škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gazı geç algılama

Cmracr · 16 · 11003

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cmracr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar az önce bu soruyu sormak için üye oldum hiçbir sitede çözümü bulamadım aracım 1.6 tdi otomatik rapid sorunum kalkışta gazı köklediğim halde araba gazı 2 saniye sonra alıyor asr yi kapatıyorum yol bilgisayarından 2. hızı seçiyorum vitesi spor moduna alıyorum ama sonuç aynı ne yapabilirim yardım eder misiniz 2015 de almıştım aracı ilk aldığımdan beri böyle kimseye sormadim servise de götürmeye vaktim olmadı acaba dsg şanzıman hep böyle mi ?
  2016 model otomatik toyota corolla kullandım gaza bastığım an araba kalkış yapıyor rapidde sanki gaza bastığımda araba vitesi 2 saniye boşta gibi oluyor Allahtan yokuş kalkış desteği var olmasa yokuşta Allah'a emanet giderdik. :confused:

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cmracr;603479
Merhabalar az önce bu soruyu sormak için üye oldum hiçbir sitede çözümü bulamadım aracım 1.6 tdi otomatik rapid sorunum kalkışta gazı köklediğim halde araba gazı 2 saniye sonra alıyor asr yi kapatıyorum yol bilgisayarından 2. hızı seçiyorum vitesi spor moduna alıyorum ama sonuç aynı ne yapabilirim yardım eder misiniz 2015 de almıştım aracı ilk aldığımdan beri böyle kimseye sormadim servise de götürmeye vaktim olmadı acaba dsg şanzıman hep böyle mi ?
  2016 model otomatik toyota corolla kullandım gaza bastığım an araba kalkış yapıyor rapidde sanki gaza bastığımda araba vitesi 2 saniye boşta gibi oluyor Allahtan yokuş kalkış desteği var olmasa yokuşta Allah'a emanet giderdik. :confused:

Geç alıyor dediğiniz nasıl birşey anlayamadım tam olarak ama ilginç bence bir servise gösteriniz
Bende 1.4 tdi var hantal ona göre tamam ama dediğiniz kadar kötü değil

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Cmracr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;603489
Geç alıyor dediğiniz nasıl birşey anlayamadım tam olarak ama ilginç bence bir servise gösteriniz
Bende 1.4 tdi var hantal ona göre tamam ama dediğiniz kadar kötü değil

Hantallığından bahsetmiyorum şöyle anlatayım arabaya bindik kontağı çalıştırdık vitesi d konumuna getirdik ve gaza basıyoruz basıyoruz ama gitmiyo 1-2 saniye bekliyo sonra kalkış yapıyo gitmiyo demekten kastım araba motora güç vermiyor 1-2 saniye sonra kalkış yapıyor aracı ilk aldığımda daha 0km iken yola ilk çıkışımda bastım gaza hafif baktım gitmiyo kökledim gazı gitmicek sandim sonra bi attı kendini ileri olduğu yerde pati çekmeye başladı yani ilk defa böyle bi sorunla karşılaşıyorum ilk defa da dsg şanzıman kullanıyorum şanzımandan mı acaba sorun sizde de böyle oluyor mu ?
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2017, 23:55:21 Gönderen: Cmracr »

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlginç geldi bende Yeniyim diğer kullanıcı arkadaşlar daha iyi anlatacaktır diye düşünüyorum

Çevrimdışı hamdiatacan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Buyuk ihtimal hissetiğiniz hantallık DSG den kaynaklı olan gecikme. Araba emrinizi sanki yarım saniye dusunuyor ve  birden uyguluyor seklinde olması gayet normal cogu kullandıgım 7 ileri kuru tip DSG bu şekilde çalışıyor

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şöyle bir durum var. DSG, araç hareket eder etmez hemen 2'ye alır ve bu da bir miktar yığılmaya sebep olabiliyor (ki bu durumu bende sevmiyorum) Ama 1-2 sn araba hiç tepki vermiyorsa bi gariplik olabilir. Ben olsam servise giderdim. Ama DSG konusunda bende çok tecrübeli sayılmam.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Turbo beslemeli motorlarda olağan bir durum. Üzerine de çift kavramalı şanzıman eklenince bir saniyelik gecikme normal.
Kullandığınız Corolla atmosferik motorlu idi, şanzımanı da farklı. Anlık tepkiyi daya iyi iletmesi ondan.
Aracınızda herhangi bir problem yok yani :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence de anormal bir durum yok. Siz otomatik üstelik dsg şanzımanlı bir arabadan gaza dokununca hareket eden manuel tepkisi bekliyorsunuz sanırım. İster CVT olsun ister DSG muhakkak bir gecikme vardır. Kullandıkça bu duruma alışılıyor. Hatta gaza basmadan kavramayı hissetmeyi bekliyorum. Yoksa aradaki boşlukta boş gaza basılmış gibi olup uzun zamanda şanzımana zarar verebilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç modeli kaç? Geçilen KM kaç?
Vermiş olduğunuz zaman tanımları tamamen göreceli sanırım.
İlk yazınızda 2sn gecikme var, sonraki yazınızda da 1-2sn gecikme var diye yazmışsınız.
1sn gecikme normal, 2 sn gecikme anormal.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cmracr;603479

Merhaba ben de daha yeni tsi manuel rapid aldım. Aynı şey bende de var. 1. ve 2. viteste bariz hissediliyor devire tam dikkat etmedim ama 1500 devirin altında olduğundan eminim çünkü 1500 den sonra vites farketmeksizin yapıştırıyor. Daha önce hiç turbo motorlu araç kullanmadım belki ondan kaynaklanıyordur diye düşündüm acaba böyle mi olması gerek ya da başkalarında böyle değil mi? Ben de merak ediyorum ve takipteyim.

Çevrimdışı solidfact

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sorun Turbo lag dediğimiz şey. 1500 devire kadar gecikme olur. Araç km yaptıkça bu gecikme artar.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde Superb 3 1.6 dizel DSG var araç ayağı çeker çekmez frenden hareket ediyor gaza basmamla alması bir oluyor böyle durum bende yok aynı şekil leon 105 beygir dizel ve golfte de görmedim.Servise gitmenizi tavsiye ederim

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sorun ne turbo lag ta ne debriyajda. Sorun tam olarak gaz pedalında. Boştayken gazı kökleyin ses yarım saniye sonra geliyor

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu bir sorun değil bunun çözümü var sprintbooster veya baska bir
Gaz tepki hızlandırıcı ile çözersiniz soru şu siz olsanız kullanırmıydınız cvp HAYIR ben alışırdım.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı nugasalab

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yazılım yaptır, 0.5sn ancak gecikir, hatta sen alışırsın artık hiç gecikmez.