škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABİA 3 vag com (VCDS)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;619870
selamlar,

sürücü camı konforlu açma kodlamasıyla uğraşıyorum 2  gündür.. Adaptasyondan gerekli tüm kodlamaları yaptım ancak central  elektric long coding'te comfort open şeklinde bir bit yok tüm byteları  gezdim sonuca ulaşamadım. daha önce açabilen varsa yardımlarınızı  bekliyorum

kodlama şu şekilde

• 9- Central electronics
  • 10- Adaptations
  • 2-Access control 2- comfort opening > active
  • 3- access control 3- comfort closing > active
  • 7- access control 2- funk komfort oeffnen > active
  • 6- access control 2- funk komfort schilessen > active
  • 27 access control 2- Menuesteuerung komfortbedienung einstellbar >adjustable

Kessy

• 20- access control 2-Kessy komfort schilessen > active

ben de bunları aktif etmiştim. başarılı olamadım bu şekilde. ancak sonrasında geri kapatmadım açık bırakmıştım. bir gün dışarıdayken bir denedim sürücü camı açıldı, kapandı.

şimdi de şuan çok ilginç bir durum var, sebebini çözemedim. bazı zamanlar uzaktan açıp kapama çalışıyor, bazen ise hiç tepki vermiyor. ilginç değil mi?

ben, sizin yazdıklarınızda olmayan ilave olarak "komfortbedienung global" var en üstte aynı yerde, onu da aktif ettim. ayrıca, "kessy komfort schilessen" ben de zaten aktifti, "kessy komfort oeffnen"i de aktif ettim.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;620076
ben de bunları aktif etmiştim. başarılı olamadım bu şekilde. ancak sonrasında geri kapatmadım açık bırakmıştım. bir gün dışarıdayken bir denedim sürücü camı açıldı, kapandı.

şimdi de şuan çok ilginç bir durum var, sebebini çözemedim. bazı zamanlar uzaktan açıp kapama çalışıyor, bazen ise hiç tepki vermiyor. ilginç değil mi?

ben, sizin yazdıklarınızda olmayan ilave olarak "komfortbedienung global" var en üstte aynı yerde, onu da aktif ettim. ayrıca, "kessy komfort schilessen" ben de zaten aktifti, "kessy komfort oeffnen"i de aktif ettim.

Yani anahtarsız giriş aktif mi oldu?

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;620078
Yani anahtarsız giriş aktif mi oldu?

hayır, anahtarsız girişle alakası yok. kessy'nin iki versiyonu var. bizim fabia'larda ilave donanım olmaksızın kodla filân anahtarsız girişi aktif etmek mümkün değil diye biliyorum.

saçma bir şekilde bizim arabalarda sadece kessy'nin düğmeyle araba çalıştırma fonksiyonu var.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anahtarsiz giriş için ekstra donanım gerekiyor.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;620076

27 access control 2- Menuesteuerung komfortbedienung einstellbar >adjustable Kodlaması ile bolero ekrana menü gelmesi gerekli ancak acma kapamada gözükmüyor.. diğer kodlamalarida aktif edeyim bakalim ne olacak

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam şimdi söylediğiniz kodlarıda aktif etti bi kere uzaktan kapama yaptı bir daha işlemedi :D  çok saçma birşey var ya aktif edilmesi gereken bir kaç kod daha var almancam olsa tek tek adaptasyonu okurum ama öyle bir şansım yok :( [MENTION=12914]kavih[/MENTION]

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geri vitese takınca yan aynanın otomatik aşağı inmesini bulun allah aşkına :(

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;620109
geri vitese takınca yan aynanın otomatik aşağı inmesini bulun allah aşkına :(

Onu bulsalar ne olcak ayna motorlu değilki aşağı insin  :D

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] hocam elektrikli ayna işte, motorludan kastınızı anlamadım :D

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;620114
@smtcglr hocam elektrikli ayna işte, motorludan kastınızı anlamadım :D

Aynayı aşağı çevirecek motor yok içinde onu diyorum :D

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] aynaların katlanmasından falan bahsetmiyorum ben ama, aynanın aşağı inerek tekerleği göstermesinden bahsediyorum.

bunun için ekstra bi donanıma gerek yoktur bence. elimizle aşağı indiriyomuşuz gibi sisteme komut gitse yeter.

zaten elektrik motoru var aynalarda sonuçta.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şuanda kafasına göre calisiyor kumandadan cam acma ve kapama ilginç bir olay

https://youtu.be/JDr8jWDcNQQ

Alıntı yapılan: coxcomb;620132
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] aynaların katlanmasından falan bahsetmiyorum ben ama, aynanın aşağı inerek tekerleği göstermesinden bahsediyorum.

bunun için ekstra bi donanıma gerek yoktur bence. elimizle aşağı indiriyomuşuz gibi sisteme komut gitse yeter.

zaten elektrik motoru var aynalarda sonuçta.

Hocam bunu yapabilmemiz icin 52-door pass kanalına girebilmemiz gerekli .. girmeye çalıştığımda hata veriyor bağlantı kuramıyor. Fabianin kapılarında bu özelliği aktive edecek donanim yok. Donanım olmayınca girmiyor.. yurtdışında ki fabialar nasil bilmiyorum ama eğer böyle birşey varsa yurtdışındaki aracin kapı modülünü takarsak o zaman dediğiniz kodlama yapilabilir belki..

Konforlu cam açma olayini zor bela yaptım o bile kafasına göre takılıyor [MENTION=15281]coxcomb[/MENTION]

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;620106
hocam şimdi söylediğiniz kodlarıda aktif etti bi kere uzaktan kapama yaptı bir daha işlemedi :D  çok saçma birşey var ya aktif edilmesi gereken bir kaç kod daha var almancam olsa tek tek adaptasyonu okurum ama öyle bir şansım yok :( [MENTION=12914]kavih[/MENTION]

ben almanca çevirerek bu şekilde yaptım. ilgili olanlar bunlardı ancak çok ilginç değil mi sizde de aynısı olmuş. bazan çalışıp bazan çalışmaması çok ilginç gerçekten.

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;620151
ben almanca çevirerek bu şekilde yaptım. ilgili olanlar bunlardı ancak çok ilginç değil mi sizde de aynısı olmuş. bazan çalışıp bazan çalışmaması çok ilginç gerçekten.

Bu ürünü alsak çalışmaz mı ? Buna da bir kodlama gerekir mi ?
http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/modacar-on-arka-4-cam-icin-otomatik-cam-indirme-kaldirma-modulu-341406-293214876

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@coxcomb tmam bende aynı şeyden bahsediyorum, bu aynağı aşağı doğru bişeyin indirmesi lazım bi mekanizmanın yani. O mekanizma bizim aynalarda yok diye biliyorum ayna kendi kendine nasıl inecek ki aşağı ?
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2017, 09:07:21 Gönderen: smtcglr »