škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Spaceback Kış lastiği önerisi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammedtsci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sayfalarca bu konu hakkında konuşuldu,net memnun kalan arkadaşlar buraya yorum yapmalarını rica ediyorum teşekkürler

Çevrimdışı sskuris

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de merakla bekliyorum yazılacakları. Konu başlığı için teşekkürler.

Çevrimdışı Muhammedtsci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Rica ederim bir konu açılmış konu çok kapsamlı,tek anladığım Petlas 195 50 16 nın uyumlu olduğu

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar ben de bu konu hakkında  uzun süre araştırma yaptım. Orijinal ebatların zor bulunup pahalı olması diğer ebatlarda çap asil farkının %2.5 i geçmemesi gerektiği  gibi nedenlerden bayağı zor durumda kalmıştım.son durumda ya 195/50r16 ya da orijinal ebat olan 215/45R16 alacaktım. Sonunda istqnhulda bir bayide 215/45R 16 nokian wrd4 lastiklerini satın aldım. 1500 km yol yaptım. Şükür bir sıkıntı olmadıı hatta en güzeli ses azaldı. Bir arkadaşım Kumho wintercraft aldı o da gayet memnun. Eğer maddi imkanınız var ise ilk olarak orjinalini ölçü alın derim. Bence yol tutuşta lastik önemli ama kesinlikle arabanın da yeri var. Lastik yeni olunca her lastik iyidir.

Çevrimdışı Muhammedtsci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;603853
Merhabalar ben de bu konu hakkında  uzun süre araştırma yaptım. Orijinal ebatların zor bulunup pahalı olması diğer ebatlarda çap asil farkının %2.5 i geçmemesi gerektiği  gibi nedenlerden bayağı zor durumda kalmıştım.son durumda ya 195/50r16 ya da orijinal ebat olan 215/45R16 alacaktım. Sonunda istqnhulda bir bayide 215/45R 16 nokian wrd4 lastiklerini satın aldım. 1500 km yol yaptım. Şükür bir sıkıntı olmadıı hatta en güzeli ses azaldı. Bir arkadaşım Kumho wintercraft aldı o da gayet memnun. Eğer maddi imkanınız var ise ilk olarak orjinalini ölçü alın derim. Bence yol tutuşta lastik önemli ama kesinlikle arabanın da yeri var. Lastik yeni olunca her lastik iyidir.
Artık kafayı yiyicem,şimdide nokian bayilerini araştıracağım.En azından bizim lastik Ebatımıza orjinali dışında en iyi ebat ne olabilir bilginiz var mı?

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
215/45r16 ile arasında Asli çap farkı % 0.17 ile 195/50r16 ebatı en uygunu oluyor.
Muhammed bey istanbuldasınız sanırım. orda nokian bayileri mevcut bayağı. ben hepsini teker teker aramıştım. sonunda cemşer oto da dört adet bulmuştum. lastiklerden memnunum ama gerek kumho gerek petlas ya da bridge stnone veya başka marka alabilir siniz. sürücüler genellikle yazın kullandıkları performans lastikleri ile olan performansını kış lastikleri ile bulamayınca lastikleri kötülüyolar. kış şartlarında tutup bu arabalar ile ralli yapılması filan uygun olmayacagından daima emniyetli şekilde hız limitlerini aşmadan sürülmesi gerektiğinden petlasda michelin de nokian da kanımca aynıdır. biz 120 km hızda gidersek michelin bile yeri geldimi kaydırır kaza yaparız. emniyetli kullandıktan sonra tescilli parkaları kullanabilirsin.açıkca diyorum ben nokian aldım petlas takılı aracı da test ettim aynı zeminde güvenli kullandın mı hepsi iyi. ama arabayı sert kullandın mı altındaki kul yapısı sonuçta sıkıntı yaratıyor.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2017, 12:59:44 Gönderen: m.cepoglu »

