmem ama bende 1.2 TSİ Rapid var yokuşta düşük hızda veya frenledikten sonra homurtu, titreme, çekmeme ne ararsan var.Daha 2000 km de.Turbo olmasa kalacak araba.Düşük hacimli motorların orası burası ile oynayıp güç arttırıyorlar.Yakıt tasarrufu için alıyor millet.

Hocam, olumsuz yorumlarım için kusura bakmayın lütfen. Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: law23;599074
Octavia yı bilmem ama bende 1.2 TSİ Rapid var yokuşta düşük hızda veya frenledikten sonra homurtu, titreme, çekmeme ne ararsan var.Daha 2000 km de.Turbo olmasa kalacak araba.Düşük hacimli motorların orası burası ile oynayıp güç arttırıyorlar.Yakıt tasarrufu için alıyor millet.

Hocam, olumsuz yorumlarım için kusura bakmayın lütfen. Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.

[MENTION=14048]law23[/MENTION] hocam rapidler in hp si düşük olmasın?

Çevrimdışı law23

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;599099
[MENTION=14048]law23[/MENTION] hocam rapidler in hp si düşük olmasın?

Maalesef dediğiniz doğru 90 HP otomatikleri. Ama aynı hacimli motorların beygiri vs. çok oynuyorlar.Aynı motor hacminde olan ve Rapidden küçük olan Fabia da 110 HP.Yani bana çok zorlama geliyor.Küçük hacimli motorların sebebi tamamen yakıt.Zorla güç arttırımı da bir yere kadar.Bi Octavia da en az 1.6 motor hacmi lazım, hele birde dizel olursa ve torku yüksek olursa dadından yenmez. Benzinli araçlara birde turbo koydular.Ne kadar az parça o kadar az sorun bence.Arabalar bildiğin bilgisayar gibi oldu.Yok remini arttıralım yok işlemcisini güçlendirelim vs. vs.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: law23;599114
Maalesef dediğiniz doğru 90 HP otomatikleri. Ama aynı hacimli motorların beygiri vs. çok oynuyorlar.Aynı motor hacminde olan ve Rapidden küçük olan Fabia da 110 HP.Yani bana çok zorlama geliyor.Küçük hacimli motorların sebebi tamamen yakıt.Zorla güç arttırımı da bir yere kadar.Bi Octavia da en az 1.6 motor hacmi lazım, hele birde dizel olursa ve torku yüksek olursa dadından yenmez. Benzinli araçlara birde turbo koydular.Ne kadar az parça o kadar az sorun bence.Arabalar bildiğin bilgisayar gibi oldu.Yok remini arttıralım yok işlemcisini güçlendirelim vs. vs.

kullandığım octavia 1.4 TSI 150ps
aynı aracın 1.6 TDI ı alt komşumuz kullanıyor
 iki aracı karşılaştırdığımda yokuş dahil olmak üzere 1.4 tsı daha diri bir motor
 dik yokuşlarda 3. vitesi geçtim biraz gazlarsam 4. vitesi görüyorum
düşük hacimlik motorlara fazla güç yükleyen vag grubu birşey biliyorda yapıyor anlaşılan
bugüne kadar piston çatlatan Tsı motor duymadım yada denk gelmedi

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI 1.6 TDI ile kıyaslanmaz ki, 0-100 hızlanmasında bile 2 sn. den fazla fark var; torkları aynı galiba ama..

Benim aracım 1.2 TSI 105 HP liklerden, yazılım attırdım 126 Hp çıktı dynometer da,  bugüne kadar sahip olduğum en hızlı araç oldu şimdi. 1.6 TDI ile kıyaslanırken şimdi toz attırıyor onlara.. Ha onun kadar az yakmıyor diyecekseniz, 10 bin fazla vermedim alırken derim ben de ;)

Çevrimdışı Safran78mt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu motor piyasada tutulur. Aracınız hayırlı olsun çok iyi tercih olmuş.