škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero Amundsen Multimedya Güncelleme

cemilb · 87 · 32841

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cemilb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Skoda Octavia A7 2016 Aracımı yeni aldım.

Multimedya cihazımın versiyonu : MST2_EU_SK_ZR_P0359T

http://updateportal.skoda-auto.com/
adresinden sorgulama yaptığımda güncelleme bulamadım. ancak internette daha güncel sürümlerin olduğunu gördüm.

Daha güncel sürümü varmı? Nereden bulabilirim?

Yardımlarınız için teşekkürler

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sorgulama yerine tam olarak neyi yazacağız ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı cemilb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı guimaraes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu güncellemeyi navigasyon olmaya raca yüklesek sıkıntı olurmu acaba

Çevrimdışı cebusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aslında sitesinde navigasyon olan modeller için 6 ayda bir güncelleme var diye yazmış. Ancak multimedia, smartlink gibi özelliklerin güncellemesi ihtiyaç duyulduğunda ilan edilecektir diye belirtilmiş. Ben de yaklaşık 2 aydır ara ara girip bir güncelleme var mı diye bakıyorum ancak bolero mib 2 için bir güncelleme şu an henüz yok. Umarım şu smartlinklerin aktivasyonu için bir güncelleme gönderirler. Yoksa bu gidişle kullanamayacağız şu özelliği.

octaviars

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: cebusta;604609
Aslında sitesinde navigasyon olan modeller için 6 ayda bir güncelleme var diye yazmış. Ancak multimedia, smartlink gibi özelliklerin güncellemesi ihtiyaç duyulduğunda ilan edilecektir diye belirtilmiş. Ben de yaklaşık 2 aydır ara ara girip bir güncelleme var mı diye bakıyorum ancak bolero mib 2 için bir güncelleme şu an henüz yok. Umarım şu smartlinklerin aktivasyonu için bir güncelleme gönderirler. Yoksa bu gidişle kullanamayacağız şu özelliği.

Smartlink için bayiye gidip gereken aktivasyon ücretini ödeyip aktif etmek gerekiyor, güncelleme ile falan aktif edilmez muhtemelen ileriki yıllarda da. Ben Adana bayiinden aktif ettirdim 600 liraya iki ay önce. Yeni yılla birlikte bir güncelleme geleceğine dair bir bilgi de bayiden ben duymuştum, Android için destek 2017 de başlayacak diyordu bayideki eleman ama bu sözüyle tam olarak ne kast etti bilmiyorum, bu konuya dair bilgisi olan varsa paylaşabilir

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviars;604675
Smartlink için bayiye gidip gereken aktivasyon ücretini ödeyip aktif etmek gerekiyor, güncelleme ile falan aktif edilmez muhtemelen ileriki yıllarda da. Ben Adana bayiinden aktif ettirdim 600 liraya iki ay önce. Yeni yılla birlikte bir güncelleme geleceğine dair bir bilgi de bayiden ben duymuştum, Android için destek 2017 de başlayacak diyordu bayideki eleman ama bu sözüyle tam olarak ne kast etti bilmiyorum, bu konuya dair bilgisi olan varsa paylaşabilir

Android auto'nun ülkemizde aktif olmaması nedeniyle bunu söylüyorlar. apk kurun, yanında şunları şunları da yapın çalışır, demek istemiyor, isteyemiyorlar.
Bunları geçen hafta satış temsilcisinden duyduğumdan yazıyorum.
Öyle müşterilerimiz varki, apk kurun desek başımıza neler gelir dedi :D

Çevrimdışı guimaraes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçta navigasyon ön hazırlık var sadece sd kartı yok bu güncellemeyi sd karta atıp denesem diyorum ama bi sıkıntı olur diye deneyemedim bi türlü

Bide bu amundsen de smartgate standart degil mi benim araçta niye yok Kİ (2015 ELEGANCE CR NİSAN ÇIKIŞLI)

octaviars

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: wertasd;604718
Android auto'nun ülkemizde aktif olmaması nedeniyle bunu söylüyorlar. apk kurun, yanında şunları şunları da yapın çalışır, demek istemiyor, isteyemiyorlar.
Bunları geçen hafta satış temsilcisinden duyduğumdan yazıyorum.
Öyle müşterilerimiz varki, apk kurun desek başımıza neler gelir dedi :D

