škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Fabia 1.0 lpg (uygulama sonu fotolar içerir)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun umarım sıkıntısız kullanırsınız. Bu gidişle bizde tüp taktıracağız gibi görünüyuor.

Çevrimdışı SKODAFABIANJ2015

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] cok teşekkür ederim :) aslında bende bütçeyi zorlayıp tsi almak istiyordum ama artan benzin fiyatları ve sürekli şehir içi kullanacağım için mpi motoru yeterli gördüm.Alir almaz da lpg araştırması icine girip montaji yaptırdım

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaslar bugun lpg mizi denemek icin sık sık gitmis oldugum güzergahta deneme yaptim ama arabanin tepkilerini gozlemlemek icin her zamankinden biraz daha sert kullandim.Baslangictan itibaren yakıt göstergesi normalde bu güzergahta 4.7-4.9  gösterirdi şimdi 7 lt ile döndüm göstergenin lpg ölçümü yaptığına kanaat getirdim depo bosalinca bunu hesapla dogrulayacagim.Bir de lpg takılan araçların olmazsa olması sarı lambam yandı.Cekiste düşme yok, motorda gürültü yok şimdilik görüşlerim bunlar.

bmp resim yükle

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14883]SKODAFABIANJ2015[/MENTION]  Benzin deposuda full maşallah :)

Birşey soruyum mesela lpg ile giderkende araç yine seri ve atikmi  ? Bayılma oldumu hissedilir seviyede yokuşlarda falan ?

LPG düşünmeyen yoktur vallahi çok pahalı herşey.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION] benzini de bilerek fulledim ne kadar sure sonra bitirecek bakmak icin diger aracim 1 depo benzini 1 yılda bitirmişti :) Arabanin gidisinde dun montajdan sonra düşme hissettim onuda hemen gidip ustaya söyledim bilgisayarı bağlayıp ayar geçti ondan sonra tekrar denedim memnun kaldım bugun de cekisle alakali bi düşüş yaşamadım özellikle de yokus bi yerde denedim benzinde ne ise lpgde de o ivme ile çıktı. Sizde düşünürseniz tavsiyem markadan ziyade iyi montaj yapan bir usta bulmanız

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gece yarısından itibaren LPG'ye 16 Kuruş zam geliyormuş. LPG ile mazot aynı olacak bu hızla giderse...

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION] hocam lpg fiyatları arasinda ucurum var zaten farkli istasyonlar arasında.Ben daha önceki aracimda aytemizden alıyordum cok memnun kalmıştım.Lpg montaji sonrasi bp den 2.49 a aldım.Shell de 2.69 mesela kimi yerde 2.75 zam gelse de benzine geldigi gibi olmuyor lpg fiyarlari daha değişken.Zam gelmese keske zamlar boyun eğdirdi lpg taktirdik bu gidisle gübre filan yakacaz yakında:)

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değerli forumdaslarım artan benzin fiyatlari nedeniyle lpg ye ilgi epey artmış bu yuzden bende surekli goruslerimi paylaşacağım burda 1.0 cilara yardimci olmak icin. 3 gün oldu takılalı -15 derece sogukta da gezdim lpg ye geçiş suresi cok güzel o kadar soğuk havada bile 1.5 km civarında geciyor gaza.Cekiste hicbir problem yok daha once belirtmistim.Yine ayni sekilde motor calisma sesinde degisiklik yok.Uzun lafin kısası 1.0 lar tüp için üretilmiş sadece benzini daha ucuza alıyorsunuz öyle düşünün bosuna da benzinle binmeyin derim insan kendini güvende hissediyor :) insallah bu memnuniyetim uzun dönem kullanimlarimda da değişmez:)
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2017, 22:12:15 Gönderen: SKODAFABIANJ2015 »

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABIANJ2015;606726
Değerli forumdaslarım artan benzin fiyatlari nedeniyle lpg ye ilgi epey artmış bu yuzden bende surekli goruslerimi paylaşacağım burda 1.0 cilara yardimci olmak icin. 3 gün oldu takılalı -15 derece sogukta da gezdim lpg ye geçiş suresi cok güzel o kadar soğuk havada bile 1.5 km civarında geciyor gaza.Cekiste hicbir problem yok daha once belirtmistim.Yine ayni sekilde motor calisma sesinde degisiklik yok.Uzun lafin kısası 1.0 lar tüp için üretilmiş sadece benzini daha ucuza alıyorsunuz öyle düşünün bosuna da benzinle binmeyin derim insan kendini güvende hissediyor :) insallah bu memnuniyetim uzun dönem kullanimlarimda da değişmez:)

Montaj + ürün + işcilik ne kadar verdiniz toplam ?

