škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabi3 için yeni bülten yayınlanmış servis geri çağırıyor

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;615584
Hangi sitede? Sorgulama yapılan ekranın linki var mı?

Aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz

http://www.skoda.com.tr/skoda-servis/servis-aksiyonlar%C4%B1

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9210]Sathoriani[/MENTION]

Hocam mobilde sıkıntı var sanırım. Webden ulaşabiliyorum, ancak mobilden tekrar denemek istersen skoda.com.tr'deki Skoda Servis>Servis Aksiyonları başlığını takip edebilirsin.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2017, 13:23:50 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;615588
Hocam mobilde sıkıntı var sanırım. Webden ulaşabiliyorum, ancak mobilden tekrar denemek istersen skoda.com.tr'deki Skoda Servis>Servis Aksiyonları başlığını takip edebilirsin.

Tamamdır buldum. Burayı bilmiyordum keşke aksiyondan önce baksaydım çıkıyor muydu diye. Şimdi bişey çıkmadı.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
skoda.com.tr üzerinden servis aksiyonları diye sorgulamayla ilgili birçok mesaj yazılmış.

ancak şöyle bir durum var. tam emin değilim kesin olarak elbette ancak "servis aksiyonları" bu geri çağrılma meselesiyle ilgili değil, servisteki aracın durumuyla ilgili bilgi alabilmek için olan bir sistem.

zaten kimsede de çıkmaması bunu doğruluyor.

Çevrimdışı Hacibumbada

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
"Değerli Skoda Müşterisi
Girdiğiniz TMxx şasi numarasına sahip aracınıza yönelik güncel bir aksiyon bulunmamaktadır veya araç şasi numaranız tanınmadı.
Lütfen girdiğiniz numarayı tekrar kontrol edin veya doğrudan bir Skoda Yetkili Servis'e başvurunuz."

Güncel bir aksiyon bulunmamaktaymışta diğer yazılar da bi sıkıntı var mı sizce?
Sorma nedenimse VIN olarak check ettiğimde aşağıda ki bilgiler çıkıyor.

Manufacturer: Skoda Czech Republic
Brand: Skoda
Model: Fabia New
Engine:1.9 SDI (50 kW) diesel
Year:2017

Sistem de hata var sanırım :)

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sathoriani;615589
Tamamdır buldum. Burayı bilmiyordum keşke aksiyondan önce baksaydım çıkıyor muydu diye. Şimdi bişey çıkmadı.

Yapılan aksiyonlarda  çıkıyor
Benim diğer aracımda yapılan aksiyon yazıyor sonunda x var kontrol edildi gibisinden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Sathoriani

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;615594
Yapılan aksiyonlarda  çıkıyor
Benim diğer aracımda yapılan aksiyon yazıyor sonunda x var kontrol edildi gibisinden

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende hiç bişey çıkmadı.. Aksiyon da yapıldı geçenlerde.. [emoji848]

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
zaten oradaki sorgulama sisteminin doğru düzgün çalıştığını düşünmüyorum.

Çevrimdışı efem

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2015 Fabia Mpi var bendede bu konu ile ilgili pek çok paylaşım yaptım  gerçi bu  bahsedilen sol önden gelen lok lok ses konusunda 12000 km de  motor şanzuman kulağı değişimi yaptık akabinde aynı sıkıntıdan 2. defa  kasım 2016 da yine motor kulağı değişimi gerçekleşti.Değişim sonrası  sıkıntı ortadan kalkıyor ve motor titreşimi özllikle çalıştırma stop  esnalarında çok az hissedilir hal alıyor.Bu durumu özllikle ilk araba  çalıştırdığınızda anlamanız daha kolay aracı çalıştırdığınızda ilk  ateşleme esnasında motor sanki yerinden çıkacak gibi bir sarsıntı  veriyor.Son değişimin üstünden 6 ay geçti 5000 km yaptım aynı problem  yine baş gösterdi aracın garantiside bitiyor bakalım ne olacak sonuç bu  ay sonu servise gideceğim.Bu arada bu ses tüm kasislerde yapmamakta  parke taşı gibi yollarda düşük viteste devamlı seyi ahlindeyken yarım su  bidonu varmışta çalkalanıyormuş gibi lok lok bir ses veriyor iiçeriye  insana kafayı yedirir.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efem;615665
2015 Fabia Mpi var bendede bu konu ile ilgili pek çok paylaşım yaptım  gerçi bu  bahsedilen sol önden gelen lok lok ses konusunda 12000 km de  motor şanzuman kulağı değişimi yaptık akabinde aynı sıkıntıdan 2. defa  kasım 2016 da yine motor kulağı değişimi gerçekleşti.Değişim sonrası  sıkıntı ortadan kalkıyor ve motor titreşimi özllikle çalıştırma stop  esnalarında çok az hissedilir hal alıyor.Bu durumu özllikle ilk araba  çalıştırdığınızda anlamanız daha kolay aracı çalıştırdığınızda ilk  ateşleme esnasında motor sanki yerinden çıkacak gibi bir sarsıntı  veriyor.Son değişimin üstünden 6 ay geçti 5000 km yaptım aynı problem  yine baş gösterdi aracın garantiside bitiyor bakalım ne olacak sonuç bu  ay sonu servise gideceğim.Bu arada bu ses tüm kasislerde yapmamakta  parke taşı gibi yollarda düşük viteste devamlı seyi ahlindeyken yarım su  bidonu varmışta çalkalanıyormuş gibi lok lok bir ses veriyor iiçeriye  insana kafayı yedirir.

arabayı ilk çalıştırdığımda rolanti deyken araba titreme yapıyor aralıklarla sizdeki aynı sebepten ötürü mü acaba. lok lok sesine ya kulağım alıştı rahatsiz olmuyorum yada bende yok. siteye girince parke taş da çalkalanıyormuş gibi bi ses oluyor ben yoldan sanıyordum :(

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;615666
arabayı ilk çalıştırdığımda rolanti deyken araba titreme yapıyor aralıklarla sizdeki aynı sebepten ötürü mü acaba. lok lok sesine ya kulağım alıştı rahatsiz olmuyorum yada bende yok. siteye girince parke taş da çalkalanıyormuş gibi bi ses oluyor ben yoldan sanıyordum :(

Hocam bu titreme vites P'deyken mi yoksa N'deyken mi oluyor?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;615671
Hocam bu titreme vites P'deyken mi yoksa N'deyken mi oluyor?

P deyken oluyor

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;615745
P deyken oluyor

biliyorsunuzdur gerçi ama aracı stop ederken dsg'yle alakalı uygulanması gereken önce el freni vs.'lerin olduğu bir yöntem vardı. O yöntemi kullanınca P'deyken de titreme olmuyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı hep N deyken stop edip el freni çekip P ye alıyorum. Aldığım günden beri. Sadece sabah çalıştırdığımda isinsin diye 1 dk çalıştırıyorum rolanti de çalışırken yapıyor ara ara hafif sarsıntı. [MENTION=15281]coxcomb[/MENTION]