škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Led far mı yoksa halojene devam mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mukomkomur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, bu ilk yazım, umarım doğru yere yazıyorumdur. 5 yıllık bir hayal sonrasında skoda arabama sonunda kavuştum. 2014 model ambition paket skoda superb aldım geçen yılın sonunda. Malum ambition pakette xenon far yok. İnternetten ve forumdan araştırdım ancak kafam daha da karıştı. Bugün servisi arayıp elegance paket far ve zenon paket takılır mı sordum. 7-8bin lira maliyeti olur dediler. Yani o iş hayal. Servisteki yetkili dışarıdan takılan led farın da özellikle geceleri aydınlatmadığını ve yağışlı havalarda görüş problemi çıkardığını söyledi. Uzun yol yapmayı seven birisiyim ve de bebeğim var. Yani aydınlatma benim için çok çok önemli. Led far konusunda tavsiyeniz veya takıp da memnun olanınız var mı? Karşıdan gelenlerden devamlı uyarı yemek istemiyorum. Eğer tavsiyeniz varsa İstanbul avrupa yakasında düzgün bir yer biliyor musunuz? Eğer halojene devamsa en azındna sarı ışık da olsa daha iyi aydınlatan bir ampul tavsiyeniz var mı?

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hoşgeldiniz ilk mesajınızda kendinizi tanıtınız.sorunuza gelince ben hergün yaklaşık 100 km yapıyorum aracım xenondu söktüm bi çuval para verip led xenon aldım yaklaşık 1 ay kadar dayanabildim bir hışımla sanayiye gittim sisler uzunlar kısalar parklar dahil en iyisinden holojen tak dedim hepsini söktüm. Aydınlatmalar holojende çok daha iyi iyiki sökmüşüm.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;604728
Öncelikle hoşgeldiniz ilk mesajınızda kendinizi tanıtınız.sorunuza gelince ben hergün yaklaşık 100 km yapıyorum aracım xenondu söktüm bi çuval para verip led xenon aldım yaklaşık 1 ay kadar dayanabildim bir hışımla sanayiye gittim sisler uzunlar kısalar parklar dahil en iyisinden holojen tak dedim hepsini söktüm. Aydınlatmalar holojende çok daha iyi iyiki sökmüşüm.

Halojen derken Philips Power Vision yada Osram Night Braker mı taktınız. Benim Faiba III'de halojenlerle önümü göremiyorum.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamım aleyküm Süperb III kullanıyorum sıfır aldım haziran çıkışlı Bayiden çıktım direk bir firmaya gittim Uzunları led kısaları holojen taktırdım inanin çok memnunum tam 6 ay oldu

Çevrimdışı mukomkomur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevap için teşekkür ederim. İsmim Muammer, İstanbul'da yaşıyorum, 31 yaşındayım.

Çevrimdışı mukomkomur

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: anamarina;604728

Halojende hangi markayı kullanıyorsunuz?

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oncelikle Xenon led diye birsey yoktur, farlar halojen, xenon veya led olarak ayrilir. Simdilerse bmw ve audi lazer destekli led uzerinde calisiyor.

Piyasadaki led xenon diye bilinen urunler yol aydinlatmasina uygun degildir.

Yine sagda solda satilan ve halojen far olculerinde bulunan xenon kit ler de cok iyi perf saglamaz. Hele ki 6000 Kelvin ve ustu sicaklik degerlerinde. Yagista vs hic bisi goremezsiniz.

En saglikli cozum cikma mercekli bir far takimi alarak bu takim icine 4100-4300k xenon ampulu kullanmaniz.

Diger bir secenek ise orj fariniza mercek taktirmak. Bunu yapan bircok firma var. Orjinal farlariniz aciliyor ve icine uygun mercek takiliyor. Sonrasinda yine belirttim K degerlerinde xenonlar takiliyor.

Bu sekilde hem daha az maliyetli hem.de istediginiz gibi orj xenon a yakin aydinlatma elde debilirsiniz

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;604731
Selamım aleyküm Süperb III kullanıyorum sıfır aldım haziran çıkışlı Bayiden çıktım direk bir firmaya gittim Uzunları led kısaları holojen taktırdım inanin çok memnunum tam 6 ay oldu

LED leri nasıl bişey taktınız ? Ben arkası fanlı led aldım ama takamadım.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;609039
LED leri nasıl bişey taktınız ? Ben arkası fanlı led aldım ama takamadım.

Evet fanlı benimkilerde müsait olduğumda fotoğrafını çeker atarım

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;609066
Evet fanlı benimkilerde müsait olduğumda fotoğrafını çeker atarım

Merakla bekliyorum

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ledler cob ve cree led olarak ikiye ayrılıyormuş bunu led işine girince öğrendim.
şu an cob led h7 ler var.memnun değilim vasat.daha önce philips %130 luk olanlardan kullanıoyordum gayet güzel aydınlatma vardı ancak xenon takılamayınca led e geçeyim dedim. şu an cree ledleri araştırıyorum beyaz olan sarıdan dönme halojenler sıyah asfaltta aydınlatma yapmıyor defalarca denedim.mavi renkli olanlar da öyle.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;609102
ledler cob ve cree led olarak ikiye ayrılıyormuş bunu led işine girince öğrendim.
şu an cob led h7 ler var.memnun değilim vasat.daha önce philips %130 luk olanlardan kullanıoyordum gayet güzel aydınlatma vardı ancak xenon takılamayınca led e geçeyim dedim. şu an cree ledleri araştırıyorum beyaz olan sarıdan dönme halojenler sıyah asfaltta aydınlatma yapmıyor defalarca denedim.mavi renkli olanlar da öyle.

Cob led bir led turudur
Cree bir led markasidir.

Aracinizin farindaki aydinlatma tasinin geometrisi halojen ampulun isik dagilimina gore tasarlandigi icin, en homojen, en goz almayan, en dogru aydinlatma halojen ampul ile gerceklesir.

Baska ledde biraz daha lumeni yuksek olur belki ama piril piril bi aydinlatma beklemeyin. Lumen degeri ne kadar yuksek olursa da o kadar yuksek isik cikar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;609131
Cob led bir led turudur
Cree bir led markasidir.

Aracinizin farindaki aydinlatma tasinin geometrisi halojen ampulun isik dagilimina gore tasarlandigi icin, en homojen, en goz almayan, en dogru aydinlatma halojen ampul ile gerceklesir.

Baska ledde biraz daha lumeni yuksek olur belki ama piril piril bi aydinlatma beklemeyin. Lumen degeri ne kadar yuksek olursa da o kadar yuksek isik cikar.

farlar mercekli yani cree led i hiç denemeden halojende en kaliteli beyaza yakın ışığı mı oneriyorsun?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;609228
farlar mercekli yani cree led i hiç denemeden halojende en kaliteli beyaza yakın ışığı mı oneriyorsun?

Isteklerin ne olduguyla alakali.
Mercekte led o kadar da kotu aydinlatma vermez. Fakat en dogru aydinlaayi halojen kaliteli bir ampul yapar. Ama malesef gorsellik acisindan da zayiftirlar