škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeni fabia yorumlarınız önemli

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14748]fabiayenii[/MENTION]
Siz öyle abuk subuk konuşanlara arabayı verin bir iki tur atsınlar sonra konuşşunlar :D
Araba nın görünüşüne nasıl kötü derler anlamış değilim. Arkadan görüntüsü biraz basit ama önden son derece güçlü ve güzel görünüşü var.
* sınıfının en güçlü arabasını aldınız
* sınfının en geniş arabasını aldınız
* sınıfının en donanımlı arabasını aldınız
* sınıfının en güzel arabasını aldınız

Çevrimdışı AlvaroFabia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Ben bu foruma girmeden daha çok yabancı siteleri araştırarak aldım arabamı. Daha öncesinde annemlere de yetebileceğini düşünüp Polo'ya yönlendirdim. Polo genel olarak bu segmentteki araçların en kalite odaklısı diyebiliriz iç malzeme ve donanım açısından. Ama İç hacim, bagaj hacmi, motor gücü bakımından hep Skoda'nın gerisinde. Servis ağı belki daha fazla ve imaj olarak da çok sıradışı değil, üzmeyecek bir araba dolayısıyla annemlere Polo aldırmayı daha uygun gördüm.

Kendim de Skoda alırken genelikle yabancı sitelerin bütün incelemelerini, sıralamalarını  okudum(2015'ten itibaren). Okuduğum çok az sıralamada Yaris listeye girebiliyordu.

Size bulabildiğim güncel listeleri atıyorum. Skoda Fabia B segmenti ve ya supermini diyebilceğimiz bir segment arabası.

http://www.carbuyer.co.uk/reviews/recommended/best-small-cars

http://www.whatcar.com/news/best-and-worst-small-cars-2016-4/

http://www.autocar.co.uk/car-categories/superminis

http://www.topgear.com/car-reviews/find/body/supermini

https://www.carwow.co.uk/best/best-superminis

http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/64051/best-superminis-20162017

http://www.topgear.com/car-news/review/top-gears-top-five-superminis

https://www.carwow.co.uk/best/best-small-cars

http://www.driving.co.uk/car-reviews/top-100-cars-2016-top-5-superminis/

http://www.whatcar.com/small/

http://awards.whatcar.com/small

http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/62087/best-small-cars-20162017

Gördüğünüz gibi hiç de düşündüğünüz gibi değil:). Adı olmayan liste 2 tane falan. Büyük ihtimalle ya Skoda incelemeleri yok ya da para yedirildi o sitelere de:). Bir bunlar kadar da incelemelerini çıkarırım. AMa onlara bakarsak da 3/5 aldığı inceleme görmedim hiç.

Araba alırken B segmenti için vardığım  sonuç;

Kalite için Polo,
Yol tutuşu için Fiesta,
Güvenlik için Hyundai-Jazz

(Skoda da bu konuda boş değil Euroncap'ten 5 puan aldı sadece bunlardan daha düşün ortalama ile; kaynak http://www.euroncap.com/en/ratings-rewards/latest-safety-ratings/?selectedClasses=1202&allProtocols=true&selectedMake=0&selectedMakeName=Select%20a%20make&selectedModel=0&includeFullSafetyPackage=true&includeStandardSafetyPackage=true&selectedModelName=All&selectedProtocols=24370,1472,5910,5931,-1,14999&allClasses=false#&allDriverAssistanceTechnologies=false&selectedDriverAssistanceTechnologies= )

İç hacim ve bagaj hacmi olarak Jazz-Hyundai-Skoda
Diğer kalan her kategoride de Fabia ya çok iyidir ya da yeterince iyidir diye düşünüyorum.

Ek: Yaris Hybrid'i yermek için yazmadım ayrıca. Kendisi bu segmentte çevre adına radikal bir şeyler deneyen tek araba. Fakat yakınlarınızın dediği gibi aynı fiyatta değiller; en azından en dolu modelleri Fabia'ya kıyasla. TL 75.000'ne çıktıktan sonra hala Yaris Hybrid düşünür müsünüz bilemedim yavaştan C segmentine bakmak varken:).

Yaris Hybrid   1.5 Hybrid Cool   73,936   65,500
Yaris Hybrid   1.5 Hybrid Spirit   81,707   75,500
Yaris Hybrid   1.5 Hybrid X-Trend   82,907   76,700

Yaris Hybrid güzel araba fakat bu yılların arabası değil. Teknoloji daha yeni ve yaygınlaşmamış olduğu için pahalı satılıyor. Belki bundan 5-10 yılsonra benzinli motorlar yavaştan üretimden kalkmaya başlarken Hybrid araçların sesini daha çok duyabileceğiz ama şu anlık karşılaştırılmaları zor gibi :).

Hadi sağlıcakla kalın.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2016, 13:29:05 Gönderen: AlvaroFabia »

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1998 den beri Skoda kullanıcısıyım. Şimdiye kadar neredeyse Skoda'nın Superb harici tüm araçlarını satın aldım kullandım ve sattım. Araçlara karşı ön yargılı bakanlar genelde sabit fikirli  insanlar ve bunların ön yargılarını yıkmak atomu parçalamaktan güçtür.

