škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastikler hakkinda

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drayildiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;617184
Bu ebatlardaki dengeli/ortalama lastiklerden birisi Cinturato, tabi bir çılgınlık yapmıyorsanız. Çünkü performanslı kullanımdan çok Touring lastiği. Kesinlikle performanslı kullanılmaması gereken bir lastik. Çok sesli olduğuna tam olarak katılmamakla birlikte yol tutuş özellikleri düşük, aşınma konusunda başarısız.

geri bildirim için teşekkürler  ilk 1000km izlenımim kesinlikle sesli bir lastik, içeriye çok ses veriyor, şuan aracım 23 bin km de ortalma kaç bin km de bir lastik değişimi gerekli, birde bunların lastik basıncı kaç olmalı?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dört lastik 32 psi. lastik için yıl/diş derinliği takip etseniz daha iyi. 5 yıl km dolmasa bile lastik için uzun bir zaman.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;617250
dört lastik 32 psi. lastik için yıl/diş derinliği takip etseniz daha iyi. 5 yıl km dolmasa bile lastik için uzun bir zaman.

Hocam emin misiniz 32 psi olduğuna? Fabia'larda 15" jant için ECO için 2.5 bar (36 psi) basınç öneriyor. Bana biraz az geldi 32 psi.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
katalogda öyle yazıyor. aracı da 32 psi teslim ettiler. ağustos 2015ten beri de öyle kullanıyoruz bir sorun yok. daha bu cumartesi kontrol ettim hepsini.

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depo kapağında ekonomik sürüş için 36 yazıyor. Aynı yerde 3 ayrı basınç var, diğerlerini hatırlamıyorum.
Bende ilk günden beri 36 kullanıyorum. Bi ara 32 yaptım, burdan bi arkadaş jant 18" olduğundan sıkıntı olabileceğini iletmişti. Araştırdım, haklı gördüm. Tekrar 36 yaptım.
Velhasıl, depo kapağında belirtilen değerlerden size uyanı seçebilirsiniz.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
http://prntscr.com/fh4dzt

2.5 bar = 36.2 psi   //  2.6 bar = 37.7  psi

Bazı sitelerde önlere 1-2 psi fazla vurulması tavsiye edilmiş .

Aracı aldığımda 40 psi + idi lastikler. Şuan 32-33 psi kullanıyorum . 34 olduğunda direk sertleşiyo araç , tüm darbeleri hisettiriyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
19 inç phoenix jantlarla 32 psi kullanıyoruz bir sorun yok.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
ContiPremiumContact™ 5 Mükemmel bir lastik..

Çevrimdışı drayildiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;617475
ContiPremiumContact™ 5 Mükemmel bir lastik..

bende lastiklerimi conti sport 5 ile değiştirmek istiyordum ancak tek bir lastiğin 900 lira olduğunu duyunca vazgeçtim :), şimdlik pirellilerle idare edicem

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kisisel gorustur saygi duyarim

Benim dusuncem; Michelin, continental,  bristone, pireli markalarinin en ust lastiklerini kulandim zamaninda sonra verdigim paralara yasadigim bir kazada acidim ve gittim starmaxx sport 7xx serisi lastik aldim. Fabrikadan taze cikti geldi. Neden starmaxx? AKO holding ucak lastigi yapiyo ve satiyor dedim. Know how iyidir dedim. O zaman icin 4 starmax 2 conti eco serisi ediyordu.(ekonomik seri birde)

Sonuc: o gun bugun starmaxx sport 7xx serisi kullaniyorum acayip memnunum.

Tavsiye ederim birkere deneyiniz derim. Hem yerli hem bana gore sahane

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: drayildiz;617493
bende lastiklerimi conti sport 5 ile değiştirmek istiyordum ancak tek bir lastiğin 900 lira olduğunu duyunca vazgeçtim :), şimdlik pirellilerle idare edicem

O kadarina da gerek yok tabi çok pahalı

Çevrimdışı drayildiz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;617503
Kisisel gorustur saygi duyarim

Benim dusuncem; Michelin, continental,  bristone, pireli markalarinin en ust lastiklerini kulandim zamaninda sonra verdigim paralara yasadigim bir kazada acidim ve gittim starmaxx sport 7xx serisi lastik aldim. Fabrikadan taze cikti geldi. Neden starmaxx? AKO holding ucak lastigi yapiyo ve satiyor dedim. Know how iyidir dedim. O zaman icin 4 starmax 2 conti eco serisi ediyordu.(ekonomik seri birde)

Sonuc: o gun bugun starmaxx sport 7xx serisi kullaniyorum acayip memnunum.

