škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda fabia 3 far sökmek ve xenon

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba aracımın xenon uygulaması ve sislere led uygulamamız için bir video düzenledim burdan izleyebilirsiniz saygılar...https://www.youtube.com/watch?v=XjpzVckFaJ0&lc=z12ayhpz2mzewtzfv23uxtuymxuzhdrdr
« Son Düzenleme: 19 Mart 2017, 20:45:35 Gönderen: aytcyldrm »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aytcyldrm;611289
Arkadaşlar herkese merhaba aracımın xenon uygulaması ve sislere led uygulamamız için bir video düzenledim burdan izleyebilirsiniz saygılar...https://www.youtube.com/watch?v=XjpzVckFaJ0&lc=z12ayhpz2mzewtzfv23uxtuymxuzhdrdr

Keşke sökme takma işlemlerini videoya alsaydınız. Bence baya bir takipçi kazanırdınız :D

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bazı arkadaşların far ayarı bozuk sanırım far 4  5 metreyi gösteriyorsa sorun mercek farda değil far ayarındadır

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de biraz önce söktüm farları. Kısalara Philips X-Treme Vision taktım. Sağ taraftakinin söküp takmam 2 dakikamı bile almadı, çok basit :D Ancak sol taraftaki far öldürdü beni. Akü olduğu için hareket edecek alan yok. Tekerin üzerindeki kapağı söktüğümde de parmaklarım tam olarak sığmadı. 20 dakika uğraştırdı beni, bir ara aküyü sökmeyi bile denedim :D

İyi ki 200 mm kargaburnu almışım, çok işime yaradı. Gündüz olduğu için aydınlatmalardaki farkı göremedik, ancak ışık daha yoğun gibi. Renk yine sarı. İzlenimlerimi daha sonra paylaşacağım :D

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;611457
Ben de biraz önce söktüm farları. Kısalara Philips X-Treme Vision taktım. Sağ taraftakinin söküp takmam 2 dakikamı bile almadı, çok basit :D Ancak sol taraftaki far öldürdü beni. Akü olduğu için hareket edecek alan yok. Tekerin üzerindeki kapağı söktüğümde de parmaklarım tam olarak sığmadı. 20 dakika uğraştırdı beni, bir ara aküyü sökmeyi bile denedim :D

İyi ki 200 mm kargaburnu almışım, çok işime yaradı. Gündüz olduğu için aydınlatmalardaki farkı göremedik, ancak ışık daha yoğun gibi. Renk yine sarı. İzlenimlerimi daha sonra paylaşacağım :D

Bir an önce bekliyorum izlenimleri:) yoksa ben LED'leri söküp orijinale dönecek gibiyim

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;611387
Keşke sökme takma işlemlerini videoya alsaydınız. Bence baya bir takipçi kazanırdınız :D

Aynen o benimde aklıma geldi ama hevesten ve uğraşmaktan fırsat bulamadım :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;611476
Bir an önce bekliyorum izlenimleri:) yoksa ben LED'leri söküp orijinale dönecek gibiyim

Dün akşam eve dönerken farlarımı test etme imkanı buldum. Araç üzerinde Osram 64210L -550 saat kullanım ömürlü- kısalar vardı. Benim taktığım Philips X-Treme Vision'ların ise 450 saat idi. Süre olarak %20 kaybımız var değişim için :D

Performansa gelirsek de yolu aydınlatma olarak baya bir fark var. Eski lambalara göre biraz daha (%20) beyaz (Philips X-Treme 3400 Kelvin renk sıcaklığına sahip, Osram 64210L 2800 Kelvin). Teknik detayları bir kenara bırakırsak aydınlatma yoğunluğu baya iyi. Eski lambalardan daha çok alanı daha yoğun ışıkla aydınlatıyor. Ben memnun kaldım.

Philips sevdiğim bir marka zaten, bunca zaman ses kayıt cihazından tıraş makinesine kadar ne aldıysam çok mutlu bıraktı beni :)

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam fotosu var mı farın yanmış halinin. Yani dışardan bakınca xenon gibi mi duruyor yoksa normal halojen sarısı mı?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;611563
Hocam fotosu var mı farın yanmış halinin. Yani dışardan bakınca xenon gibi mi duruyor yoksa normal halojen sarısı mı?

Fotoğraf çekmedim ancak müsait olduğumda çekip atayım buraya. Xenon gibi durmuyor tabi, o kadar beklentim de yoktu zaten. Sadece biraz daha beyaz, daha iyi aydınlatma sunuyor. Eğer Xenon görünümü istiyorsanız Philips Crystal Vision aydınlatmalar işinizi görecektir 4300 K renk sıcaklığı. Ancak aydınlatması 1140 lümen, X-Treme Vision'ın ise 1500 lümen.

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu teknik terimlerden hiç anlamıyorum açıkcası:) istediğim tek şey sapsarı yanmasın ışık yoğunluğu en az halojen kadar olsun

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;611567
Bu teknik terimlerden hiç anlamıyorum açıkcası:) istediğim tek şey sapsarı yanmasın ışık yoğunluğu en az halojen kadar olsun

Şöyle söyleyeyim o zaman. Halojen lamba istiyorsanız ve beyaz aydınlatsın diyorsanız taktığınız lamba standart araç üzerinde gelenlere göre daha az ışık veriyor.

Ya da taktığınız lamba beyaz ışık veriyor, ve ışığı standart lambalara yakın oluyorsa da kullanım ömürleri çok kısa oluyor ki Fabia'da sürekli far değiştirmek insanı yorar :D
« Son Düzenleme: 22 Mart 2017, 11:21:16 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çözüm Öner'iniz nedir peki? Bu gidişle ben orijinale dönecek gibiyim:)

Çevrimdışı aytcyldrm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;611567

beyaz istiyorsan phiips diamond visionlar var ama onunlada önünü zor görürsün
sana tavsiyem h7 cree led ler var aliexpresste onları deneyebilirsin yada kaliteli bir xenon tak keyfine bak :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gökhan_55;611570
Çözüm Öner'iniz nedir peki? Bu gidişle ben orijinale dönecek gibiyim:)

Osram Cool Intense takabilirsiniz aracınıza. Rengi beyaz (Xenon'a yakın 4200 K, internete 4200 K renk sıcaklığı yazarsanız rengi görebilirsiniz), aydınlatması da araç üzerindekiler ile aynı. Ancak 200 saat sonra lambayı değiştirmeniz gerekecek :D

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
xenon takınca da garantiden çıkar diye korkuyorum em iyisi ben bu sevdadan vazgeçeyim