Tabiki Skoda'dan üstün araçlar vardır Ancak f/p ( Fiyat performans) karşılaştırmasında Fabia Polo ve belirttiğiniz diğer markadan hem üstün, hem geniş, hem donanım, hem de güvenliği açısından üst seviyededir.

Ancak özellikle Güneydoğu bölgemizde( Hem uzun yıllar görev yaptım hem de insanını hala iyi tanırım)  marka  takıntısı olduğundan  fazla bilmedikleri  markaların prestiji hiç yoktur. Bunlardan biri de maalesef Skoda dır ve de  neredeyse Dacia yı almak Skoda'yı almaktan daha prestijlidir.

Bu durumda
1- Eğer prestiji ve  milletin ağızını önemsiyorsanız;  hali hazır yeni almış ve değeri düşmemişken Fabia' yı  satın ve kurtulun.

2-Güvenlik ve konforu önemsiyorsanız  araca binmeye devam edin.

Ama yazdıklarınızdan anlaşılıyor ki toplum baskısı sizin içinizi kemirmekte. Bir an önce  1. önerimi hayata geçirip rahatlayın.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sonuçta benzinli araç. E benzin de 5 buçuk lira oldu neredeyse. Yakıt tüketimi hesabını para birimi cinsinden yaparsanız "çok yakar" sonucuna ulaşmak normal; ancak litre cinsinden hesap yaparsanız aynı kategorideki araçlardan farkı olmadığını görürsünüz. Ama her benzinli araç gibi çok yoğun trafikte sürekli dur kalklı kullanınca gerçekten can yakar.

Diğer eksi yönü ise hacimi. Araba 10 cm daha büyük olsa çok güzel olurmuş ama değil işte. Bu haliyle aile aracı kategorisine girmez bile (bence)

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes söyleyeceğini söylemiş bana çok söz kalmamış:) Arabamı geçen sene Eylül ayında aldım. 1.2 110 hp dsg style. Arabamı aldıktan sonra her kullanışta memnuniyetim giderek arttı. Ve çok şükür şuana kadar hiç bir konuda beni üzmedi. İleri de satacak olursam sadece aile genşlediği için satarım ve alacağım araç yine skodanın üst segmentleri olur. Arabayı tanıdıkça daha çok seveceksiniz emin olun. Gizli özelliklerini açtırabilirsiniz bu konuda detaylı başlıklar var. Daha sonra kendiniz aksuarlar alıp uygulayabilirsiniz. Önyargılı insanları da kafaya takmayın hatta onlara küçük bir sürüş zevki yaşattırın emin olun onlar da fikirlerinden vaz geçeceklerdir. Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin inşallah.

Çevrimdışı fabiayenii

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yazan bütün herkese ayrı ayrı teşekkürler. bir süre mecburen kullanacağım. benim korkum birkaç yıl sonra fiyatının çok altına satmaktı umarım ben de memnun kalırım hepiniz gibi. benim bulunduğum bölgede maalesef marka takıntısı çok fazla ev alırken de burda önce lüx olup ılmadığına bakarlar güvenliğine değil.

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an bu rakamlarda bu segment araçlarda en iyi alınacak araç fabia

Polo alacağım saat itibariyle fikir değiştirip aldım memnunum çok sempatik şürün bir raç polodanda kat kat iyi bence dar değil vs.

Çevrimdışı millerr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de 2 gün önce fabia aldım Hanıma. Sırf sağlamlığı yüzünden aldım bu aracı. Euro Ncup testinden 5 yıldız alan bu segmentte başka araç yok diye biliyorum. Ayrıca diğer araçlardan daha ferah.
Çevremde de pek çok tanıdığımda Skoda var. Hepsi de memnun araçlarından.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Emin olun bizim halk hicbir şeyi bilmeden konuşur moral bozar. Sanki kendileri para veriyorlar. Mesela arkadaşım Xiaomi mi5 aldı harika bir şey ama herkes bu ne ya Çin telefonu diye dalga geçiyor. Fabia ya gelirsek Polo alsaydınız süper derlerdi Fabia diyince ne yaptın derler. Aracın kronik ses sorunları var bazı donanımları çalmışlar ayrıca  sınıfın en konforlusu da değil fakat her aracın kendine göre sorunları var malesef. Siz güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin yeter ki

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşım hayırlı olsun sizi üzecek bir araç değil aksine iyilik almışım diyeceksiniz  ben 7. Ayda steyle manuel paketini aldım çok memnunum 50200 dü şimdi 57400 liste fiyatı en önemlisi voswagen alt yapısı Skoda gerçekten çok güzel araçlar yapmaya başladı yollarda Skoda gördükçe mutlu oluyorum skoda ailesine hoş geldiniz

