škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Nexeni elden çıkarttık tavsiye edeceğiniz yazlık lastikler nelerdir

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımın üzerinde nokian wr d4 kış lastikleri var onyargili davranmıştim ama güzel lastiklermis.Buradan okuduğum yorumlara göre nexen tavsiye edilmemis o yuzden ilana koyup nexen lastikleri 300 liraya elden cikardim (16.000 km kullanılmış) simdi ise yaz icin lastik önerilerinizi bekliyorum uzun bi araştırma yapıp iyi bir lastik almak istiyorum. yol tutus konusunda özellikle iyi olmasi tercihimdir tabiki yakit ekonomisi ve konfor duzeyleri de olabildiğince iyi olmalı simdiden cok teşekkür ederim arkadaşlar

Not:Forumda yazlık lastik ile ilgili yeterli konu bulamadığım için konu açtım hatam varsa affola :)

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende dunlop var yol tutuş çok iyi ama pek konforlu değil. Sanırım bu iki özellikten birini arttırınca diğeri düşüyor.Tercih etmek gerekirse ben yol tutuş iyi olanı seçerim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12463]Onur22[/MENTION] teşekkür ederim hocam benimde tercihim yol tutustan yana öncelikle

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABIANJ2015;606223
Aracımın üzerinde nokian wr d4 kış lastikleri var onyargili davranmıştim ama güzel lastiklermis.Buradan okuduğum yorumlara göre nexen tavsiye edilmemis o yuzden ilana koyup nexen lastikleri 300 liraya elden cikardim (16.000 km kullanılmış) simdi ise yaz icin lastik önerilerinizi bekliyorum uzun bi araştırma yapıp iyi bir lastik almak istiyorum. yol tutus konusunda özellikle iyi olmasi tercihimdir tabiki yakit ekonomisi ve konfor duzeyleri de olabildiğince iyi olmalı simdiden cok teşekkür ederim arkadaşlar

Not:Forumda yazlık lastik ile ilgili yeterli konu bulamadığım için konu açtım hatam varsa affola :)

Benim bundan önceki bütün arabalarımda Goodyear Efficientgrip Performance lastikleri vardı..çok memnun kaldım ve şiddetle tavsiye ederim.Gerek yol tutuşu,gerek konforu,gerekse frenleme mesafesi (özellikle yağmurlu havalarda) gerçekten hakkını veriyor..Zaten avrupa etiket değerlerine bakarsanız en iyi oranlara sahip sayılı lastikler arasında yer alıyor..Ama tabiki taktir yine sizindir..

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14014]ARP55[/MENTION] Okhan bey sağolun tam da böyle tavsiyelere ihtiyacim var listeye aldım bu lastigi :)

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yolunuz hep asfalt ise nokian, benim gibi ovaya vs de gidiyorsanız Marshall
 kışlıklarım Marshall çok memnunum izmire gidiş ve dönüş vidyolarımı paylaşmıştım izleyebilirsiniz. gönlüm de nokian ancak lastikçim vermiyor arazide mahcup olmamak için.
2020 Karoq 1.6 TDI

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7800]muallim45[/MENTION] teşekkürler hocam tavsiyeniz icin mutlaka izleyecegim videolari

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14883]SKODAFABIANJ2015[/MENTION] Ben de aynısını yapmayı düşünüyorum. Benimkiler henüz 2000 km'de. Kasım ayında Nokian WRD4'e geçiş yapmıştım. Uzun araştırmalarım sonucu içime sinen birinci lastik Continental Contipremium Contact 5'dir. Bunu alamazsam Goodyear Efficiengrip Performance'dır. İkisinden birisi çok iyi olur.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bende ufak çaplı bi araştırma yaptım bu iki lastiği listeye aldım. Nokiandan cok memnunum bu sene sert bi kış geçiriyoruz ona rağmen hic üzmedi.Benim nexenler biraz çabuk satıldı ilana koydum ertesi gun gelip aldılar kısmet artık:)  [MENTION=14176]adviser[/MENTION]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Conti pc5 öneririm, goodyear egp daha uzun km gidiyır ama yüzme yapıyor, contide tutuş daha iyi bana göre.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=23]turker[/MENTION] sağol abi kullanıcı yorumlarını dikkate alacağım

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=23]turker[/MENTION] bir şey sormak istiyorum. Goodyear ve Continental'in yerine aşağıdakilerden hangisi fiyat/performans anlamında daha iyi olabilir? Continental alamazsam en azından aşağıdakilerden birisini düşünüyorum.

1. Pirelli Cinturato P1 Verde
2. Hankook Ventus Prime 3
3. Yokohama AE01 BluEarth
4. Bridgestone Turanza T001
5. (...Önerebileceğiniz diğer marka)

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
önceki aracım volvo'da continental sport contact 5 kullanmıştım harikaydı.
octavia üzerinde hankook ventus s1 evo2 geldi fena değil ama para verip almam. zamanı geldiğinde yine continental alacağım.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: adviser;606594
[MENTION=23]turker[/MENTION] bir şey sormak istiyorum. Goodyear ve Continental'in yerine aşağıdakilerden hangisi fiyat/performans anlamında daha iyi olabilir? Continental alamazsam en azından aşağıdakilerden birisini düşünüyorum.

1. Pirelli Cinturato P1 Verde
2. Hankook Ventus Prime 3
3. Yokohama AE01 BluEarth
4. Bridgestone Turanza T001
5. (...Önerebileceğiniz diğer marka)

Bunlar hakkında bir şey diyemeyeceğim. Ama şu adresten etiket değerlerini falan kontrol edebilirsiniz:

https://reifen.check24.de/

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=23]turker[/MENTION]. Eyvallah, teşekkürler. Bu site de güzel duruyor. Fikir vermesi açısından iyi gibi.