škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Almanya Otoban Testi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kere deneme amaçlı düz yolda 200 km/h yaptım..Daha üstünü zorlamadım biraz daha giderdi..Arkadaşımda da Fabia var..O da Ankara-İstanbul otobanında 218 km/h görmüş..Biraz da yol yokuş aşağı eğimliyse otobanda görülebilir..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kadran sapması ve çift yönlü ölçüm yapılması gereğini de hesaba katmak lazım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;607602
Bende 179 gördüm en son ama bana yüksek hızda güven vermedi,uçacak gibiydi araba ama bu sınıfta bu boyut ve ağırlıkta bir araç için doğal geldi bana.

Ben düz yolda kısa süre denedim uzun yolda virajlarda yol tutuşunu deneyemedi şimdilik genel olarak daha oturaklı araçlardan daha sağlma gelmişti  ancak virajlarda vs. test etmek gerekiyor.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Videoyu baştan sona izledim. Ben aracın hızından ziyade, otobandaki insanların araç kullanma disiplinlerine hasta oldum. Tır ve kamyonlar en sağda, diğer araçlar orta şeritte hiç sapıtmadan gidiyorlar.

Bizim tem otoyolunda sıkıysa o hız denemesini yapın. Sağı solu bomboşken 90 km hızla en sol şeritte inatla gideni mi dersin, tıra makas atmaya çalışan başka tır mı dersin, ne ararsan bulunur.

Adam 210 km ile gidiyor, sol şeritte önüne Allah'ın kulu çıkmıyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;607730
Videoyu baştan sona izledim. Ben aracın hızından ziyade, otobandaki insanların araç kullanma disiplinlerine hasta oldum. Tır ve kamyonlar en sağda, diğer araçlar orta şeritte hiç sapıtmadan gidiyorlar.

Bizim tem otoyolunda sıkıysa o hız denemesini yapın. Sağı solu bomboşken 90 km hızla en sol şeritte inatla gideni mi dersin, tıra makas atmaya çalışan başka tır mı dersin, ne ararsan bulunur.

Adam 210 km ile gidiyor, sol şeritte önüne Allah'ın kulu çıkmıyor.

Kanayan yaraya parmak bastiniz hocam. Bir gece otobanda takribi 190-200km hizla gidiyorum. Sag seritte bir kamyon var, onu sollamaya orta seride bir kamyon daha cikmis arkasinda da bir transporter var. tahmin ettim atlayabilecegini transporterin selektor attim. Yaklasirken bam diye sola atladi sigirin evladi. Emniyet seridine kacabilcek kadar mesafem yoktu hava da soguktu baya tutunmazdi araba yemedi. Yaradana sigindim frene asildim tamponunda 90la durdum. Adam saka gibi 90 la sol seride atliyo ona mi kufur edeyim? Yoksa sollamaya kalkan kamyona mi kufur edeyim bilemedim.

Bunun gibi ne hikayelerim var bi bilseniz. Sonra vay efendim dogukan makas atiyo, araba sikistiriyo, indirip adam dovuyo..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu bazı hesapları var literatürde kullanılan, daha fazla bilgi için şöyle bir yazı var, incelemek yararlı olabilir;

http://www.arabaciadamlar.com/son-hiz

Bende düzlükte 202km/sa gördüm, ama 180'den sonra araba çok güven vermiyor, direksiyon hissizleşiyor birazcık. Ama küçük sınıfta daha iyisini görmedim henüz.

Bunun dışında yüksek süratte 7-8km/sa hata oluşuyor. Gerçek hızı GPS'le kontrol etmek lazım.