škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Ambition 1.0 TSI 115PS Aracımı Aldım..!!!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: law23;599074
Octavia yı bilmem ama bende 1.2 TSİ Rapid var yokuşta düşük hızda veya frenledikten sonra homurtu, titreme, çekmeme ne ararsan var.Daha 2000 km de.Turbo olmasa kalacak araba.Düşük hacimli motorların orası burası ile oynayıp güç arttırıyorlar.Yakıt tasarrufu için alıyor millet.

Hocam, olumsuz yorumlarım için kusura bakmayın lütfen. Hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin.

Hocam önceki aracımız rapid 1.4 TSI 122 hp idi. İlk çıktığında almıştık o zamanlar 1.2 yoktu tabi. Araç hafif olduğu için ve bu motorla gayet tatminkar bir performans sergiliyordu. Araç rapid kelimesinin anlamını karşılıyordu :) Sizin aracın versiyonundan kullanma fırsatım olmadı ama anlaşılan 90 hp, tork olmasa (araç hafif bile olsa) yetmiyor. Zaten temel prensip dediğiniz gibi tasarruf.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: law23;599114
Maalesef dediğiniz doğru 90 HP otomatikleri. Ama aynı hacimli motorların beygiri vs. çok oynuyorlar.Aynı motor hacminde olan ve Rapidden küçük olan Fabia da 110 HP.Yani bana çok zorlama geliyor.Küçük hacimli motorların sebebi tamamen yakıt.Zorla güç arttırımı da bir yere kadar.Bi Octavia da en az 1.6 motor hacmi lazım, hele birde dizel olursa ve torku yüksek olursa dadından yenmez. Benzinli araçlara birde turbo koydular.Ne kadar az parça o kadar az sorun bence.Arabalar bildiğin bilgisayar gibi oldu.Yok remini arttıralım yok işlemcisini güçlendirelim vs. vs.

:ok::D:gut:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsı candır 2 senedir kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım çekmiyor diyenler ne bekliyo anlamıyorum. Ford bile 3 silindir 1.0 motor yaptı 3 değişen hpli versiyonlu.

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Turbo benzinli araç her zaman icin dizelden keyifli bence sesi az parası az masrafı az daha küçük bi motorla dizellere aynadan el sallayabiliyorsun vs vs artıları cok olan bi motor sistemi bence.yakit konusunda da 3 kuruş fazla yaksın sessiz olsun diyenlerdenim.

octaviars

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SKODAFABIA3;599359
Turbo benzinli araç her zaman icin dizelden keyifli bence sesi az parası az masrafı az daha küçük bi motorla dizellere aynadan el sallayabiliyorsun vs vs artıları cok olan bi motor sistemi bence.yakit konusunda da 3 kuruş fazla yaksın sessiz olsun diyenlerdenim.

Aynen katılıyorum hocam ve bende gittim 1.0 Style paket aracımı aldım, Hepimize kazasız bol keyifli sürüşler :gaz::gut:

Çevrimdışı Furkann

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Önceklikle aracınız hayırlı uğurlu olsun. 1.0 motoru test etmiş birisi olarak performansından çok memnun kalmıştım. Hız sabitleyiciyi yetkili serviste taktırabilirsiniz. Sadece sinyal kolu değişiyor. Size 1000 tl gibi maliyeti olacaktır.

Çevrimdışı SKODAFABIA3

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviars;599897
Aynen katılıyorum hocam ve bende gittim 1.0 Style paket aracımı aldım, Hepimize kazasız bol keyifli sürüşler :gaz::gut:

Size de hayırlı uğurlu olsun o zaman gule gule kullanin aracinizi :)

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Hayırlı olsun.Bende bu motoru test etmiş biri olarak çok atak vede seri geldi.Çok başarılıçOtobanda banada el sallar..:)

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. Ancak Efeden aldım diyince efe maduru olarak arabanın boyasına baktırmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese iyi dilekleri için teşekkürler, benden sonra alan arkadaşlara da kazasız belasız sürüşler dilerim. Yaklaşık bir hafta oldu ve ben dolu, boş, yokuş, iniş, şehir içi-dışı hemen her ortamda aracı test etme imkanı bulmuş birisi olarak beklentilerimin boşa çıkmamış olduğunu memnuniyetle belirtmek isterim.