Çevrimdışı Muhammedtsci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: m.cepoglu;603860
215/45r16 ile arasında Asli çap farkı % 0.17 ile 195/50r16 ebatı en uygunu oluyor.
Muhammed bey istanbuldasınız sanırım. orda nokian bayileri mevcut bayağı. ben hepsini teker teker aramıştım. sonunda cemşer oto da dört adet bulmuştum. lastiklerden memnunum ama gerek kumho gerek petlas ya da bridge stnone veya başka marka alabilir siniz. sürücüler genellikle yazın kullandıkları performans lastikleri ile olan performansını kış lastikleri ile bulamayınca lastikleri kötülüyolar. kış şartlarında tutup bu arabalar ile ralli yapılması filan uygun olmayacagından daima emniyetli şekilde hız limitlerini aşmadan sürülmesi gerektiğinden petlasda michelin de nokian da kanımca aynıdır. biz 120 km hızda gidersek michelin bile yeri geldimi kaydırır kaza yaparız. emniyetli kullandıktan sonra tescilli parkaları kullanabilirsin.açıkca diyorum ben nokian aldım petlas takılı aracı da test ettim aynı zeminde güvenli kullandın mı hepsi iyi. ama arabayı sert kullandın mı altındaki kul yapısı sonuçta sıkıntı yaratıyor.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim,aslında deli gibi performans bekleyen biri değilim İstanbul şartlarında olmasa bile olur gözüyle bakıyorum çünkü şirket arabası sürekli altımda petlas bayiini aradım bugün sanırsam 205 45 r16 dedi dedim ideal değil abi şöyle böyle diye yardırdı ben taktım sıkıntı Yok falan,anladım ki boş muhabbet ediyor lastikçiye kalsak elindekini vermeye çalışıyor o yüzden böyle bir konu açma ihtiyacı duydum bu hafta halledicem bu lastik işini tekrardan teşekkür ederin

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda arabanın üzerine bakmadan internet sitelerinde araç modelini girip 215/45/16 aradım durdum en uygun model 195/50/16 olarak lastik aradım ve bir bayide sıkıntı olmaz elimizde 195/55/16 var verdim dedi Son dk başka petlas bayisini aradım ve 195/45/16 vardı gittim lastikler söküldü birde üstündekine bakalım dedim ve 205/55/16 vardı orijinal lastikleri 2500 km kullandığım lastik ve satıcı üstündeki ne ise bunu takalım abi dedi 205/55/16 taktım hiç bir sıkıntı yaşamadım (sonradan fabrika lastik değişmiştir vs dedi peki dedim )
215/45/16 ebatında kullanmadığım için gözle görülür bir fark var mı bilmiyorum ama bende şuan için bir sıkıntı çıkarmadı
Bayiye sorduğumda ise 45 yanak çok sıkıntı çıkarabiliyor lastik yanak yapabilir benim aracımda da 55 yanak taktım daha konforlu oluyor doğru bir seçim yapmışsın dedi aklımı çok karıştırdı ama aldığım için iş işten geçti ama memnunum sıkıntısı Yok ama gerçekten daha rahat olduğunu düşünüyorum tabiki tercih size kalmış ne kadar etkisi olabilir bilmiyorum ki %4-5 gibi bir oran farkı var
Sizce ne gibi bir etkisi olabilir ?

Bu benim araç 205/55/16
bu da fabrika çıkışlı 215/45/16 olan bir araç görselde aklınızda bulunsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı excalaber39

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar eylul ayinda nokian waterproof 4 mevsim lastik aldim.Kirklareli nde oturuyorum ve bu yil kar oldukca fazla yagdi.Aracimla dun edirne iline otoyolu kullanarak gittim yolun durumu berbatti ve Allah a sukur lastikler harika hic bir sorun yasamadim.Su ana kadar cok memnun kaldim.Dik rampalarda cikis inis hic bir sikinti yok.tavsiye ederim.Benim aracin lastik olculeri 185/60/15.

Çevrimdışı limraaa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Halen uyumluluk konuşuluyor;(
Ya gerçek ebatlar kullanılır ya da 195/50/R16 lütfen, geri kalan ebatlara ve tavsiyelere kulak asmayın rica ediyorum..
Aracı yapan mühendislerden daha iyi bilecek halimiz yok değil mi?
Lastik olarak fiyatları azalan şekilde;
1-Michelin Alphin 5
2-Nokian w5
3-pirellli sottozero
4-petlas

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: limraaa;604185
Halen uyumluluk konuşuluyor;(
Ya gerçek ebatlar kullanılır ya da 195/50/R16 lütfen, geri kalan ebatlara ve tavsiyelere kulak asmayın rica ediyorum..
Aracı yapan mühendislerden daha iyi bilecek halimiz yok değil mi?
Lastik olarak fiyatları azalan şekilde;
1-Michelin Alphin 5
2-Nokian w5
3-pirellli sottozero
4-petlas

Peki dediğiniz doğru bende çok araştırdım bayi ye gittim baktım oradaki arabalarda öyleydi benim aracımdaki lastikler mi tesadüf yani sadece ?

