škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda fabia 3 far sökmek ve xenon

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde kısa farların cok iyi olmadığından şikayetçi fabia kullanıcıları xenon denicem artık yapabilirsem kafaya takmış durumdayım,bu arabayı almadan önce babamın arabayı kullanıyordum onda bi xenon vardı tiguan da,ondan alışkanlıkda olabilir belki:)

Çevrimdışı oktay1975

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok basit gelecek belki ama yükseklik ayarını kontrol ettiniz mi.
Sürekli gece yolculuk yapmayı tercih ediyorum.
20 30 mt cıvarı net aydınlatma alıyorum.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytcyldrm;609910
Genelde kısa farların cok iyi olmadığından şikayetçi fabia kullanıcıları xenon denicem artık yapabilirsem kafaya takmış durumdayım,bu arabayı almadan önce babamın arabayı kullanıyordum onda bi xenon vardı tiguan da,ondan alışkanlıkda olabilir belki:)

Xenon aydınlatmalarda far yıkama yoksa muayeneden geçmiyormuş. Bir de Fabia'nın merceğinde kararma yapıyor diyenler var. Bilginize

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;609927
Xenon aydınlatmalarda far yıkama yoksa muayeneden geçmiyormuş. Bir de Fabia'nın merceğinde kararma yapıyor diyenler var. Bilginize

Evet muayeneden geçmediğini biliyorum ama muayene ye 1 bucuk yıl var ozamana kadar kim öle kim kala belki arac değişikliğide olabilir  hiç bişey olmazsa söker halojenlerle götürürüm muayeneye.forumda mercekte kararma oluyor diyenlerde var.1 yıldır kullanıyorum xenon ile hiç bi sıkıntı yok diyenlerde var herkez kendince haklı olabilir ama ben taktım kafaya takacam xenon ları

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de bugün Philips X-treme Vision ampüllerim geldi. Hafta sonu değiştireceğim, bakalım nasıl olacak :)

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;610300
Benim de bugün Philips X-treme Vision ampüllerim geldi. Hafta sonu değiştireceğim, bakalım nasıl olacak :)

Hayırlı olsun güle güle kullanın.orjinallerine göre gayet başarılı.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] öncesi sonrası fotoları bekliyoruz :)

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar tekrar herkese merhaba bugün aliexpressden sipariş vermiş olduğum xenon lar geldi.Ankarada yıldırımlar sanayi sitesinde şef otomotiv muhammed ustanın yanında çalışan mertcan arkadasımızla birlikte aracımıza xenonları taktık.xenonları takarken temiz düzgün ve sağlam bir iş olsun diye ön tamponu indirdik ve farları söküp rahatça istedğimiz gibi araca herhangi bir zarar vermeden xenonlarımızı taktık,ön tampon gayet rahat bir şekilde gerek üstteki gerek tamponun altındaki vidaları gerekse davlumbazın içindeki vidaları falan sökerek aracımıza hiç bir zarar vermeden işlemi gerçekleştirdik.xenon ların performansı bana göre çok iyi sarı holajen lambalarla resmen önümü zor görüyormuşum.herkese tavsiye ederim.https://tr.aliexpress.com/item/Son-S-r-m-K7-Hid-Xenon-Canbus-H1-H3-H4-2-H4-3-H7-H11/32677192703.html?spm=2114.13010608.0.0.N8DzMX  bu linkte almış olduğum xenonları görebilirsiniz.fotoğrafları en yakın zamanda yüklemeye çalışacağım saygılar.

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun fotorafları bekliyoruz bu arada 4300 kW olanımı aldınız?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;610300

Hocam deneyimlerinizi alabilir miyim? Memnun musunuz aydınlatmadan?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytcyldrm;611063
Arkadaşlar tekrar herkese merhaba bugün aliexpressden sipariş vermiş olduğum xenon lar geldi.Ankarada yıldırımlar sanayi sitesinde şef otomotiv muhammed ustanın yanında çalışan mertcan arkadasımızla birlikte aracımıza xenonları taktık.xenonları takarken temiz düzgün ve sağlam bir iş olsun diye ön tamponu indirdik ve farları söküp rahatça istedğimiz gibi araca herhangi bir zarar vermeden xenonlarımızı taktık,ön tampon gayet rahat bir şekilde gerek üstteki gerek tamponun altındaki vidaları gerekse davlumbazın içindeki vidaları falan sökerek aracımıza hiç bir zarar vermeden işlemi gerçekleştirdik.xenon ların performansı bana göre çok iyi sarı holajen lambalarla resmen önümü zor görüyormuşum.herkese tavsiye ederim.https://tr.aliexpress.com/item/Son-S-r-m-K7-Hid-Xenon-Canbus-H1-H3-H4-2-H4-3-H7-H11/32677192703.html?spm=2114.13010608.0.0.N8DzMX  bu linkte almış olduğum xenonları görebilirsiniz.fotoğrafları en yakın zamanda yüklemeye çalışacağım saygılar.

Aytaç Bey merhaba. Tamponu indirmeden değiştirmeniz mümkün olmadı mı xenon aydınlatmalarda? Muayeneye giderken iki kez daha sök tak yapmanız gerekecek, ve yorucu bir işlem. Ben girişemezdim şahsen :)

Alıntı yapılan: SAHLVCV;611078
Hocam deneyimlerinizi alabilir miyim? Memnun musunuz aydınlatmadan?

Ömer Bey merhaba. Aydınlatmalar aracın bagajında yatıyor güzelce. Henüz şansım olmadı değiştirmeye. Ankara'da hava yağışlı 10 gündür, umuyorum önümüzdeki hafta değiştireceğim :D

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;611088
Aytaç Bey merhaba. Tamponu indirmeden değiştirmeniz mümkün olmadı mı xenon aydınlatmalarda? Muayeneye giderken iki kez daha sök tak yapmanız gerekecek, ve yorucu bir işlem. Ben girişemezdim şahsen :)

Ömer Bey merhaba. Aydınlatmalar aracın bagajında yatıyor güzelce. Henüz şansım olmadı değiştirmeye. Ankara'da hava yağışlı 10 gündür, umuyorum önümüzdeki hafta değiştireceğim :D

tamponu indirmeden takmak mümkün değil xenonlarda normal kendi halojenlerini cıkar tak alıştım ama xenonlar biraz daha hassas oldukları için tamponu indirmeden olmuyor malesef.tamponunda öyle zahmetli bir işi yok öle tırnakları falanda yok cıkarırken kırılmasın falan diye,gerekli yerlerdeki vidaları söktüğünüzde tampon geliyor zaten.muayeneye daha bir bucuk yıl var.ozamana kadar Allah kerim :)

Alıntı yapılan: onurnisli;611064
hayırlı olsun fotorafları bekliyoruz bu arada 4300 kW olanımı aldınız?

teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun 5000 kelvin olanı aldım.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2017, 17:05:37 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende ilk kez bu akşam arabayı kullanmak fırsatı buldum.
Far aydınlatma performansı gayet iyi. Tek isteğim ışığı acaba beyaz yapabilir miyiz? Onuda sadece dışardan daha güzel görünsün diye istiyorum

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;611145
Arkadaşlar bende ilk kez bu akşam arabayı kullanmak fırsatı buldum.
Far aydınlatma performansı gayet iyi. Tek isteğim ışığı acaba beyaz yapabilir miyiz? Onuda sadece dışardan daha güzel görünsün diye istiyorum

Osram, Philips, Hella hepsinde beyaz aydınlatma var, ancak yağmurda kırılma ve geri yansıma çok oluyor. Takan arkadaşlar memnun değillerdi.