Alıntı yapılan: muratladikli;600011
Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. Ancak Efeden aldım diyince efe maduru olarak arabanın boyasına baktırmanızı tavsiye ederim.

Boya konusu mesajınızı okuyunca benim de aklıma takılmaya başladı. Yarın ilk fırsatta baktıracağım. Umarım korktuğumuz başımıza gelmez demekten başka çare yok:confused::confused:

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;600022
Herkese iyi dilekleri için teşekkürler, benden sonra alan arkadaşlara da kazasız belasız sürüşler dilerim. Yaklaşık bir hafta oldu ve ben dolu, boş, yokuş, iniş, şehir içi-dışı hemen her ortamda aracı test etme imkanı bulmuş birisi olarak beklentilerimin boşa çıkmamış olduğunu memnuniyetle belirtmek isterim.

Boya konusu mesajınızı okuyunca benim de aklıma takılmaya başladı. Yarın ilk fırsatta baktıracağım. Umarım korktuğumuz başımıza gelmez demekten başka çare yok:confused::confused:

Hani olacak diye birsey yok ama bende oradan aldım ve başıma geldi. Konuyuda açmıştım. Sonradan başınız ağrımasın. İyi günler dilerim.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;599027
Herkese merhaba;

Dün itibariyle ulaşabildiğim kullanıcı görüşleri ve buradaki yorumlara bakarak Ankara Efe Otomotivden Octavia Ambition 1.0 TSI 115PS aracımı aldım.

200 küsür km lik dönüş yolculuğumdaki ilk izlenimlerime göre araç, yakıt ve performans konusunda beni üzmeyecek gibi görünüyor. Şehir içi/dışı, otoban, dağ yolu, yokuş vb muhtelif asfalt zeminlerde sabit 100-120 aralığında tutmaya çalıştığım aracım eve ulaştığımda 5.7lt/100km değerini göstermekteydi. Bu da lpgli bir araçtan benzinli bir araca geçen benim gibi birisi için gayet tatminkar rakam.

Ekonomik sebeplerden bir üst donanımı alamamış birisi olarak özellikle araçta eksik gördüğüm sis farı ve hız sabitleyici gibi seçenekleri ekleten ya da bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

Herkese kazasız belasız günler dilerim...

Artık aracınızı alalı 1 hafta olduğuna göre biraz deneyimlerinizden bahsederseniz seviniriz. memnunluk dereceniz karşılaştığınız sorunlar gibi teşekkür ederim. :)

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;600220
Artık aracınızı alalı 1 hafta olduğuna göre biraz deneyimlerinizden bahsederseniz seviniriz. memnunluk dereceniz karşılaştığınız sorunlar gibi teşekkür ederim. :)

Genel itibariyle beğendiğimden bahsetmiştim ama daha somut bilgi vermek gerekirse yakıttan başlayayım.

İki gün önce 6 kişi ile şehirdışı ağırlıklı olmak üzere yaklaşık 100 km gidiş ve 100 km dönüş bir yolculuk yaptım. Gidiş hızım sabit 90-100 aralığıydı ve vardığımda ekran 5.2 lt yakıt tükettiğimi gösteriyordu. ( Bir hafta önce aynı yolu önceki Renault aracımla 6.5 lt ile almıştım.) Aynı yolu dönüşte 120-130 km aralığında ve de yaklaşık 70-80 kg daha fazla yükle döndüğümde yakıt tüketimi 6.2 olmuştu. Bunda gidiş ve dönüş yolu arasındaki yükselti farkının da etkisinin olduğunu düşünüyorum.

Çekiş konusunda herhangi bir 1.6 atmosferik araçtan en ufak bir eksiğinin olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki bu yorum bizzat bu motora sahip başka marka ve model araç sahibi arkadaşlara aittir.

Konfor olarak Renault grubu bir araçtan WAG grubu bir araca geçen birisi olarak değişimin muazzam olduğunu belirtmek isterim. Hem ses yalıtımı hem de iç-dış malzeme kalitesi Renault marka bir araca göre oldukça iyi denebilir.

Özel olarak merak ettiğiniz başka bir şey varsa çekinmeden sorabilirsiniz...