Ruhsat değiştimi ?

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;606787
Montaj + ürün + işcilik ne kadar verdiniz toplam ?

Ruhsat değiştimi ?

Cebimden çıkan paranın tamami 1250 tl ruhsat henüz değişmedi. Şiddetle tavsiye ediyorum hesaplarıma göre yakarsa eğer 10 ayda kurtarıyor verdiğim parayı sonrası kâr.Ilk depo bittikten sonra benzin ve gazı tekrar fulleyip net verileri vereceğim sizlere

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun en doğru olanı yapmışsınız arıza lambanız zengin / fakir karışım yazmıştır çok sorun değil lambda sensörü bağlantısı yapıldımı aracın kit zaten obdli normalde yanmaması lazım belki ince bir ayarla düzeltilir.
Tsı motorlarda lpg oluyor benim Altea XL 1.4 TSI 125 HP aracımda Romano Lpg kiti var 99.000 km de aldım aracımı şuan 115.000 km de çok şükür çokta memnunum araç 0 - 1000 devir bandında benzin kalan aralıkta lpg kullanıyor dur kalklar haricinde hemen hemen hep lpgdeyim 9000 tl vermeye gerek yok aracı sadece benzinde de kullandım denemek için ciddi fark oluşuyor Romano tavsiye ederim Atikerin TSI kitlerinde enjektörler ( selonoid valfler ) Romano'nun ki ile aynı 1.5 ms lik enjöktörler yoksa lpg yetiştiremez motora . Altea XL 1.5 ton ağırlığa sahip bir araç ona rağmen lpg de en ufak bir performans düşüklüğü gözlemlemedim kaldı ki fabia gibi araçlarda sorun çıkaracağını katiyen sanmam yani benzin 5.5tl iken 1000 devir üstündeki tüm sürüşleri lpg de kullanmak için 1500  - 2000 tl gözden çıkarılabilir. Yıllık benzin kullanımınızı hesaplayın farkın çok ciddi olduğunu göreceksiniz. Lpg montajında kitin önemi kadar ustada çok önemli mesela benim aracımda silindir tank vardı stepne havuzunun tam altında egzoz var muayneden geçmez diye silindir takmışlar birçok ustada geçmez dedi benim ustam montajı yaptı ve ben aracı muayneden sorunsuz bir şekilde geçirdim.

Buda bagajımın son hali ( XL nin arka koltuklarıda raynı öne kaydırarak bagajı genişletebiliyorsunuz silindir varken bu mümkün değildi koltukları yatırıp eşya koymak mümkün değildi şimdi süper oldu )

« Son Düzenleme: 03 Şubat 2017, 10:51:08 Gönderen: trio »

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10299]trio[/MENTION] hocam cok teşekkür ederim sizinde hem aracınız hem lpgniz hayırlı olsun guzel gunlerde kullanin.sizin gorusleriniz tsi motora sahip arkadaslara yol gosterecektir.lpg ye cok para dökmeye bence de gerek yok iyi bir usta yeterli bir kit olduktan sonra lpg asla sorun yapmaz.Allah utandırmasın ağız tadıyla binmeyi nasip etsin cümlemize

Çevrimdışı UGURDEMİR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı Olsun Bende Geçtiğimiz Ay Grand Obdii taktırdım Çok Şükür memnunum zaten daha önce 1.000 lik poloyada taktırıp 35bin km sonrasında satmıştı.. yakıt olarak gerçekten değer %30-50 arasında kullanım koşullarına göre değişiyor. iyi günlerde kullanın

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UGURDEMİR;606832
Hayırlı Olsun Bende Geçtiğimiz Ay Grand Obdii taktırdım Çok Şükür memnunum zaten daha önce 1.000 lik poloyada taktırıp 35bin km sonrasında satmıştı.. yakıt olarak gerçekten değer %30-50 arasında kullanım koşullarına göre değişiyor. iyi günlerde kullanın

Hocam size de hayırlı olsun %30 50 arası kulağa hos geliyor umarım bende ayni değerleri elde ederim guzel gunlerde kullanin aracınızı:)

Çevrimdışı UGURDEMİR

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABIANJ2015;606835
Hocam size de hayırlı olsun %30 50 arası kulağa hos geliyor umarım bende ayni değerleri elde ederim guzel gunlerde kullanin aracınızı:)

geçen hafta 79tl:440 km yaptığım yol sakin kullanım :gaz: ama bu hafta gazı farklı bir yerden mecbur aldım litrede 10 krş attı.  83 tl dodurdum henüz 220 küsürlerdeyim