Çevrimdışı Muhammedtsci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Lastikçilere kalsanız 55 yanak lastik verip yoluna bakiyorlar ısrarla almadım  55 yanağı sonunda 190 50 r16 Kumho lastik aldım görünüşü ve yol tutuşu orjinali aratmıyor,55 yanak alanlar umarım problem yaşamazsınız

Çevrimdışı rabbit

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar geçen yıl mazda aracıma 4 mevsim lastik arıyordum. Onunda lastik ebadı da az bulunuyor. Ebadı bulmak mesele dürüst satıcı bulmak başka bir mesele.

Lütfen lastik alırken satıcılara güvenmeyin. Sadece lastik satmaya çalışıyorlar. Ellerinden gelse traktör lastiğini good year diye satarlar. Hepsi aynı değildir ama istanbulda %90ı aynı.

Başımdan geçeni anlatayım. Telefonla bayileri aradım. Lastik ölçümü verdim. Elinizde var mı dedim. Var dedi. Tamam ayırın geliyorum dedim. Yolda tekrar aradım. Eminsiniz değil mi bakın 4 mevsim olacak dedim. Evet 4 mevsim ama sadece logosunda güneş var dedi. (Hayret ki ne hayret... Adam yaz lastiğini 4 mevsim diye satmaya uğraşıyor)

Eğer gidip orada lastiği kontrol etmeden taktırırsanız iş işten geçmiş oluyor. Gereksiz yere strese girip sinirlenip vakit harcıyoruz.

2. örnek bir arkadaşım kış lastiği almak için çok araştırdı. Sonunda bir babasının çalıştığı şirketin araçlarına lastik satan firmanın tanıdıklarına indirim yaptığını öğrenmiş.
Çok indirimli lastik almış. Öyle ki yaz lastiği fiyatına kış lastiği almış. Geçen sene Ocak ayıydı. Sevine sevine geldi. Tanıdık var çok indirim yaptı dedi. Hayırlı olsun dedik.
Arabaya gidip baktık ki yaz lastiği takmış. Arkadaşımın suratını görmeliydiniz. Sinirden patlayacaktı.

Konunun biraz dışında kaldı ama dikkat etmeniz açısından faydalı olur inşallah.

Çevrimdışı Muhammedtsci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rabbit;604268
Arkadaşlar geçen yıl mazda aracıma 4 mevsim lastik arıyordum. Onunda lastik ebadı da az bulunuyor. Ebadı bulmak mesele dürüst satıcı bulmak başka bir mesele.

Lütfen lastik alırken satıcılara güvenmeyin. Sadece lastik satmaya çalışıyorlar. Ellerinden gelse traktör lastiğini good year diye satarlar. Hepsi aynı değildir ama istanbulda %90ı aynı.

Başımdan geçeni anlatayım. Telefonla bayileri aradım. Lastik ölçümü verdim. Elinizde var mı dedim. Var dedi. Tamam ayırın geliyorum dedim. Yolda tekrar aradım. Eminsiniz değil mi bakın 4 mevsim olacak dedim. Evet 4 mevsim ama sadece logosunda güneş var dedi. (Hayret ki ne hayret... Adam yaz lastiğini 4 mevsim diye satmaya uğraşıyor)

Eğer gidip orada lastiği kontrol etmeden taktırırsanız iş işten geçmiş oluyor. Gereksiz yere strese girip sinirlenip vakit harcıyoruz.

2. örnek bir arkadaşım kış lastiği almak için çok araştırdı. Sonunda bir babasının çalıştığı şirketin araçlarına lastik satan firmanın tanıdıklarına indirim yaptığını öğrenmiş.
Çok indirimli lastik almış. Öyle ki yaz lastiği fiyatına kış lastiği almış. Geçen sene Ocak ayıydı. Sevine sevine geldi. Tanıdık var çok indirim yaptı dedi. Hayırlı olsun dedik.
Arabaya gidip baktık ki yaz lastiği takmış. Arkadaşımın suratını görmeliydiniz. Sinirden patlayacaktı.

Konunun biraz dışında kaldı ama dikkat etmeniz açısından faydalı olur inşallah.
Kesinlikle çok doğru bir konuyu ele almışsınız lastik sonuçta deyip takıp geçiyorlar önemli olan o lastikten verim alınabilecek mi  açıkcası 200 ₺ fark olsun sağlam olsun sonuçta can güvenliği

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
orjinal ölçülerin lastikleri pahali oldugu icin şöyle bir alternatifte olabilir.

15 inc teneke jant alinip ucuz olan araca uyumlu 15 inc kış lastigi alınabilir.

Orjinal olculerdeki kış lastiklerinize vereceginiz paradan cebinize para bile kalacaktir.