škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Ambition 1.0 TSI 115PS Aracımı Aldım..!!!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atinomi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_Loopus;602895
Skoda EFE bayisinde bu ekran + geri görüş kamerası + paçalıklar + orjinal kauçuk paspaslar + arka park sensörü toplamda +2000 TL ile eklendi.

Sistem içerisinde araç sistemine erişim, navigasyon, wifi bağlantısı, bluetooth üzerinden görüşme için dikiz aynası mikrofonu, yine bluetooth telefona erişim özelliği, usb, sd card, ipod bağlantısı ve TV gibi bir dolu özellik var. En güzel tarafı da bir çok farklı formattaki videoyu oynatabiliyor olması. Uzun yolculuklar için çocuklara bir kaç çizgi film hazırladım bile:)

Takdırmadan önce ekran dokunmatiği üzerine bir sürü olumsuz yorum okumuştum. Ama performansı son derece yeterli sonuçta araçta kullanacağınız bir ekran. Yine de aklınızda kalan bir şey varsa cevaplamaya çalışırım...

Hocam park sensörü çalışırken ekrana görsel geliyor mu, yoksa sadece sesli ikaz mı?

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Net bir görüntü ve çizgiler geliyor. Fakat çapraz geri gidişlerde çizgiler eğilmiyor

Çevrimdışı velika

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yakit tuketimlerimi paylasarak Loopus'a destek olayim dedim ancak bir turlu foto ekleyemedim :) dosyaları kucultmeme ragmen.

Yakıt alındınktan sonra
Gidilen yol = 219 km Ortalama Hız 54 km Gidilebilecek tahmini km 600 Ortalama Yakıt 5.6 (Cerkezkoy - Demirkoy gitgel.. İğneadaya gidenler bilir Karamanı ve rampaları)

donus
Gidilen yol = 97 km Ortalama Hız 58 km Gidilebilecek tahmini km 600 Ortalama Yakıt 5.1 (Demirkoy - Cerkezkoy donus)

Uzun süreli (Araç alındığından itibaren (%40 sehirici, %60 uzun yol)
Gidilen yol = 873 km Ortalama Hız 33 km Gidilebilecek tahmini km 600 Ortalama Yakıt 6.6

Benim değerler bunlar rodaj doneminden sonra ne kadar değişir bilmem ama şimdilik normal gibi..
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2017, 19:45:02 Gönderen: velika »

Çevrimdışı ahmttck

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar ben de 5 gün evvel 1.0tsi ambition modelini alarak aranıza katıldım. aracı almamda youtube da izlediği eminonu beşitaş istikametinde çekilen 1.0tsi a3 sedan videosu etkili oldu. ertesi gün gittim aldım eski aracım eskikasa i30 du yazılımlı 145bg 320 tork vardı. arac 1500kg civarıydı.şimdi octavia onun gibi gitmiyormuş gibi geliyor ancak bunun sebebi dizel motordaki tork patlaması zira 0-100 değerleri octavanın daha iyi. motor şanzıman uyumu çok iyi vites geçiş göstergesine dikkat ederek kullanıyorum. arac suan 185 km de ortalama hız 22 ort tuketim 6.7 yine i30 la 30km ortalama hızla sehir içi tüetimim 6.5 civarlarındaydı. burdan cıkardığım sonuc octavia litre bazında dizel i30 umdan daha az yakmakta. performas olarak hiç de aşağı değil (tork farkını devir cevirerek kapatabiliyor +275kg daha hafif) donanıma gelecek olursak otomatik klimamı kromatik dikiz aynamı katlanan aynalarımı alaşım jantlaımı far park yagmur sensörlerimi hız sabitleyicimi ve konser tadında dinlediğim müzikleri şimdiden çok özledim. eklemeden geçmeyeyim arac cok sessiz ilerliyor bu duruma bayıldım.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmttck;609950
Merhaba arkadaşlar ben de 5 gün evvel 1.0tsi ambition modelini alarak aranıza katıldım. aracı almamda youtube da izlediği eminonu beşitaş istikametinde çekilen 1.0tsi a3 sedan videosu etkili oldu. ertesi gün gittim aldım eski aracım eskikasa i30 du yazılımlı 145bg 320 tork vardı. arac 1500kg civarıydı.şimdi octavia onun gibi gitmiyormuş gibi geliyor ancak bunun sebebi dizel motordaki tork patlaması zira 0-100 değerleri octavanın daha iyi. motor şanzıman uyumu çok iyi vites geçiş göstergesine dikkat ederek kullanıyorum. arac suan 185 km de ortalama hız 22 ort tuketim 6.7 yine i30 la 30km ortalama hızla sehir içi tüetimim 6.5 civarlarındaydı. burdan cıkardığım sonuc octavia litre bazında dizel i30 umdan daha az yakmakta. performas olarak hiç de aşağı değil (tork farkını devir cevirerek kapatabiliyor +275kg daha hafif) donanıma gelecek olursak otomatik klimamı kromatik dikiz aynamı katlanan aynalarımı alaşım jantlaımı far park yagmur sensörlerimi hız sabitleyicimi ve konser tadında dinlediğim müzikleri şimdiden çok özledim. eklemeden geçmeyeyim arac cok sessiz ilerliyor bu duruma bayıldım.

