škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

FABİA 3 vag com (VCDS)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15281]coxcomb[/MENTION] kardeşim, [MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] arkadaşım haklı. Aynanın elektrikli olması kapanma motoru olması anlamına gelmiyor. Bunun çin ayrı bir motor gerekli. Aynayı kapatacak ve aşağı indirecek. Bu motor Fabia larda yok. O yüzden aynanın kapanma yada geri vitetsde aşağı eğilmesi ( extra donanım olmadan ) mümkün değil.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;620151
ben almanca çevirerek bu şekilde yaptım. ilgili olanlar bunlardı ancak çok ilginç değil mi sizde de aynısı olmuş. bazan çalışıp bazan çalışmaması çok ilginç gerçekten.

Kumanda pili zayıf diye uyarı veriyor arada mfa ekranda bununla ilgisi olabilir diye düşünüyorum

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yedek anahtar ile denedim ancak gene calismadi cam açma sanırım bcm ile alakali bir sorun bu [MENTION=12914]kavih[/MENTION]

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;620264
Yedek anahtar ile denedim ancak gene calismadi cam açma sanırım bcm ile alakali bir sorun bu [MENTION=12914]kavih[/MENTION]

evet, öyle galiba. anca bcm ile alakası olsa da arada bir çalışıp çalışmamasının sebebi ne olabilir ki...

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;620285
evet, öyle galiba. anca bcm ile alakası olsa da arada bir çalışıp çalışmamasının sebebi ne olabilir ki...

Bende tam kestiremiyorum açıkcası.. ya kodlanacak bir yer var yada kontrol ünitesi tam destek vermiyor yabancı forumlarida araştırıyorum bir sonuca ulaşamadım daha [MENTION=12914]kavih[/MENTION]

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ulaşabilirseniz bir bilgiye bilgilendirirseniz çok iyi olur, [MENTION=13286]forjust1day[/MENTION].

belki de adaptation kısmında yapılan ayar değişikliğinin dışında ayrıca başka bir kodlama gerekiyordur.

Çevrimdışı nesethatip

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Fabia 3 ambition araç için Amerikan park kodu verebilecek var mı arkadaşlar özellikle fabia için hiç bulamadım herkez açtığı özelliği paylaşmış kod paylaşılırsa daha faydalı olmaz mı
Octavia ve golf için bulduğum kodlar uymadı kod verebilecek arkadaş var mı
Teşekkürler

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;620162
Kumanda pili zayıf diye uyarı veriyor arada mfa ekranda bununla ilgisi olabilir diye düşünüyorum

ben kumanda piliyle ilgili bir uyarı almadım. o şekilde bir problem de yaşamıyorum. geçen gün aklıma geldi, belki akünün o anki seviyesiyle ilgili olabilir. belirli bir voltajın altındaysa otomatik olarak engelliyor olabilir diye düşündüm. tabi, yalnızca bir tahminden ibaret.

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ender elektronikte sorum hocam kodlanmasi gereken bir hane daha var ama şuanda hatırlamıyorum dedi metin bey çok yoğundu bakamadı [MENTION=12914]kavih[/MENTION]

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: forjust1day;621670
Ender elektronikte sorum hocam kodlanmasi gereken bir hane daha var ama şuanda hatırlamıyorum dedi metin bey çok yoğundu bakamadı @kavih

Ben de aynı dertten muzadribim bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.

Takip..

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir de şu durum var. yalnızca sürücü kapısı çalışıyor. malûm sadece otomatik açma kapama sürücü camında. ancak mantıken hepsi elektrikliyse bütün camların çalışabilmesi lazım. bu duruma da akıl sır erdiremiyorum.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;621829
bir de şu durum var. yalnızca sürücü kapısı çalışıyor. malûm sadece otomatik açma kapama sürücü camında. ancak mantıken hepsi elektrikliyse bütün camların çalışabilmesi lazım. bu duruma da akıl sır erdiremiyorum.

hocam aynı beyin yanması bende yan aynaların otomatik aşağı inememesinde oldu. onun motoru aynı falan dediler tamam dedik geçtik öyle :D

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;621832
hocam aynı beyin yanması bende yan aynaların otomatik aşağı inememesinde oldu. onun motoru aynı falan dediler tamam dedik geçtik öyle :D

eyvallah, yan ayna konusunda da aynı beyin yanması var bende de. biz de öyle denince herhalde bizim aynalar Octavia'lar gibi içeri dışarı kapanmıyor, motoru yok filân dedik işte, inandık. :D

şöyle bu işten tamamen anlayan bir master lazım bize. Almanya'da yok mu mühendis tanıdığı olan? :wax:

nasıl bir beyindir bu, her yer elektronik amma eski fabia'nın bile açıp kapattığı camın hakkından gelemiyor... amma bu bazan çalışıp bazan çalışmama durumu bence anlaşılmazlığın son noktası. hayır, eksik yapıyorsak hiç çalışma be fabiş, naz yapıyor bildiğin... :p

Alıntı yapılan: forjust1day;621670
Ender elektronikte sorum hocam kodlanmasi gereken bir hane daha var ama şuanda hatırlamıyorum dedi metin bey çok yoğundu bakamadı [MENTION=12914]kavih[/MENTION]

boş bir vakitte tekrar sorabilirseniz ne güzel olur. belki de öyle. ben bu vag işini Bluetooth üzerinden telefonla OBD eleven denilen başka bir program ile yapıyorum. orada hazır app'ler gelmiş geçen gün. bu cam açılıp kapanma fonksiyonunu da eklemişler. oradan tek tuşla tekrar yaptım belki benim atladığım bir şey vardır diye, sanki şuan daha stabil çalışıyor. arada deniyorum, bu aralar sürekli çalışıyor. amma sadece sürücü camı. menüden dört cam seçilince çalışmıyor.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: kavih;621829

o.O Aslında roket bilimi değil :)

Camın elektrikli olması otomatik kaldırabileceği anlamına gelmemekte.
Cam rölesi (window regulator) olmazsa camları otomatik süremezsiniz.

Bold olarak işaretlediklerim cam rölelerinin parça kodları. Kapının içersinde bunlardan varsa otomatik kaldır indir yaparsınız. Fabia 2015'te 1 adet Polo 2015'te ise 4 adet var.

Fabia - 2015

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: None
   Subsystem 1 - Part No SW: 6V1 959 801 B    HW: 6V1 959 801 B
   Component: FHSG DRV  007 0001
   Serial number: 00000000000002007663
   Coding: 011200

Polo 2015

Address 09: Cent. Elect. (J519)       Labels: None
   Part No SW: 6C0 937 089 A    HW: 6C0 937 089

Subsystem 1 - Part No SW: 6R0 959 802 CH    HW: 6R0 959 801 CF  Labels: 6R0-959-802.CLB
   Component: J386__TSG_FT  003 9610
   Serial number: KU0KU022071442033105
   Coding: 1400A1

Subsystem 2 - Part No SW: 6R0 959 801 CF    HW: 6R0 959 802 CH  Labels: 6R0-959-801.CLB
   Component: J387__TSG_BT  003 9610
   Serial number: KU0KU028071442090672
   Coding: 0400A1

Subsystem 5 - Part No SW: 6R0 959 812 N    HW: 6R0 959 812 N
   Component: J389__TSG_HR  003 8610
   Serial number: KU0KU022071442034593
   Coding: 1400A0

Subsystem 6 - Part No SW: 6R0 959 811 N    HW: 6R0 959 811 N
   Component: J388__TSG_HL  003 8610
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2017, 08:28:58 Gönderen: r.a.i.f. »

Çevrimdışı forjust1day

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam kumandadan cam acma kapama kodlamasında nerde eksik yapıyoruz? Kafasına göre çalışıyor.. adaptasyon tamam long codingte bir hane falan olabilir mi secilecek bit falan ? @r.a.i.f