Aynen ne müşteriler var :D iyiki söylemiyorlar herkese ama gençlere söylemeliler bence :ok: gerçi gençler de hemen araştırıp buluveriyor o da ayrı :)

Ben mesela hemen indirdim apk kurdum çalıştırdım

octaviars

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: guimaraes;604751
Benim araçta navigasyon ön hazırlık var sadece sd kartı yok bu güncellemeyi sd karta atıp denesem diyorum ama bi sıkıntı olur diye deneyemedim bi türlü

Bide bu amundsen de smartgate standart degil mi benim araçta niye yok Kİ (2015 ELEGANCE CR NİSAN ÇIKIŞLI)

Smartgate ayrı bir modül diye biliyorum Amundsen de standart mı bilemiyorum ama bence hiçbirinde standart değildir, bir nevi smartlink aktivasyonu gibi smartgate'i de isteyen modülü satın alarak kullanıyordur

Çevrimdışı guimaraes

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviars;604799
Aynen ne müşteriler var :D iyiki söylemiyorlar herkese ama gençlere söylemeliler bence :ok: gerçi gençler de hemen araştırıp buluveriyor o da ayrı :)

Ben mesela hemen indirdim apk kurdum çalıştırdım

Bu android auto bende çalışırmı smartgate smart link hiç biri yok

octaviars

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: guimaraes;604837
Bu android auto bende çalışırmı smartgate smart link hiç biri yok

Çalışmaz bildiğim kadarıyla, Mirrorlink-Smartlink gibilerinden biri olması lazım ki multimedia cihazınız Android Auto veya Apple Car Play için hazır olsun

Çevrimdışı alian

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviars;604957
Çalışmaz bildiğim kadarıyla, Mirrorlink-Smartlink gibilerinden biri olması lazım ki multimedia cihazınız Android Auto veya Apple Car Play için hazır olsun

Hocam siz aktif ettiniz anladığım kadarıyla, araç giderken çalışmıyor diye birşey duydum doğru mu?

Çevrimdışı colossol

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
https://www.drive2.ru/o/b/464134370605662307/

arkadaşlar, yukarıdaki linkte belirtilen açıklamalara uygun aracı olan varsa update yapabilir. ben yaptım bir sorun yok güncelleme sorunsuz çalışıyor..
sd kartla yapabildim, usb ile olmuyor neden anlamadım :)

octaviars

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: alian;606277
Hocam siz aktif ettiniz anladığım kadarıyla, araç giderken çalışmıyor diye birşey duydum doğru mu?

Evet o ifadeyi ben de duymuştum araç giderken çalışmıyor deniyordu ama çalışmayan nedir bahsedilmiyor, ben aracım giderken haritaları da kullandım, whatsapp mesajı da gönderdim, çalışmıyor dedikleri kısım android diğer uygulamalar ise henüz destekleyen uygulamalar ile o kısmı deneme şansım olmadı, Skoda android uygulamaları için ise Smartgate denen başka bir ilave donanım gerekiyor bildiğim kadarıyla, çünkü telefonumdaki Skoda uygulamalarını çalıştıramadım hepsi de Smartgate üzerinden bağlanmak için ayarlanmış gibi

Alıntı yapılan: colossol;606316
https://www.drive2.ru/o/b/464134370605662307/

arkadaşlar, yukarıdaki linkte belirtilen açıklamalara uygun aracı olan varsa update yapabilir. ben yaptım bir sorun yok güncelleme sorunsuz çalışıyor..
sd kartla yapabildim, usb ile olmuyor neden anlamadım :)

Sd kartla nasıl yaptınız gerekli dosyayı karta yükleyip araca mı taktınız ? İnternet gerekmiyor mu güncelleme için ? Linkteki açıklamaları anlamamız için dilimiz yok ki okuyup ona göre yapalım, bu konuda daha anlaşılır bir link varsa atar mısınız ? Bir de Android Auto desteği 2017 de gelecek denmişti yeni güncelleme ile gelmiş olabilir mi bilginiz var mı ?