škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Camın içeriden aşırı buzlanması ??

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam içerden o kadar buzlanıyor ki önümü göremiyorum arka camda dahil.  Hatta sol önde aracaın seri numarası olan küçük pencerenin içi bile buzlanmış.İçerde bu kadar buzlanacak su buharı nasıl oluyor onuda anlamış değilim. Başıma ilk defa geliyor sebebini bilen var mı acaba ?  
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2016, 21:39:56 Gönderen: FabiaYarışMavisi »

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Paspaslardan kaynaklanabilir kacucuk klasik paspaslar en buyuk sebebi suyu hapsetmedigi icin siz aractan inince dirwkt cama cikiyor bugu hemen buzlatiyor  bir paspas tavsiye edecem ama satisi kalmadi diger hepsinde ayni sorun var kedi kumunu bir deneyin

Tapatakla gönderildi

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klimanin AC li Buhu çozme modunu calistirdiginda gitmiyor mu?, sonrasinda kaloriferi disaridan degil iceriden cevir AC kalsin yine icerisi kuru kalir

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu normal değil bu kadar olmamalı arkadaşın camı içerden donmuş. aracında nem yapan birşey olabilir. kedi kumunu çoraba doldur ön koltuğun altına at 1-2 gün kalsın nemi alsın araçtaki. ön cam orjinalmi ? değişmedi dimi hiç ?

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14340]A.L.P.E.R[/MENTION]   paspaaslar kesin ıslak ya hiç aklıma gelmedi. Dediğinizi bir denerim. Teşekkürler [MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]   klimayı açınca gidiyor onda sorun yok ta gördüğünüz gibi baya var camda ama Alper beyin dediği gibi paspastan herhalde malum kış olunca kuru ayakkabı ile binmiyoruz. Klimayı içerden çevirmeyi de deniyim teşekkürler sizede

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION]  arabanın her şeyi orji :). ama paspaslar çok ıslak oluyordu arabanın içine nem alıyorum ben bide geceleri -15 .... sonuç bu şimdi arkadaşların önerilerini bir deneyim siznkinde  . İnşAllah çözüm olur

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;601876
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION]  arabanın her şeyi orji :). ama paspaslar çok ıslak oluyordu arabanın içine nem alıyorum ben bide geceleri -15 .... sonuç bu şimdi arkadaşların önerilerini bir deneyim siznkinde  . İnşAllah çözüm olur

Bende ankaradayım hiç böyle olmadı içerden pırıl pırıl dışardan donmuş olabiliyor oda çözülüyor. paspaslardaki nemden olabilir bir deneyin dediğimi

Çevrimdışı Eray Güler

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bu şasi numarasının olduğu yerin de buz olması değişik geldi bana.. acaba önden cam alt bitim yerindeki fitilden falan bir yerlerden su mu alıyor ?

paspas demiş arkadaşlar ancak arabayı kapattığınız anda paspasın içindeki su da anında soğuyor neticede arabayla birlikte... bu denli su çıkmaması lazım. nem almak için kedi kumu güzel fikir ancak daha profesyonel bir çözüm olarak aşağıda linkte paylaştığım ürüne bakabilirsiniz. ben evde kullanıyordum çok etkili bir ürün.

ürün: http://urun.n11.com/yedek-parca-ve-aksesuar/saban-nem-alici-aparat-tablet-500-g-P92833920

ancak şu da var bu tarz birşeyi ya da kedi kumunu aldınız araca koydunuz diyelim ve hakikaten nem yok oldu... ancak aracın sağından solundan cam altından biryerlerden bu su girmeye devam ediyorsa ne olacak? belkide bu kullandığınız şey sadece semptomları gidermeye yarayacak o anlık..

yalan yok ben hayatımda böyle birşeyi ilk defa gördüm, sadece fikir yürütüyorum. ancak aklıma söyle birşey geldi. yağmur ya da kar yağdığı bir akşam aracınızı evin önüne çektiğinizde paspasları dışarı çıkarıp o şekilde kapatın bakın bakalım sabah yine aynı manzara ile karşılaşıyor musunuz ? aklıma benim de bir tek bu düşünce geldi... azımsanmayacak derecede bir buzlanma... çok geçmiş olsun
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2016, 23:11:50 Gönderen: Eray Güler »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende seri numarasını görünce bi an dedim ki bi iş var bunda. Ama arka camda içerden buzlu demekki havada nem var. Seri numarasıda buzlandıysa ön camla arasıda bağlantı var demekki. Bu arada araba yazın Ankara kışın Boluda kullanılıyor. İnşAllah camda sorun yoktur :)

Çevrimdışı Ghokun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bir kere arabanın içerisinde uyumak zorunda kalmıştım aynı durum oldu. Erimeden temizlemenizde fayda var. Eridiği zaman ön camdan aşağıya doğru akmaya başlıyor.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cam çözülünce bezle sildim sabaha olmadı. Bakalım ilerleyen günlerde tekrarlar mı