Çevrimdışı fabiayenii

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan22;603381
Arkadaşım hayırlı olsun sizi üzecek bir araç değil aksine iyilik almışım diyeceksiniz  ben 7. Ayda steyle manuel paketini aldım çok memnunum 50200 dü şimdi 57400 liste fiyatı en önemlisi voswagen alt yapısı Skoda gerçekten çok güzel araçlar yapmaya başladı yollarda Skoda gördükçe mutlu oluyorum skoda ailesine hoş geldiniz

teşekkürler erkan bey umarım dediğiniz gibi ben de tamamen kullandıktan sonra içime siner ve iyiki almışım derim. şu an özelliklerini bile kullanmayı bilmiyorum pek. işte ben araştırmadan direk gidip aldım başka markaları cevremde görmüştüm extra bayiye gidip te bakmadım diğer markalara girip alıp çıktım fabiayı.

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence doğru karar verdiniz arabanızdan soğumanızı gerektiren bir durum yok, hatta kullandıkca daha çok seveceksiniz, çevrenizdeki insanların size önermiş oldukları araçlar fena değil ama bir fabia etmezler bence.. anlaşılan yaşadığınız yerde yada çevrenizde skodayı pek bilmiyorlar onlarıda artık siz bilgilendirirsiniz.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14748]fabiayenii[/MENTION] kardeşim araştirmadan o kadar iyi bir arac aldin ki valla şansli adammissin vesselam, Yaris bildigin çöp arabasi, donanimsiz performansiz şekilsiz dar kullanissiz bir araç. Fabia sinifinin en genis en performansli ve donanimli arabasi diyebilirim. Polodan cok daha avantajli extralari mevcut. Asla pisman olmayacagin bence arka farlar haric sinifinin en yakişikli arabasi, 15tildir Polo ayni polo mesela. Forumu incele detaylica, her aracin artisi eksisi var ama bu aracin artilari cok fazla emin ol. 110bg motorun keyfini cikar gaza ufak ufak dokun yakit miktarini kendin gorursun. Toyotacilardan da uzak dur:))

Çevrimdışı fabiayenii

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaizm;603302
Ben 1998 den beri Skoda kullanıcısıyım. Şimdiye kadar neredeyse Skoda'nın Superb harici tüm araçlarını satın aldım kullandım ve sattım. Araçlara karşı ön yargılı bakanlar genelde sabit fikirli  insanlar ve bunların ön yargılarını yıkmak atomu parçalamaktan güçtür.

Tabiki Skoda'dan üstün araçlar vardır Ancak f/p ( Fiyat performans) karşılaştırmasında Fabia Polo ve belirttiğiniz diğer markadan hem üstün, hem geniş, hem donanım, hem de güvenliği açısından üst seviyededir.

Ancak özellikle Güneydoğu bölgemizde( Hem uzun yıllar görev yaptım hem de insanını hala iyi tanırım)  marka  takıntısı olduğundan  fazla bilmedikleri  markaların prestiji hiç yoktur. Bunlardan biri de maalesef Skoda dır ve de  neredeyse Dacia yı almak Skoda'yı almaktan daha prestijlidir.

Bu durumda
1- Eğer prestiji ve  milletin ağızını önemsiyorsanız;  hali hazır yeni almış ve değeri düşmemişken Fabia' yı  satın ve kurtulun.

2-Güvenlik ve konforu önemsiyorsanız  araca binmeye devam edin.

Ama yazdıklarınızdan anlaşılıyor ki toplum baskısı sizin içinizi kemirmekte. Bir an önce  1. önerimi hayata geçirip rahatlayın.

kesinlikle dediğiniz gibi maalesef burda insanlarda inanılmaz marka ve lüx takıntısı var çünkü yaşam alanı yok insanlar bunlarla kendilerini mutlu etmeyr çalışıyorlar. batıdan gelen arkadaşlar oldu mardin diyarbakır vs şehirlerdeki lüx evleri ve talebi görünce şaşırıp kaldılar. aracı aldım artık belli bir süre kullanacağım. aracın güvenliği benim için birçok şeyden önemli(bu arada kimse kızmasın doğuluyum ve doğuda yaşıyorum.) bir aracın önce dışına ve nasıl göründüğüne bakarlar.. cevabınız için teşekkürler Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin herkese

Çevrimdışı fabiayenii

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;603380
Emin olun bizim halk hicbir şeyi bilmeden konuşur moral bozar. Sanki kendileri para veriyorlar. Mesela arkadaşım Xiaomi mi5 aldı harika bir şey ama herkes bu ne ya Çin telefonu diye dalga geçiyor. Fabia ya gelirsek Polo alsaydınız süper derlerdi Fabia diyince ne yaptın derler. Aracın kronik ses sorunları var bazı donanımları çalmışlar ayrıca  sınıfın en konforlusu da değil fakat her aracın kendine göre sorunları var malesef. Siz güle güle kullanın Allah kaza bela vermesin yeter ki

insanlar bilmedikleri şey hakkında da biliyormuş gibi yorum yaparlar maalesef.
hayırlısı olsun umarım pişman olmam. çok teşekkürler