škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia 1.0 lpg (uygulama sonu fotolar içerir)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bugün 17.800 km deki 1.0 aracıma lpg montajı yaptırdım.Gunluk sehir ici 50 60 km civarı binilince sehir dışına da pek çıkmadığımız icin lpg montajını uygun gördüm.Yasadigim yer itibariyle atikere karar verdim çünkü hem fiyatı uygundu hem de parça sıkıntısını en az çekeceğim marka atikerdi.Ustayla görüştüm obd li bi kit sizin işinizi görür dedi. Ben araştırmalarıma göre gold grand kitlerin de iyi oldugunu öğrendim ama usta onlara gerek olmadığını o kitleri daha güçlü araclar icin tavsiye ettiklerini söyledi.Bende ustanın isine karışmamak icin tavsiye ettigi Atiker Atikfast obd2 kiti taktirmaya karar verdim.Fiyatı 1250 lira. Montaj sırasında başında bekledim iscilikleri konusunda bi sıkıntım olmadi Allahin izniyle kullanırken de sıkıntı çekmeyiz. İşlem bittikten sonra teste çıktım ufak bi cekiste düşüş yaşadım ustaya bunu soyledim tekrar bilgisayara bağlayıp gazı biraz daha açacağını söyledi ayari yeniden yaptıktan sonra sikayetim geçti. Bir de bana cok ilginc gelen bi olayı paylaşayım anlık ve başlangıçtan itibaren yakıt göstergeleri sanırım lpg miktarını ölçmeye başladı normalde benzinde 4.5-5.0 lt gosteren gösterge su an 11 lt gösteriyor.Bu kadar lpg yakmasi cok fazla tabiki ama sanayi icinde cok gezdim bide çekiş kontrolu icin zorladim biraz. Göstergenin dogru değerleri gosterip göstermediğini depo bosalinca yapacagim ölçümle anlayacağım sonucu burdan paylaşırım.Sorulariniz olursa severek cevaplarım zaman geçtikçe sıkıntım sikayetim olursa buradan paylaşırım atikerden memnun kaldim ya da aman uzak durun diye bildiririm sonucu :)

ücretsiz resim barındırma

resim yükle

resim gönder

hızlı resim yükle
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2017, 12:42:14 Gönderen: SKODAFABIANJ2015 »

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. TSI motor için de tam uyumlu bir Lpg üretilse ben de taktırmayı düşünüyorum.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5378]Erdem[/MENTION]T. Teşekkür ederim erdem bey.Aslinda bu grand ve gold modellerini tsi lere uyguladıklarını sorun yasamadiklarini söylediler ama ne kadar dogrudur bilemiyorum

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu aractaki mpi motor sanirim citigo ile ayni. uzun donem yorumlariniza bekliyoruz

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9860]SAHLVCV[/MENTION] evet citigo ile ayni sadece onun 75 hp ye çıkarılmış hali citigolarda 60 hp diye biliyorum.yurt dışında 1.0 60 hp fabialarda var.tabiki bu başlık altinda görüşlerimi paylaşacağım

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;606308
Hayırlı olsun. TSI motor için de tam uyumlu bir Lpg üretilse ben de taktırmayı düşünüyorum.

Aslında var..bende araştırdım..şuan fiyat olarak en uygun MARJET gözüküyor..sadece lpg de çalışıyor araç..%55 tasarruf sloganıyla piyasaya girmiş..benzin fiyatları böyle giderse bende düşünücem gibi :D

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lpdi tamamen TSI motorlara uygun bir sistem. Fiyatı da en son € 2,250 idi. Kurla çarpınca 9,000 TL yapıyor. Kullananlar memnun, çünkü sıvı LPG püskürtülüyor ve baya bir tasarruf sağlıyor.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;606337
Lpdi tamamen TSI motorlara uygun bir sistem. Fiyatı da en son € 2,250 idi. Kurla çarpınca 9,000 TL yapıyor. Kullananlar memnun, çünkü sıvı LPG püskürtülüyor ve baya bir tasarruf sağlıyor.

Hocam kullananlar baya memnun ama taktirinca satma fikrinin olmamasi lazim 9 binlik lpg taktirdim diye fiyata yansıtsan araba satılmaz onu taktirip 110 bg fabiaya doya doya binmek lazim 7-8 sene :)

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
                         @SKODAFABIANJ2015 Depoyu nere yerleştirdiniz onun da resmini atar mısınız size zahmet

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11723]Uzman24[/MENTION] hocam stepne yerine 40 lt lik simit depo koydurduk bagajda lastik vs olduğu icin onu cekememistim en kısa zamanda eklerim

Çevrimdışı dehawen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam hayırlı olsun uzun sürede inşallah canınızı sıkıcak sorunlar çıkartmaz. bol gazlı günler :)

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dehawen;606358
Hocam hayırlı olsun uzun sürede inşallah canınızı sıkıcak sorunlar çıkartmaz. bol gazlı günler :)

İnşallah hocam guzel dilekleriniz icin cok tesekkur ederim :) iyi kotu yaşadıklarımı burada paylascam bende merakla bekliyorum :)

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam hayırlı olsun iyi günlerde kullanin. Bende de tüp var 40lik simit tüp ve ekonomi ve performans olarak memnunum. Bu pahalilikta tüp kacinilmaz oluyor valla.

GT-I9200 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12541]SKODAFABİA2[/MENTION] Tesekkurler hocam insallah bende memnun kalırim sizin gibi haklısınız bu devirde tup insani guvende hissettiriyor :)

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11723]Uzman24[/MENTION] Gökhan bey depo fotoğrafını ilk mesaja ekledim bilginize