škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka Havalandırma

Cagri33 · 78 · 21957

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Devotee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;604681
Bende o durumdan korkuyorum ama en azından servis orayı ücretsiz söküp takar o parçayı içinden alır diye düşünüyorum.Zaten o parçayı içinden alırsa ben japon yapıştırıcısıyla felan bi şekilde hallederim diye düşünüyorm

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Servislerin söküp parçayı içinden çıkarma ile uğraşacağını(uğraşmalı bana göre) sanmıyorum. Yapsa bile ücretsiz yapacağını hiç sanmıyorum. İnşallah yaparlar.

Alıntı yapılan: Ncr1;604730
Superbde bana en kalitesiz gelen ve sorun çıkartır dediğim parça daha farklı bir segment olsa tamam ama bu arabaya olmamış.

Bu hepimizin başına gelecek gibi duruyor. Servisle uğraşmaktansa skodayla iletişime geçebiliriz.
Krom çıtalar gibi kabul edilirse en azından onarımını yaparlar.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence de bu arabaya yakışmıyor bu durum. Skoda ile iletişime geçme konusunda size katılıyorum. Ortak bir e-posta mı atmamız gerekiyor. Nasıl bir yol izleyebiliriz?
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 16:51:58 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Devotee;604737
Servislerin söküp parçayı içinden çıkarma ile uğraşacağını(uğraşmalı bana göre) sanmıyorum. Yapsa bile ücretsiz yapacağını hiç sanmıyorum. İnşallah yaparlar.

Artık onu da yapmayacaklarsa yazıklar olsun yani.Hoş şu an bir sorun yok seste çıkarmıyor ancak çıkarabilir.Orayı sökmek çok basit kendim bile yaparım ancak takarken yapamamaktan korkuyorum.Onların da tahminim en fazla 10 dakikasını alacak bir iş yarın bakacağız inşallah neler yapacaklar.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Servisin dediği böyle inşallah yarın gidip geldikten sonra sizlere bilgileri aktaracağım abiler.

Çevrimdışı Devotee

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;604742
Artık onu da yapmayacaklarsa yazıklar olsun yani.Hoş şu an bir sorun yok seste çıkarmıyor ancak çıkarabilir.Orayı sökmek çok basit kendim bile yaparım ancak takarken yapamamaktan korkuyorum.Onların da tahminim en fazla 10 dakikasını alacak bir iş yarın bakacağız inşallah neler yapacaklar.

Bende ses de yapıyor. Umarım çözerler sorununuzu. Haberlerinizi bekliyoruz.

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim ses yapması bir problemim yok ama çıkışları sağa sola döndüremiyorum. Dolayısıyla tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekiyor.

Malzemenin çok çok kötü olması müşterinin suçu değil ve yeni ama aynı kötü kalitedeki yedek parça için bu kadar yüksek fiyat istenmesi bu konuda markaya güvenimizi olumsuz etkiliyor.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2017, 18:13:56 Gönderen: dawn »

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Devotee;604737

Bence de bu arabaya yakışmıyor bu durum. Skoda ile iletişime geçme konusunda size katılıyorum. Ortak bir e-posta mı atmamız gerekiyor. Nasıl bir yol izleyebiliriz?
İsterseniz önce ben ingilizce bir mail atayım. fotoğrafları eklerim. Olayın kronik olduğundan bahseder servislerin tutumunu da anlatırım. Olumlu bir yanıt alamazsam topluca tekrar atarız :)

Tabi farklı fikri olan varsa görüşelim

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ncr1;604752
İsterseniz önce ben ingilizce bir mail atayım. fotoğrafları eklerim. Olayın kronik olduğundan bahseder servislerin tutumunu da anlatırım. Olumlu bir yanıt alamazsam topluca tekrar atarız :)

Tabi farklı fikri olan varsa görüşelim

Abi sen maili at istersen forumdan da bahset ve birçok kişide olduğundan bahset.Bizde inşallah yarın servise gidelim bakalım neler diyecekler ne olacak sizlere aktaracağım

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hazırlayıp atıcam. Sert bir mail olacak :) cevap verildiğinde bilgilendiririm.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abiler babamla gittik servise bizimki kırık değilmiş içine düşen parçayı taktılar geri zaten aracı alalı biz 1 ay yeni oldu 300 km de daha araç taktılar 10 dakka da ama kırılmış veya içine düşen parçayı sizler için sordum.Kırılmış olursa veya kayıp parça komple bütün olarak geliyormuş o kısım ufak plastik kısımları ayrı olarak yokmuş söküp takmaya da 50 lira ücret aldılar o da normal bence sorunumuz çözüldü inşallah sizler de çözersiniz.Ancak kayıp ufak bi parçası varsa bile komple değişiyor.Biz değişmesi gerekecek olsa yaptırmayacaktık 600-700 lira para verirsin gene çıksa ne olacak ? İnşallah yardımcı olmuşumdur sizlere

