škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hata!Aracı P konumuna getiriniz...

Abdullahoz · 225 · 114917

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baran83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abdullah Bey ne sıklıkta oluyor acaba? Bir de siz ne zaman değiştirdiniz ve sonrasında ne zaman olmaya başladı. Örneğin yaptırdınız 3 ay olmadı sonrasında 10 günde bir mi oluyor veya yaptırdınız 1 ay sonra 2 günde bir mi oluyor.
Sedat  bey de 9 aydan sonra olmaya başlamış.

Ben servisten dün randevu aldım 2 hafta sonra mecbur yaptıracam ama ondan sonra da olma ihtimali varsa bir daha düşüneceğim.

Yabancı internet sitelerinde de araştırdım birçoğu bu hatayı almış anlayabildiğim kadarıyla onlarında vites mekanizması değişimi çözüm önerisi var.

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam değiştirdim 1 gün sonra oldu ve her gün de bu hatayı alıyorum.Çok can sıkıcı bir durum.

Bu hatayı alanların kaç tanesi gizli özellikleri açtırdı acaba.çünkü ben gizli özellikleri açtırdıktan sonra aldım bu hatayı

Son tespitim ise ihtimal olarak düşündüğüm şey ise aracı en son nasıl kapattığımız.Yani durdururken mi bi hata yapıypruzda alıyoruz bu iki ihtimali rica etsem forumdakiler ,bu hatayı alanlar değerlendirebilirler mi?

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abdullahoz;620258
Hocam değiştirdim 1 gün sonra oldu ve her gün de bu hatayı alıyorum.Çok can sıkıcı bir durum.

Bu hatayı alanların kaç tanesi gizli özellikleri açtırdı acaba.çünkü ben gizli özellikleri açtırdıktan sonra aldım bu hatayı

Son tespitim ise ihtimal olarak düşündüğüm şey ise aracı en son nasıl kapattığımız.Yani durdururken mi bi hata yapıypruzda alıyoruz bu iki ihtimali rica etsem forumdakiler ,bu hatayı alanlar değerlendirebilirler mi?

Ben gizli özellikleri açtırmadım hiç. Normal şekilde aracı P ye alıp kapatıyoruz. Zaten başka yolu da yok. Aracı durdurmayla alakası olacağını sanmıyorum.

Serhatt

• Ziyaretçi
Skoda yetkili servislerinde maalesef standart yok. Bir servisin yaptığını diğeri yapmıyor. Bu konuda ben de çok doluyum. Garantisi varken 8 kere yaptı önemli değil dediler geçici arıza sildik dediler. Sonra aracın kendi garantisi bitti  +3 yıl full life garantisi vardı bu kez uslubumu değiştirerek gittim vites mekanizması değişecek ama bizim full life anlaşmamız yok dediler. Başka servise yönlendirdiler. Bu arada hatayı silmisler.Elimde arıza tesbit kağıdıyla gittim o servise onlar da baktılar dediler ki arıza gorunmuyor. Dedim elimde yetkili servisin arıza tesbit belgesi var. Dediler olsun bizim görmemiz lazım. Bu meret de her zaman yapmıyor ki uyarıyı. Kısaca başlarından savdılar pasa pasa geldim evime. Yani tam sövmelik ve kavgalık meseleler.Seytan diyor lanet olsun skodaya. Bir de güzel tavsiye veriyorlar,üzülmeyin bu bir arıza değil,bazen yanlış okuma oluyor,asla yolda kalmazsiniz vb.vb. elimden bir şey gelmiyor uyarı bir saniye bile durmuyor ki arkadaş. Üç kuruşluk akillariyla bizi başlarından savdıklarini  sanıyorlar ya o daha çok koyuyor bana.
Netice itibariyle Yüce otoyu aradım. Buraya yazdığım her şeyi anlattım. Servis haklı dediler iyi mı.Elinizdeki servis arıza tesbit kağıdı önemli değil dediler.Yapacak olan servisin de görmesi lazım dediler. Tabi bu anlattıklarım aylar önce oldu. Aracı sattım.Butun hadiseyi bir bir anlattım.Ekspertiz de de çıkmadı.Elemana da dediler araçta arıza yok diye.Aylar oldu arkadaşa dedim bir uyarı verirse ara beni beraber cokelim servise. O da aramadı. Ama ben akıllanmadim  gittim yine Octavia aldım.Bunda henüz olmadı inşallah da olmaz.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2017, 16:43:24 Gönderen: Serhatt »

Çevrimdışı baran83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yetkili servislerin durumu ortada. Peki bu durumu yetkili servis dışında özel servislere ve ustalara soran, sordurtan veya yaptıran oldu mu acaba? Ben birkaç usta aradım ama bilenine denk gelmedim açıkçası

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam bunu bilmeleri imkansız.sadece yetkili mühendisleri çözebilir

Çevrimdışı baran83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arada internette bu sorunu araştırırken diğer forumlara denk geliyorum. Golf çüler, Seatçılar da bu sorunu yaşıyorlarmış. başka bir forumun linkini vermek doğru olur mu bilemediğim için paylaşmadım. Eğer forum kural ihlali değilse linkini de paylaşabilirim.

