škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç çekme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kereden sorun olmaz ama klasik bilgi otomatik sanzumanla arac cekilmez. Heleki DSG gibi hasssas bir sanzumanla asla. Karavan vs bahseden olmus ama ikisi cok farkli karavanin tekerlekleride fren sistemine bagli yani yavaslamada karavanin araca yuku yok, kalkista da halattaki boslugu almak gibi bir durum yok.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;604703
...3 4 km lik yolda açık trafikte bir ışık dışında durmadan çektim...

Kalkışta halatı zank diye gerdirtmediyseniz hele ki bu kadar kısa mesafede bir şey olacağını sanmıyorum.
Alıntı yapılan: Cncskn52;604703
......bu demiri bağladığımız yer acaba arka tamponda bulunan darbe demiri mi yoksa direk şaseye mi bağlı onuda bilmiyorum tabiki

Şaseye bağlıdır. Tampon demirine bağlı olsa ilk çekme hamlesinde tampon çıkardı yerinden diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sorun olmaz 1 seferden ama yinede dikkat etmek lazım kuru kavrama şanzımanlar çok ısınır yüksek motor gücü olan arabalarda ıslak kavrama 6 ileri dsg var onlar çekebilir normaldir ✋

Çevrimdışı masah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Otomatik araçlarda viteste kaldığında vitesi boşa manuel şekilde alabilmek için bir yöntem oluyor genellikle.  Honda civic ve megane 3 de vardı. Vites kolu yakınında anahtarın girebileceği boyutta bir yer vardı,  anahtarı buraya soktuğumuzda vitesi boşa çekebiliyorduk. Süperb de görmedim,  bilen arkadaş varsa forumu bilgilendirebilir.