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım maliyet kaygıları nedeniyle araçlardaki işçilik ve malzeme kalitesinde belirgin şekilde azalma var. Ayrıca skoda VAG grubunun üvey evladı gibi. Kullandığım her araçta kronik sorunlar vardı ama D segmentteki superb kadar fazla değildi.
Sağ kapı zor kapanıyor serviste çözüldü. cam fıskıyesi saçma sapan iş çıkarmaya dvam ediyor.
Havalar soğuduğundan beri sol ön kapı zor açılıyor. Kapı kapalı iken ayarları düzgün görünüyor ama içerden kapı kolunu çekince hafif bir omuz darbesi olmadan kolumla itince açılmıyor.
Yağmur sensörü karda çalışmıyor, hafif yağmurda bile en yüksek hızda sürekli çalışıyor.
Arka park sensörü: geri vitese takıp manevra yaptığımda park ettiğim yerin yanındaki sıfır yanaştığım duvarı geçtikten sonra sürekli ötmeye başlıyor.
Aracı ilk çalıştırdığımda hava karanlıkken çoğu zaman hareket etmeden far sensörü devreye girmiyor.
Silecek çalışırken aracı stop ettiğimde eski uzak doğu araçları gibi silecek camın yarısında kalıyor. Eski araçlarında silmeye başlarken bile stop etsem silmeyi tamamlayıp dururdu.
Birde yolda giderken passatı stop ettiğimde far ve direksiyonun elektriği göstergedeki sürat sıfır oluncaya kadar kapanmazdı bunda denemedim.

Eski passattaki kronik amartisör sorunu aynen superb'te de var. Arka sağ amartisör bozuk yolda patlak gibi veya bagajın içinde zıplayan birşeyler varmış gibi ses yapıyor.
Ben 10lt altında yakmayan benzinli focus veya astranın orta donanım paketi fiyatına onlardan daha donanımlı D segment araç aldığım için umursamıyorum ama 130bin verip bu sorunlarla karşılaşsaydım çok canım sıkılırdı.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;604796
Sanırım maliyet kaygıları nedeniyle araçlardaki işçilik ve malzeme kalitesinde belirgin şekilde azalma var. Ayrıca skoda VAG grubunun üvey evladı gibi. Kullandığım her araçta kronik sorunlar vardı ama D segmentteki superb kadar fazla değildi.
Sağ kapı zor kapanıyor serviste çözüldü. cam fıskıyesi saçma sapan iş çıkarmaya dvam ediyor.
Havalar soğuduğundan beri sol ön kapı zor açılıyor. Kapı kapalı iken ayarları düzgün görünüyor ama içerden kapı kolunu çekince hafif bir omuz darbesi olmadan kolumla itince açılmıyor.
Yağmur sensörü karda çalışmıyor, hafif yağmurda bile en yüksek hızda sürekli çalışıyor.
Arka park sensörü: geri vitese takıp manevra yaptığımda park ettiğim yerin yanındaki sıfır yanaştığım duvarı geçtikten sonra sürekli ötmeye başlıyor.
Aracı ilk çalıştırdığımda hava karanlıkken çoğu zaman hareket etmeden far sensörü devreye girmiyor.
Silecek çalışırken aracı stop ettiğimde eski uzak doğu araçları gibi silecek camın yarısında kalıyor. Eski araçlarında silmeye başlarken bile stop etsem silmeyi tamamlayıp dururdu.
Birde yolda giderken passatı stop ettiğimde far ve direksiyonun elektriği göstergedeki sürat sıfır oluncaya kadar kapanmazdı bunda denemedim.

Eski passattaki kronik amartisör sorunu aynen superb'te de var. Arka sağ amartisör bozuk yolda patlak gibi veya bagajın içinde zıplayan birşeyler varmış gibi ses yapıyor.
Ben 10lt altında yakmayan benzinli focus veya astranın orta donanım paketi fiyatına onlardan daha donanımlı D segment araç aldığım için umursamıyorum ama 130bin verip bu sorunlarla karşılaşsaydım çok canım sıkılırdı.

Araçtaki her türlü elektrik ve sensör donanımı vag grupta tamamıyla aynı yani isterseniz detaylı olarak bir a4 superb ve passatı inceleyebilirsiniz.Ben bu kapı olayını hiç yaşamadım açıkçası ya da silecekle ilgili bi sıkıntı.Farlarsa hemen açılıyor.Yakın çevremde yeni leon yeni passat golf ve bizde superb var bu bahsettiğiniz konularda hiçbir farklılık görmedim ben.Özellikle passatı ve leonu olan arkadaşlarsa sürekli kapılarda elektronik sorunlar yaşıyor ve cidden maliyetli birşey.Bence fazla haksızlık yapmamak gerek Superb e :) Süspansiyonlarsa benim çok hoşuma gidiyor 19 jant olmasına rağmen bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadım.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;604797
Araçtaki her türlü elektrik ve sensör donanımı vag grupta tamamıyla aynı yani isterseniz detaylı olarak bir a4 superb ve passatı inceleyebilirsiniz.Ben bu kapı olayını hiç yaşamadım açıkçası ya da silecekle ilgili bi sıkıntı.Farlarsa hemen açılıyor.Yakın çevremde yeni leon yeni passat golf ve bizde superb var bu bahsettiğiniz konularda hiçbir farklılık görmedim ben.Özellikle passatı ve leonu olan arkadaşlarsa sürekli kapılarda elektronik sorunlar yaşıyor ve cidden maliyetli birşey.Bence fazla haksızlık yapmamak gerek Superb e :) Süspansiyonlarsa benim çok hoşuma gidiyor 19 jant olmasına rağmen bahsettiğiniz sorunu hiç yaşamadım.