Tavsiye ederim birkere deneyiniz derim. Hem yerli hem bana gore sahane
hocam ne kadar zamandır kullanıyosunuz bu lastikleri? birde hangi tip starmx?
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2017, 23:05:21 Gönderen: drayildiz »

Çevrimdışı mesut35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar
Bu hafta sonu SKODA SUPERB III arabama 235/45r18 XL continental premium contact 6 lastiklerimi taktırdım.Pazar günü lastikler üzerinde ilk deneyimimi İzmir Çeşme arası yaptım giderken otobanı kullandım dönüşte eski yolu kullandım.Öncelikle şunu belirtmek isterim ki eski lastiklerim Hankook ile karşılaştırdım. Contact 6 Hankook a göre daha sessiz yolun sesi fark edilecek derece de daha azaldı insana daha farklı bir güven verdiğini söyleye bilirim.Virajlarda yol tutuşu gayet başarılı Hankook ta bazen sanki arka taraf kayacakmış hissi yaratırken bu lastiklerde bu hissi hiç yaşamadım.Lastiklerin yol tutuşu yolda kaçarcasına gidişi, aracı spor modda kulandığımda sanki bir spor araba kullanıyormuşum hissi verdi.  Zaman zaman fren denemeleri yaptım yol tutuşu gayet güzel.Açıkçası öncelikle insana güven hissi oluşturuyor.İzmirli arkadaşlarım iyi bilirlerki eski çeşme yolu satabil sayılabilecek bol virajlı bir yoldur. Tam bir arabayı ve lastiklerini test edebileceğiniz bir yoldur.Dönüşte bu yolu kullandım fırsat buldukça arabayı ve lastikleri biraz zorladım heyecan verici bir yolculuk oldu diyebilirim.Şimdilik beş altı gündür bu lastikleri kullanıyorum kullandıkça deneyimlerimi ve düşüncelerimi sizler ile paylaşacağım.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2017, 21:36:12 Gönderen: mesut35 »

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesut35;617877
Merhaba Arkadaşlar
Bu hafta sonu SKODA SUPERB III arabama 235/45r18 XL continental premium contact 6 lastiklerimi taktırdım.Pazar günü lastikler üzerinde ilk deneyimimi İzmir Çeşme arası yaptım giderken otobanı kullandım dönüşte eski yolu kullandım.Öncelikle şunu belirtmek isterim ki eski lastiklerim Hankook ile karşılaştırdım. Contact 6 Hankook a göre daha sessiz yolun sesi fark edilecek derece de daha azaldı insana daha farklı bir güven verdiğini söyleye bilirim.Virajlarda yol tutuşu gayet başarılı Hankook ta bazen sanki arka taraf kayacakmış hissi yaratırken bu lastiklerde bu hissi hiç yaşamadım.Lastiklerin yol tutuşu yolda kaçarcasına gidişi, aracı spor modda kulandığımda sanki bir spor araba kullanıyormuşum hissi verdi.  Zaman zaman fren denemeleri yaptım yol tutuşu gayet güzel.Açıkçası öncelikle insana güven hissi oluşturuyor.İzmirli arkadaşlarım iyi bilirlerki eski çeşme yolu satabil sayılabilecek bol virajlı bir yoldur. Tam bir arabayı ve lastiklerini test edebileceğiniz bir yoldur.Dönüşte bu yolu kullandım fırsat buldukça arabayı ve lastikleri biraz zorladım heyecan verici bir yolculuk oldu diyebilirim.Şimdilik beş altı gündür bu lastikleri kullanıyorum kullandıkça deneyimlerimi ve düşüncelerimi sizler ile paylaşacağım.

Bilgilendirdiginiz icin cok tesekkurler bu lastiklerden bende takmak istiyorum ve micheline en yakin olan ve bazi lastiklerinden iyi olan bu lastigi bende  insallah ileriki zamanda alacam. Maliyeti nekadar tuttu acaba ?

Çevrimdışı mesut35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;617882
Bilgilendirdiginiz icin cok tesekkurler bu lastiklerden bende takmak istiyorum ve micheline en yakin olan ve bazi lastiklerinden iyi olan bu lastigi bende  insallah ileriki zamanda alacam. Maliyeti nekadar tuttu acaba ?

merhaba
Bir tanıdık aracılığı ile giderek 2100TL ye 4 lastiğimi de değiştirttim.Şimdiden Sizin için hayırlısı olsun.