škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastikler hakkinda

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende hep 32 basıyorum .Fazla bastığım zaman yük olmazsa top gibi sekiyor yolda.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aracın üzerindeki Falken lastikleri diğer aracımdaki brıdgestone turanzayla değiştirdim.Falken kullanıcı yorumları bu değişiklikte etkili oldu.Önceki gün İstanbul dışı yolculuğum oldu otobanda test edeyim dedim  araç çok seri ve süratli çok rahat 180 çıkıyor daha gidecek gibiydi ama trafikten dolayı yol buna müsait değildi.Turanza yol tutuş ve ani frenlemede güven veriyor.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Pirelli P7 iğrenç bı lastik daha 30000 olmasan catladi her yeri yol tutuş hafif ıslak havada berbat.
Nokian aldım yaz sezonunda takicam.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
pırelli alacağım en son lastik.onceki aracımın üzerinde takılıydı ,35 000 km de lastikler yamuldu,garanti kapsamında değişsin diye ,fabrikaya teste gitti sonuç lastikler yorulmuş tehlike arzetmiyor diye değişmediler bende hem pırelliye hemde aldığım arac bayisine söylenmesi gereken ne kadar  ağır sözler varsa saydırarak protesto ettim.Gittim 4 adet brıgestone almıştım.Çok memnun kaldığım için bu marka herzaman favorım.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde de pirelli p7 var 19 jant yol tutuşu fren mesafesi kötü değil hakkını yememek lazım ancak sert bir lastik yoldaki çizgilerden geçerken felan yankılanıyor adeta.Servis nitrojen bastık sizde öyle yapın dedi ama içindeki gazın etkisi olur mu bilmiyorum.Ancak yapısı sert ona biraz gıcık oldum ama yol tutuşu iyi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu yolum Altur Skoda bayıden geçiyordu,inip Kodıagı inceleyim istedim.4 adet araç gelmiş.Hepside üst versiyonlar.Satılmışlar.Araç Tıguandan daha kaslı,Q7 yi andırıyor.Ön ve arka oturumu çok rahat,Diz mesafesi uzunlar için bile yeterli.Bagaj devasal.Benim Berlingo nun bagajı kadar var.Lastikler hankook.19 jant çok yakışmış.Aracı bir hayli inceleyenler vardı.Agustos ayına sıra veriyolar,fiyatta da hiç indirim yapmıyorlar.Çok talep olduğundan sanırım.Daha sonra yeni octavyayı inceledim.Çift far araca yakışmış,multımedyası devasal görünümde.Lastikler ise mıchelın.Nedense Superbde halen falken lastikler mevcut,anlamış değilim.Sanırım actıvelerde fiyatla alakalı.İki lastik arasında % 50 yakın fiyat farkı var...İyikide falkenleri çıkarmışım.Pazar günü berlıngoyla İstanbul dışı yolculuğum oldu.Berlingoya taktığım falkenlerden hiçte memnun kalmadım.Balansta sorun var.130 u geçemedim.Titretme var.Oysaki taktırırken balans yaptırmıştım.3 ayda balans bozulurmu ?..

Çevrimdışı BLACKSAGAT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İyi günler bende 2 hafta önce aracımı teslim aldım süperb active 1.6 tdı dsg şanzuman ve lastikler falken ziex bursaya gittik yolda 200 ü geçtim ve araçta ses olayı çok garip geldi yani 80 100 120 de neyse 200dede aynı ses vardı yani sesi çok az. Ve artık vw grup arabaları falken ile gelecekmiş.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç lastiğindeki ses tamamen psikolojik. Çünkü lastik sesini etkileyen birçok faktör var, en önemlisi zemin kaplaması. En sessiz lastik ile en gürültülü lastik arasında 3-5 dB fark var ve bu ölçüm aracın dışından yapılıyor. Aracın içine yansıyan ses düzeyi çok daha azdır. Burada en can alıcı nokta ise insan kulağının 3 dB ve altındaki ses değişikliklerini anlayamaması. Can sıkmaya gerek yok.
Araçlarınız Michelin ile gelmedi diye sakın üzülmeyin Active paketteki ebatta Michelin çok çok kötü idi. Ben tanesi 600tl olan ve aracın üzerinde gelen Michelin Primacy3 leri araç daha 5000km de iken tanesini 100tl ye sattım. Tavsiye üzerine Kumho aldım. Arada dağlar kadar fark var. Michelini bedava değil, üzerine para verseler aracıma takmak için iki kez düşünürüm.

