škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia Ambition 1.0 TSI 115PS Aracımı Aldım..!!!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gazozağacı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese slmlar,
 gerek bu forumda okuduklarım gerek netteki araştırmalarım gerekse yarım saatlik test sürüşüm sonunda,1.0 tsi optimal sahibi olmaya karar verip ayın 10 unda aracımı iyi bir pazarlık ile Çanakkale avekten teslim aldım.
 Öncelikle burdaki değerli görüşleriniz ve olumlu yönlendirmeleriniz için teşekkür ederim.Aracın konfor,motor gücü,vites yolları,direksiyon rahatlığı,hız sabitleme kolaylığı(tüketime inanılmaz etkisi var)gerçekten beklentilerimin çok üzerinde.sessizlik çok başşarılı(kıyaslamalarım eski aracıma göre tabikide dacia sandero stepway 1.5 dci)yol tutuş viraj kabiliyeti bana 1 değil 2 sınıf atlamışım hissi verdi.
 Gelelim tüketime , servis müdürü 2000-3000 kmden sonra ciddi şekilde düşer deyince acaba 6.5larlammı uzun yol gezicem demiştim ama Çanakkale-didim arası 500 km yol yaptım teslim aldıktan sonra ,yol bilgisayarı 4.7 gösterince inanmadım benzin aldım 116 tlye doldu.açıkçası inanamadım.80-90lada gelmedim az yaksın diye,hatta Çanakkale dönüş yolunu bilen iyi bilir 2-3 adet ciddi rampada deneme amaçlı gazladım alet 160-170 lere vardı nefessiz,daha fazlası bana lazım olmadığından devam etmedim ama gideri vardı.onun dışında 110-120 hız sabitlemede geldim.110 larda düz eğimsiz yolda 3.5 civarı gösteriyordu anlık tüketim.ben bunda hız sabitlemenin ciddi katkısı olduğunu düşünüyorum.şehir içi tecrübemiz şuan pek yok 200km kadar oda 6.2 lerde geziyor ama daha erken ona ait bir kanı için.
 her halukarda bu aracın yakıtı 1.6atmosferik atıyorum bir astranın focusun(11litre gazı bulur sehir içi ,8-9litreyi şehir dışı ortalaması )tüplü haline paralel olcak gibi gözüküyor.turbosuda yanımıza kar kalır.
 motorun canlılığı çok net 1.5 dci dan daha canlı ve araba yürüyor.

Çevrimdışı ilkay1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar hayırlı olsun. rölanti sizde de 1000 devir civarında mıdır?

Çevrimdışı gazozağacı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aslında daha bakıcak fırsat bulamadım .benim dikkatimi çeken lşey hemen hemen 22km di araç satın aldığımda ve ortalama tüketim 25litredi onu çözemedim.serviste denememi yapıldı ne yapıldı anlamadım.bide şu arka park görseli çok başarılı acaba ön parka aynı görsel ile uygulanabilirmi?malum araç biraz uzun daha kestiremiyorum.alışana kadar nazar değdirmeyelim:)

Çevrimdışı ahmttck

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım manuel. Rölanti devri dediğiniz gibi 1000 devir çizgisinin 1 tık altında 900 950 arasında motor sıcakken. Arkadaşın tezi çok mantıklı geldi bana 3 silindirin titreşimini azaltmak için yapılmış olsagerek.

Çevrimdışı velika

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.0 tsi manual sakin kullanim degerlerim. Cerkezkoy Silivri arasi ve toplam ortalama

S health ile sanki bisiklet suruyormus gibi kayit aldim hiz araliklari ve cografi yukseklikleri gorebilirsiniz.

Arba surerken kalori yakmisim cok:)

Gidis donus Cekezkoy _ Silivri

Genel ortalama