Hocam bende VAG grubunda tüm sensör vs aynı olduğunu yıllarca çevremdekilere iddia ettim ama sanırım öyle değil. Birçok parça dışardan bakınca benzer olsada kesinlikle aynı değil zaten aynı aracın farklı model yılındaki parçalar bile birbirine uymuyor. Ayrıca araçlara gösterilen özen aynı değil, iki yıldır üretilen superbin cam çıtasındaki kalkma sorunu, cam fıskıyesindeki sorun, xenon fardaki buğulanma hepsinin servis aksiyonu var ama fabrikasyon olarak düzeltilmedi. Herşeyi aynı ise markalar arası fiyat farkı neden bu kadar fazla. Aynı donanım A4 iki kat paraya satılıyor.

Yağmur sensörü yağmurda çalışıyor tipi şeklindeki karda çalışmıyor siz mersinde olunca farketmemiş olabilirsiniz. Aracınız biraz eskisin bozuk yollarda kullanmaya başlayın arka sağ amartisörden gelen sesleri anlayacaksınız. Asfaltta amartisör sesi yok şimdi konyada asfaltın üstündeki kocaman buz birikintilerinden geçerken belli oluyor, yazın yine kaybolacak. Ben passatı göstermediğim servis, rot balansçı ve tamirci kalmadı amartisörlerin yerini değiştirdim yine düzelmemişti. Arkadaşın yeni model passatında da aynı ses olduğunu duyunca kronik sorun olduğunu anladım.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;604808
Alıntı yapılan: Cagri33;604797

Hocam bende VAG grubunda tüm sensör vs aynı olduğunu yıllarca çevremdekilere iddia ettim ama sanırım öyle değil. Birçok parça dışardan bakınca benzer olsada kesinlikle aynı değil zaten aynı aracın farklı model yılındaki parçalar bile birbirine uymuyor. Ayrıca araçlara gösterilen özen aynı değil, iki yıldır üretilen superbin cam çıtasındaki kalkma sorunu, cam fıskıyesindeki sorun, xenon fardaki buğulanma hepsinin servis aksiyonu var ama fabrikasyon olarak düzeltilmedi. Herşeyi aynı ise markalar arası fiyat farkı neden bu kadar fazla. Aynı donanım A4 iki kat paraya satılıyor.

Yağmur sensörü yağmurda çalışıyor tipi şeklindeki karda çalışmıyor siz mersinde olunca farketmemiş olabilirsiniz. Aracınız biraz eskisin bozuk yollarda kullanmaya başlayın arka sağ amartisörden gelen sesleri anlayacaksınız. Asfaltta amartisör sesi yok şimdi konyada asfaltın üstündeki kocaman buz birikintilerinden geçerken belli oluyor, yazın yine kaybolacak. Ben passatı göstermediğim servis, rot balansçı ve tamirci kalmadı amartisörlerin yerini değiştirdim yine düzelmemişti. Arkadaşın yeni model passatında da aynı ses olduğunu duyunca kronik sorun olduğunu anladım.

Hocam burda en önemli olan nokta şu : Verdiğimiz para aldığımız karşılık.A4 belki kıyaslamak için biraz iyi bir araç olabilir ki gel gelelim Superb parasına anca a3 alınıyor ve onun da şu yönü daha iyi diyeceğim şahsen birşey yok inceledim,araştırdım ama görüşleriniz farklıysa saygı duyarım.Aracınızı model olarak bilmiyorum ancak 22. Haftadan sonra ki araçlarda fark olduğunu düşünüyorum.Yağmur sensörü 4 sene sivasta yaşadım passat golf leon a5 ocravia astra focus vb birçok araca bindim hemen hemen hepsi aynı çalışıyordu.Biz elbette haklarımızı savunacağız ancak araçtan da hangi marka olursa olsun sorunsuzluk bekliyoruz ve insan yapımı aletlerden bunu beklemek bence yalnış.Yani kapı zor açılıyor demek bence çok abartı olur. D segment olarak konuşmak gerekirse ve gerçekten passatın superbten ben sadece markadan dolayı fiyar farkı olduğu kanaatindeyim en alınası araçlardan biri verilen paraya göre

Çevrimdışı Ncr1

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah sorunu bir an önce çözersiniz. Benim aracım 22. Hafta sonrası söylenen sorunlar bende yok. Sileceğinde bilerek yapıldığını düşünüyorum çünkü kitapçıkta silecek değiştirme kısmında da yazıyor.

Ben araç alma aşamasında neredeyse bütün d segmentini inceledim s60,talisman,c,3,passat gibi hiç biri sorunsuz yada kusursuz değil. Tıpkı superb gibi...
dizelde tercihim superb oldu. Benzinli olsa tercihim farklı olurdu o başka :)