škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İnternet her fenalığın anası

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"İnternet her fenalığın anası."

Çin devlet televizyonu, internetten oynanan oyunların ve sohbet sitelerinin hayatını kararttığını iddia ettiği gençlerle ilgili bir program yayınlamaya başladı.

25/12/2009
        Çin'in internete karşı olan yasaklama yanlısı tutumu hepimizin malumudur. Haliyle Çin'in devlet televizyonu CCTV de aynı yolun yolcusu. Yakın zamanda CCTV'de başlayan ve şu sıralar ikinci bölümünü yayınlanmakta olan bir program, hem Çin hükümetinin hem de medyasının olaya bakış açısını gözler önüne seriyor.

Programın konusu Pekin Çocuk Islahevi'ndeki gençlerin "internet tarafından karartılan" hayatları. İçeriği ise hapis cezası alan gençlerle yapılan internet temalı röportajlar. Programa göre hapishanede yatan gençlerin yüzde 80'i internet yüzünden buraya düşmüş. Verilen örnekler ise şöyle: "Bu genç internette oynadığı oyunun parasını çıkarmak için 5 kişi öldürdü...", "14 yaşındaki bu kız, internette katıldığı bir dans yarışmasına özenip hamile kaldı, iki çocuk aldırdı, (çocuk aldırdığı için mi hapiste acaba, bilemedik)", bir diğer örnek ise "World of Warcraft oyununu geceleri de oynayabilmek için kendini uyarıcılara ve uyuşturucuya veren gencin dramı."

Devletin internet sansürünü ve genel olarak getirdiği yasakların ne kadar da yerinde olduğunu halka anlatma politikası dahilinde yapılan bu tür programlar, 338 milyon internet kullanıcısı olan Çin'de ne kadar etki yaratıyor bilemeyiz. Ancak insan televizyonda gördüğü şeyleri doğru olarak algılama eğiliminde. Çocukların hapishaneye düşmesinde (internetin dışında) uygulanan eğitim politikalarının, hayat koşullarının ve insan hakları ihlallerinin ne kadar etkisi olduğunu araştıran programlar da yayınlanırsa bu "gördüğüne inanma" durumu daha adil bir platformda tartışılabilir belki. Bu arada, tüm bu tartışmayı Çin özelinde görmemek lazım, aynı durum doğudan batıya tüm dünyayı etkileyen bir sorun. Çin'in daha çok göze batıyor olması "özgür batı medyasının" ışıkları o tarafa doğru tutuyor olmasından mı kaynaklanıyor acaba?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ne yaparsan yap hayat can sıkıntısı bi yerde.Buna alışmak fazla zorlamamak lazım...

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işim gücüm olsa.hatta başka bir alternatifim olsada kurtulsam şu internetten.teknolojıdn uzak yaşamak istiyorum ya

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnternette işimi görüyorum.Hayatımda fazlasıyla işimi görüyor.Tabi bazen fazla abarttığımı biliyorum.:) Millet sigara tiryakisi bende Otomobil ve internet :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;58254
İnternette işimi görüyorum.Hayatımda fazlasıyla işimi görüyor.Tabi bazen fazla abarttığımı biliyorum.:) Millet sigara tiryakisi bende Otomobil ve internet :D
başka birşeyle uğraşsana tosunum...:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mihalgazi;58278
başka birşeyle uğraşsana tosunum...:D

Mesela genç ve güzel baağyanlarla mı? :kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle