škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

geri vites problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli Skoda kullanıcı arkadaşlarım aracım manüel vites 2016 model steyle paketi geri viteste zor geçiyor neden dır bu devamlı olmuyor genelde yokuş aşağı iken oluyor 2 sefer önümdeki araca vurucaktım zor kurtardım 1 seferde su kanalına düşecektim geri vitese geçirirken takılıyor debriyaj,a basıp tekrar deniyorum bazen geçiyor bazen geçmiyor debriyajı hafif kaldırarak geçiriyorum sizde durum nedir  yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
FABİA III ün geri vitesi bastırarak geçiyor. Belki kolu bastırmanız sırasında biraz az kuvvet uyguluyorsunuz.

Ben de Octavia yı kullanıp FABİA ya geçince ilk başlarda hem ters tarafta olduğu ve bastırmak gerektiğinden zorlanıyorum. Ancak bir iki  geçişten sonra elim alışıyor. Aracı değiştirince;  bu sefer de Octavia  da aynı sorunu yaşıyorum.

Çevrimdışı abdullahmrt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayni sorun bende de mevcut bende bi sorun varmi diye dusunmiyo degilim geri vites tam oturmuyo

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende yaşıyorum aynı sıkıntıyı bazen .

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce 1 takıp sonra geriye takıp deneyin, bunun sebebi debriyaja bassan da şanzıman da grup dişlisi dönmeye devam ediyor ve geri vites dişlisinde genelde sekromenç olmuyor o yüzden dişlilerin dönmesine uyum sağlayamadığı için geçmiyor, bire takarak dişlilerin dönmesi durdurulmuş oluyor ondan sonra geri vitese rahat geçiyor, birde öyle deneyin.

Çevrimdışı doruk986

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geri vites için konuyla alakasız fakat başlıkla uyumlu olarak şunu gözlemledim: klima açıkken fan hızı artıyor. önceleri geri viteste müziğin sesi kısıldığı için bana öyle geliyor sandım, fakat ses kapalıyken de bariz bir üfleme hızında artış oluyor. göstergeye yansımıyor. dikkatimi çekti sadece

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vitesi iyice bastırma haricinde kılavuzda şöyle bir şey var;
Alıntı
Geri vitese sadece araç dururken takınız. Debriyaj pedalına basınız ve tamamen
basılı olarak tutunuz. Geri vitese takmadan önce, vites seslerini önlemek amacıyla
bir an için bekleyiniz.

Arkadaşın dediği gibi geçme sorunu ya da zorlama oluyorsa önce birinci vitese alıp ondan sonra tekrar denemekte fayda var.

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;602132
Önce 1 takıp sonra geriye takıp deneyin, bunun sebebi debriyaja bassan da şanzıman da grup dişlisi dönmeye devam ediyor ve geri vites dişlisinde genelde sekromenç olmuyor o yüzden dişlilerin dönmesine uyum sağlayamadığı için geçmiyor, bire takarak dişlilerin dönmesi durdurulmuş oluyor ondan sonra geri vitese rahat geçiyor, birde öyle deneyin.

Mehmet bey teşekkür ederim dediginiz gibi uyguluyorum şu an sorun yok.

Alıntı yapılan: doruk986;602214
Geri vites için konuyla alakasız fakat başlıkla uyumlu olk şundim: klima açıkken fan hızı artıyor. önceleri geri viteste müziğin sesımi kısıldığını için bana öyle geliyor sandım, fakat ses kapalıyken de bariz bir üfleme hızında artıor. göstergeye yansımıyotimi çekti sadece

Murat kardeş konuyla alakasız demişsin de demek ki bu sorun bir bende degil ben burda yaşadıgım bir sıkıntımı paylaşmış ve siz değerli arkadaşlarımdan yardımcı olmalarını ve kendilerinde böyle bir durum varmı diye sordum siz konu ile bagdaşmayan bir yorum yapmışsınız anlayamadım dogrusu.teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2016, 09:01:36 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı doruk986

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
erkan kardeş ben sizin yaşadığınız sıkıntı için yorumda bulunmadım ki. Geri Vites Problemi başlıklı konu ile alakalı olarak ben de AYRICA böyle bir sorun yaşadım demek istedim.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: doruk986;602214
Geri vites için konuyla alakasız fakat başlıkla uyumlu olarak şunu gözlemledim: klima açıkken fan hızı artıyor. önceleri geri viteste müziğin sesi kısıldığı için bana öyle geliyor sandım, fakat ses kapalıyken de bariz bir üfleme hızında artış oluyor. göstergeye yansımıyor. dikkatimi çekti sadece

Geri vitese takınca vw grubu araçlar iç havalandırma moduna geçiyor, size ses artmış gibi gelmesinin nedeni bu. Bunun amacı da sanırım egsoz gazlarını aracın içine vermemek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı doruk986

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geri vitese takınca vw grubu araçlar iç havalandırma moduna geçiyor, size ses artmış gibi gelmesinin nedeni bu. Bunun amacı da sanırım egsoz gazlarını aracın içine vermemek.

iç havalandırmaya geçtiğini hiç farketmemiştim. teşekkürler