škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

a7 yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Brn234

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamun Aleykum kardeşlerim, bir sorunum var, 2013 octavia dizel otomatik aracım var ve yaza nazaran şuan şehiriçi yakıt ortalama tüketimim 6.2 civarlarında sizce normal mi? araçı agrasıf kullanmıyorum ve maddi olarak yakıt tüketiminden değil aracın verdiği ortalama tüketimden bahsediyorum. kış dönemi diye mi böyle bir artış oldu...ilginiz için teşekkür ederim şimdiden.

Çevrimdışı orhan0650

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Doğal olarak her araç kışın fazla yakar. Benim araçda 5.5 yakıyor. Kışında normal diyorum. yokuş çıkıyorsanız veya hafifde meil varsa bile yakıt artıyor böyle yakması gayet normaldir.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlıkları taktıktan sonraki kısa mesafeli uzun yol deneyimim.
1,6TDI DSG.
Bu arada ş.içi 5-5.5 gayet ideal bir sonuç bence.

Çevrimdışı Brn234

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim arkadaşlar, bu bakım kampanyaları ne zaman olacak bilginiz var mı, araç 43 bin oldu valla kampanyayı bekliyorum :)

Çevrimdışı Aliservi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Agronom;601058
Kışlıkları taktıktan sonraki kısa mesafeli uzun yol deneyimim.
1,6TDI DSG.
Bu arada ş.içi 5-5.5 gayet ideal bir sonuç bence.

Hızınız nedir ?

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aliservi;601080
Hızınız nedir ?

85-95 km/h

Çevrimdışı drok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sivasta ş.içi agresif kullanım kısa mesafe 7 lt

Çevrimdışı aligkcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu verileri nasıl elde ediyorsunuz anlamıyorum agalar. Ben o kadar dikkat ediyorum sırf yakıt tüketimini ölçeyim diye daha 7 litrenin altına hiç düşemedim şehir içinde.Sadece otobanda hızı sabitlersem düz yol olmak kaydıyla 5-6 litre arasına düşüyorum. Aracım daha 6000 km'de. Acaba sizlerinde belli bir kilometreye kadar yüksekmiydi yakıt tüketiminiz? 1.6 tdi 110 hp Dsg aracım.

Çevrimdışı soundance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aligkcn;603452
Bu verileri nasıl elde ediyorsunuz anlamıyorum agalar. Ben o kadar dikkat ediyorum sırf yakıt tüketimini ölçeyim diye daha 7 litrenin altına hiç düşemedim şehir içinde.Sadece otobanda hızı sabitlersem düz yol olmak kaydıyla 5-6 litre arasına düşüyorum. Aracım daha 6000 km'de. Acaba sizlerinde belli bir kilometreye kadar yüksekmiydi yakıt tüketiminiz? 1.6 tdi 110 hp Dsg aracım.

aynen, benim aracımda 5500 km de 7lt nin altına düşemedim

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: soundance;603462
aynen, benim aracımda 5500 km de 7lt nin altına düşemedim

Bu konuyu ben açmıştım dizel ortalamalarımız nedir diye. Ben de kışın artan yakıt tüketimi normal mi diye meraklandım. Aralık ayına kadar aynı mesafe şehir içi kullanım kısa mesafe 6 litre iken 40 litre ile 600–650 km yaparken bu aralar 8 litreye yaklaştı ortalamam. Kışın yakıt tüketimi yüzde yirmi beş otuz artıyor.  Ancak kısa mesafe değil de günlük en az gidilen mesafe 20 km olursa ortalama düşüyor. Sizin araç yine gayet iyi verimli yakmış. Aracım 2015 dizel da. 9000 km de.

Çevrimdışı baloglurecep

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: orhan0650;601045
Doğal olarak her araç kışın fazla yakar. Benim araçda 5.5 yakıyor. Kışında normal diyorum. yokuş çıkıyorsanız veya hafifde meil varsa bile yakıt artıyor böyle yakması gayet normaldir.

Maaşallah denek lazım benim araç şuan 8 litre yakıyor

Çevrimdışı aligkcn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben hiç birşey anlamadım bu işten. Benim aracımın yakıtı sıcak havada da düşmedi hiç. İnsanlar 4-5 litrelerden bahsediyorlar. Bu ciddi bir fark. Kimileri agrasif kullanımda 6 litreyi geçmediğini söylüyor. Ben ne kadar dikkat edersem edeyim 7 litrenin altına düşemiyorum ki bu araç sınıfın en az yakan araçları arasında. Fabrika verileri şehir içi 4.2 karışık 3.7 dsgler için. Ama hiç alakası bile yok yaktığıyla bu verilerin. Bundan önceki aracım yeni kasa benzinli corollaydı. Onun şehir içi 6.8 di fabrika verileri. Rahatlıkla 5.5-6 litre yakalanıyordu. Sırf dizele dönelim benzin pahalı dedik bu benzinden fazla yakıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aligkcn;603518
Ben hiç birşey anlamadım bu işten. Benim aracımın yakıtı sıcak havada da düşmedi hiç. İnsanlar 4-5 litrelerden bahsediyorlar. Bu ciddi bir fark. Kimileri agrasif kullanımda 6 litreyi geçmediğini söylüyor. Ben ne kadar dikkat edersem edeyim 7 litrenin altına düşemiyorum ki bu araç sınıfın en az yakan araçları arasında. Fabrika verileri şehir içi 4.2 karışık 3.7 dsgler için. Ama hiç alakası bile yok yaktığıyla bu verilerin. Bundan önceki aracım yeni kasa benzinli corollaydı. Onun şehir içi 6.8 di fabrika verileri. Rahatlıkla 5.5-6 litre yakalanıyordu. Sırf dizele dönelim benzin pahalı dedik bu benzinden fazla yakıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sizin durumunuzda olsam şöyle test ederdim.
Lastik basınçlarını 38 yapar, motor sıcak iken, yol bilgisayarını sıfırlar, dur kalk yapmayacağım şehirler arası, mümkünse düz bir yolda hızı 90'a sabitler, 10 km yol yapardım. Ortalama tüketim 5i bulursa veya geçerse gerçekten bir problem var diye düşünürdüm.

Şuan bende 1 depo, şehir içi ortalama hız 25km ile 650-700 arası yol yapıyor.

Çevrimdışı soundance

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Valla benim son yakıt tüketimi 9 lt. 500-550 km, Ankara'nın kışı çetin geçer. Şunu da belirteyim yoğun trafikte kullandığım için arabayı zorlayacak hiçbir eylemim olmamıştır. Agresif bir kullanım sergilemem. Servisten söyledikleri kadarıyla 10-15bin kmden sonra bir miktar düşüş görülebilirmiş.