škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Plaka degisimi mumkun mu

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bir kez daha burasi turkiye hersey olur demeden duramiyorum. Plakayi kaybettim diyerek guc bela degistirdim. Ptt ye gittim HGS iptal ettiremezsiniz yeni plakaniza aktarilacak dediler kabul etmedim geldim. CIMER den cevap geldi HGS nizde yeterli bakiye olmadigi icin kacak gecislerin iptal islemleri yapilamiyor bakiye yukleyin, iptal islemleri sonrasi tum ucretler hesabiniza aktarilacak diye.
HGS'de telefon dolandiricilari gibi paranizi iade edecez ama once biraz para yukleyin diyorlar.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk çıktığında PTTBank'tan HGS almıştım fakat bankadan otomatik ödeme talimatı veremediğim için bu sefer bankadan tekrar bir HGS daha aldım ve ona kredi kartımdan otomatik ödeme talimatı verdim. 20 TL altına düşünce 20 TL daha çekiyor. Dolaysıyla öncekini de iptal için başvurdum ve şu an "iade kapalı" şeklinde HGS Müşteri Girişi ekranından görebiliyorum. https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/bosCSC/hgs.jsf

HGS'nin verdiği cevap mantıklı değil. Geçmediğiniz ücretleri neden ödeyesiniz ki? Bir kez de geçişlerin görüntü kaydını isteyin. Eğer aynı model araçsa ve üzerinde farklı bir araç olduğunu belli edecek, jant, boya-macun vs bir işaret yoksa sizin arabanızdır diyecekler ve dediğiniz gibi dolandırıcıların kurbanlarını düşürdükleri durumuna düşeceksiniz.

Daha önce de söylediğim gibi etkili olması için savcılığa terörde kullanılma şüphem var demenizi ciddiye alırlar. Bu işi yapanın gayrı meşru neler yaptığını bilemeyiz. Her şey yapabilir! Ondan sonra da anlat anlatabilirsen derdini.