Çevrimdışı God_is_love

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Maalesef 3 ayda değil 3 gündede bozulur yol durumları malum 2 çukura sert düşmeniz balansı tamamen etkileyecektir

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı İstanbul şehiriçinde kullanıyorum balans bozulacak yol kalmadı artık.Falken kullanıcı yorumlarını okudum genelde balans şikayeti bir hayli fazla.Açıkcası Superb gibi süratli araçlarda bu lastiğin kullanılması yanlış bir tercih diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13384]Forever[/MENTION], [MENTION=4833]ringcep[/MENTION]
Ben de Michelin'den şikayetçiyi. Çevremde iki arkadaş daha Michelin (Yeti) kullanıyor ve memnun değil. Hamuru sert ve yol sesi seviyesi yüksek.
Öncelerde, araç ile orjinal gelen Michelin lastikler çok çok kaliteliydi, piyasadan alınanlar Michelin'ler de fena değildi, efsane oldu. Ancak şu anda, kesinlikle Michlein lastik almam...

Her markada premium ve daha düşük lastik vardır.
Bir arkadaşın Mercedes'inde var 18" kışlık Michelin, diğer kışlık lastiklere göre gürültülü.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;616712
Hafta sonu yolum Altur Skoda bayıden geçiyordu,inip Kodıagı inceleyim istedim.4 adet araç gelmiş.Hepside üst versiyonlar.Satılmışlar.Araç Tıguandan daha kaslı,Q7 yi andırıyor.Ön ve arka oturumu çok rahat,Diz mesafesi uzunlar için bile yeterli.Bagaj devasal.Benim Berlingo nun bagajı kadar var.Lastikler hankook.19 jant çok yakışmış.Aracı bir hayli inceleyenler vardı.Agustos ayına sıra veriyolar,fiyatta da hiç indirim yapmıyorlar.Çok talep olduğundan sanırım.Daha sonra yeni octavyayı inceledim.Çift far araca yakışmış,multımedyası devasal görünümde.Lastikler ise mıchelın.Nedense Superbde halen falken lastikler mevcut,anlamış değilim.Sanırım actıvelerde fiyatla alakalı.İki lastik arasında % 50 yakın fiyat farkı var...İyikide falkenleri çıkarmışım.Pazar günü berlıngoyla İstanbul dışı yolculuğum oldu.Berlingoya taktığım falkenlerden hiçte memnun kalmadım.Balansta sorun var.130 u geçemedim.Titretme var.Oysaki taktırırken balans yaptırmıştım.3 ayda balans bozulurmu ?..

Çevrimdışı drayildiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim lastikler 18 inç ve pirelli araci daha yeni aldim henuz test etme şansım olmadi nedir genel özellikleri bu pirelli nin

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drayildiz;617061
Benim lastikler 18 inç ve pirelli araci daha yeni aldim henuz test etme şansım olmadi nedir genel özellikleri bu pirelli nin

Bu ebatlardaki dengeli/ortalama lastiklerden birisi Cinturato, tabi bir çılgınlık yapmıyorsanız. Çünkü performanslı kullanımdan çok Touring lastiği. Kesinlikle performanslı kullanılmaması gereken bir lastik. Çok sesli olduğuna tam olarak katılmamakla birlikte yol tutuş özellikleri düşük, aşınma konusunda başarısız.