Onlarda da durum şu şekilde: Bi süre servisleri yazılım güncellemesi falan bekleyin demişler ama daha sonra da onlarda vites kolu mekanizması değişecek çözüme gitmişler

Çevrimdışı drok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
45000 km bakım sonrası DSG  güncellemesi oldu. Bugün aynı hatayı 2014 DSG elegance aracımda yaşadım. Aynı sıkıntı Golf ve Seattada mevcut. Anlaşılan bunun markayla çok alakası yok. Güncellemede bir işe yaramıyor. Şanzıman kaynaklı olduğuna göre üretici hatası olması gerekli. Aracın garantisini uzatmak için bilgi aldığımda Şanzıman 5 yıl garantili gibi bişey demişlerdi. Son dönemde bu arızayı tamir ettirenlere sorum: Tamir süreci kaç gün sürüyor ve garantisi bitmiş araçlar için maliyet nedir? Golf ün forum sitesinde 1300 tl gibi konuşuldu. Burda 1700-3000 tl vb. Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Abdullahoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu yazınızla ne kattınız yazdıklarımıza keşke bi okusaydınız

Çevrimdışı drok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Abdullahoz;620708
Bu yazınızla ne kattınız yazdıklarımıza keşke bi okusaydınız

Bugün servisten aradılar ve aracı götürmeme gerek kalmadan, parça üretici firmadan, işçiliğin % 30 unuda benim karşılamam durumunda yapacaklarını belirttiler.

Çevrimdışı esatbayram

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce Mersindeki servise gitmiştim aracın kalması gerektiğini söylemişlerdi. Vaktim olmadığı için bir şey yapamadılar. Bugün de Konyadaki servise gittim. Servis danışmanı direk; vites mekanizması değişecek dedi. Girişi yaptılar. Fabrika onay verip parçayı gönderdiğinde çağıracaklar. Garantiyi uzatmıştım garanti kapsamında değişecek. Anladığım kadarıyla bu arızadan epey gelen olmuş.

Çevrimdışı baran83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drok;621555
Bugün servisten aradılar ve aracı götürmeme gerek kalmadan, parça üretici firmadan, işçiliğin % 30 unuda benim karşılamam durumunda yapacaklarını belirttiler.

Ne zamana randevu verdiler, parçanın siparişi geliş süresinin ne kadar olduğunu söylediler mi?

Çevrimdışı drok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baran83;621581
Ne zamana randevu verdiler, parçanın siparişi geliş süresinin ne kadar olduğunu söylediler mi?

Haber aldıkça sizi bilgilendireceğim.

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sabah aynı sorun ile bende karşılaştım. Uyarı yazısı o kadar hızlı yazdı ve kayboldu ki yazının sonunu okuyamadım bile. Aracım 2014 model octavia 1.6 tdi acaba bu modellerde kronik mi?

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: seko01;619906
Merhaba.2015 1.2 dsg octavia(21.000km) aracımda aynı sorunu yaşamış bulunmaktayım.Geçen hafta İzmir Alsancak Vosmer'e gösterdim.Usta vites mekanizması değişecek dedi.Garantim mart ayında dolmuştu.Ben de sizden edindiğim bilgiler doğrultusunda konuştum.İyi niyet garantisi yapacaklarını söylediler.Ellerinden gelen ne ise yardımcı olacaklarmış.Şimdi haber bekliyorum.
Şimdi az da olsa bir ücret çıkaracaklar sanırım.Peki bu kadar çok kişide böyle bir sorun çıkması kronik bir durum değil de nedir?Aracımı o kadar temiz kullanmama rağmen neden hala cebimden para ödemek zorunda kalıyorum?
2 yıldır memnun olduğum Skoda markasından(ki arkadaşıma da Rapid aldırdım) böyle olaylar sebebiyle soğumuş bulunmaktayım.
Resmi olarak hakkımı nasıl arayabilirim???

Hocam sizde son durum ne oldu iyi niyetle beraber ne kadar çıktı fiyat bilgilendirebilirseniz çok faydalı olur teşekkürler.