Güzel günlerde kullanın, hayırlı olsun..

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmttck;609950

Güle güle kullanın. Allah kaza bela göstermesin. Bahsettiğiniz eksiklikleri bende yaşıyor ve mümkün olanları (krom aksesuarlar, hız sabitleyici, arka hoparlörler, jant, sis farı vb.) ekonomim elverdikçe zaman içerisinde tamamlamayı planlıyorum.  Şimdilik jant ile başladık bakalım hayırlısı:)

Çevrimdışı ahmttck

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Amin arkadaşlar iyi dilekleriniz için hepinize teşekkür ederim.

aklıma takılan birkaç soruyu burdan sorayım müsadenizle. geniş ekranlı android multimedya taktırmak istiyorum bu konuyu bayiye sorduğumda direkt garanti dışı kalır cevabını aldım. Diyelim ki taktırdım esp silecek vs birçok ayar orijinal multimedya üzerinden ayarlanmakta bu özellikler aynen çalışacak mı?
hız sabitleyici konusunda tavsiye edeceğiniiz bir bayi var mıdır?

Alıntı yapılan: by_Loopus;610009
Güle güle kullanın. Allah kaza bela göstermesin. Bahsettiğiniz eksiklikleri bende yaşıyor ve mümkün olanları (krom aksesuarlar, hız sabitleyici, arka hoparlörler, jant, sis farı vb.) ekonomim elverdikçe zaman içerisinde tamamlamayı planlıyorum. Şimdilik jant ile başladık bakalım hayırlısı:)

hayırlı olsun size de yeni jantlarınız. orijinal octavia jantı mı taktınız? fiyat konusunda bilgi verir misiniz?
« Son Düzenleme: 07 Mart 2017, 12:12:38 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı by_Loopus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmttck;610086
hayırlı olsun size de yeni jantlarınız. orijinal octavia jantı mı taktınız? fiyat konusunda bilgi verir misiniz?

Jantlar kargoda şimdilik evet orjinal olanlardan seçtim, Gelince foto atarım.

Çevrimdışı hakantuna

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracım ufak gelmeye başladığı için 2006 1.4 tdi fabiamı satarak bende optimal donanımlı 1.0 tsi dsg'li octaviamı aldım. 1 haftayı geçiyor. şimdilik sakin kullanımda yakıt şehir dışı 5,2 şehir içi 6,9 lt gösteriyor. aracın konforu arka yaşam alanı ve bagajı muazzam. tek sıkıntısı 110-120 km üzeri ayanlardan gelen rüzgar sesi oda müzik açıkken yada araç içi muhabbet ederken fark edilmiyor. şimdilik aracımdan çok memnunum yav o kadar memnunum ki biraz daha araba sürmek için içim içime sığmıyor, sanki 16-17 yaşındaki çocuğun babasından habersiz arabayı alıp kaçarken yaşadığı his bende de var. nedir bu ya

bu arada yeni araç alan arkadaşlara da güle güle kullanın demeyi unuttum. allah kimseye kaza bela vermesin
« Son Düzenleme: 07 Mart 2017, 12:14:38 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: hakantuna;610175
aracım ufak gelmeye başladığı için 2006 1.4 tdi fabiamı satarak bende optimal donanımlı 1.0 tsi dsg'li octaviamı aldım. 1 haftayı geçiyor. şimdilik sakin kullanımda yakıt şehir dışı 5,2 şehir içi 6,9 lt gösteriyor. aracın konforu arka yaşam alanı ve bagajı muazzam. tek sıkıntısı 110-120 km üzeri ayanlardan gelen rüzgar sesi oda müzik açıkken yada araç içi muhabbet ederken fark edilmiyor. şimdilik aracımdan çok memnunum yav o kadar memnunum ki biraz daha araba sürmek için içim içime sığmıyor, sanki 16-17 yaşındaki çocuğun babasından habersiz arabayı alıp kaçarken yaşadığı his bende de var. nedir bu ya

O hissin keyfini sürün :) Ben kaybettim, herhalde audi merso falan alsam yine de olmayacak. Eskiden arabanın üzerine 5 kağıt koyup üst model alınca müthiş hissediyordum. Şimdi eh işte :p

Çevrimdışı ilkay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar, bende geçen hafta 2012 tdi octaviamı değiştirip, 1.0 tsi aldım. motor gerçekten çok şaşırtıcı. henüz 100 km ye gelemediğim için yakıt ile ilgili bir şey yazmaya erken.

Önemli bir şey farkettim. ısınmış motorda, start stopu devre dışı bıraktığınızda, rölantı 1000 devir civarında olduğunu görüyorum. oldukça yüksek geldi bana. diger kullanıcı arkadaşların da görüşünü almak çok faydalı olacak. teşekkürler.

Çevrimdışı hakantuna

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
manuel mi aracınız dsg mi?
dsg ise frene tam basmadığınız zaman yarım kavramada kalıyor araç, onun için 1000 devir civarında duruyor olabilir.

Çevrimdışı ilkay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar, aracım manuel. tam rölantiden bahsediyorum. araç boşta ve motor sıcakken,

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
3 silindirli motorlarda titreşimi azaltmak için rölanti devri yüksek tutulmuştur diye tahmin ediyorum.