škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Understeera kalma durumu

Messo · 34 · 5218

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam octavia için bende ilk başlarda bütün suçu lastiklere atıyordum,energy saver vardi uzerinde. 2 ay önce cpc5 taktırdım,gene ayni,yol tutuş olarak rezalet diyebilirim, aslında eğlenceli oluyor benim için,aracin ozellikle arkasi ne zaman istersem kopuyor. Tabi bu durum bu segment ve kullanıcı kitlesine sahip bir model için korkutucu. Ozellikle Adana'nin kalitesiz asfaltlari da bu durumu tetikliyor

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Messo;607779
Hocam sikayetlerinizin aynısını harfi harfine yaşıyorum bencede lastiklerin çok fazla etkisi var ve dediğiniz gibi sakin kullanan kişiler aracın tıpkı tank misali yol tuttuğunu söylüyorlar ������ ben yol tutuşu çok iyi diyenleri pek umursamiyorum (bana göre orta) arabanın direksiyonuna oturdugumda bana yasattiklarını güvensizliklerini bilebiliyorum bu makine benim şahsi fikrimdir en iyi lastiği taksak bile sunabilecekleri ortada pek hareketi sevmeyen ani hareket yaptığında sana misliyle karşılık veren bir otomobil senin emirlerine pek itaat eden bir tip değil onun için biraz daha temkinli olmakta yarar var ...

Hocam lastikleriniz yol tutarsa zaten sehir icinde aracin yol tutus sinirlarina cok ulasamiyorsun. Aslinda forumda derdimi anlayabilecek nadir kisilerdensiniz. Agresif bir kullanim tarziniz var. ben kullanim tarzimi soyleyip lastik tavsiyesi istedifimde herkes bende hizli kullanirim sehir icinde 150 sehir disinda 250 basarim ama benim lastikler hic kaymaz diyorlar. Ayni lastigi ben aldigimda deli gibi kayiyor.
Cunku ben hizli kullanmam yolun durumuna gore gitmeyi dusundugum surate en kisa zamanda cikip o surati korumak isterim, onumde sallanan birisi selektor korna sonunda Makasla alir nasibini benden. Aldigim kis lastiklerinin hepsi bu ise uygun perf sergilediler ama yazin sicak havada cok kayiyor ve ses yapiyor.
Iyi bir yazlik bulursaniz bizlerede haber verin.

Çevrimdışı Haradrim

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14959]Messo[/MENTION]

Merhaba; şikayetlerinize kısmen olmakla birlikte katılıyorum.

Özellikle hafıf ıslak; ıslak veya serin havalarda; 1,4 150 DSG 19 JANT pirelli p7 lastiklerim yola cok isteksiz tutunuyor. Ani yüklenmelerde kaymalar yapıyor maalesef.

Hatta bazen normal kalkısta cok az fazla gaz versem hemen ışık yanıyor.

Aynı lastiği kullanan bir çok arkadaşımda bu sorunu duydum. Passatlarda da keza aynı lastikten çok şikayetçiler.

Çevrimdışı turbonet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence iyi yol tutan lastikler durumu %50 azaltacaktır. Ama siz hatayı başta yapmışsınız. Bu tarz bir kullanımız varsa superb almayacaktınız. Bu araç konfor odaklı yapılmış. Neredeyse 5 metrelik boyuyla, yüksek yapısıyla ve yumuşak süspansiyonlarıyla ancak bu kadar olur.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik yeri tutarsa aracin boyu yuksekligi hikaye oluyor. Bak sizde bizi anlamiyorsunuz. Kendi adima konusayim ben ucmak istemiyorum uzun yolda 140i cok cok nadir gecerim sehir icindede basmam ama kocamaan bir kavsak etrafinda donerken araci 2.vitese dusmek istemem. Burada soz konusu olan aracin aerodinamiginin rahatlikla altindan kalkacagi bir manevranin lastikler nedeniyle imkansiz olmasi var. michelin primacy 3 125 hp aracta ikinci viteste 2000devirle giderken gaza yuklendigimde 6500devire kadar patinaj cekiyordu. Bu lastigi sokup WRC aracina taksakta sorun degismeyecek. Problemimiz lastikle. Ben yeni lastiklerimle kavsagin icinden alip donmeye calisanlarin sagindan basarak donebiliyorum artik onceden sahinciler kavsak icinde yuru diye selektor yapiyordu.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer bir durumu bende yaşadım; aracım 1.4 Tsi 150 hp act. Dsg. Üzerinde P7 lastikler ve 18" jant mevcut. İst Beykentten Büyükçekmece'ye inerken s rampasında yokuş aşağı aracın kontrolünü kaybettim. Hızım 60-70 Km/h idi. Virajı alırken biranda önü kaçtı, toplarken arkayı da saldı; frene de basmadım daha da kontrolü kaybetmemek adına. Sonrasına belasız toplarladım. Gerçekten can sıkıcı bir durumdu; açıkçası üzerindeki bu lastiklere güvenim hiç kalmadı. Hemen hemen her yokuş yukarı kalkışlarda da araç patinaja kalıyor ve hiç güven vermiyor.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;608061
Benzer bir durumu bende yaşadım; aracım 1.4 Tsi 150 hp act. Dsg. Üzerinde P7 lastikler ve 18" jant mevcut. İst Beykentten Büyükçekmece'ye inerken s rampasında yokuş aşağı aracın kontrolünü kaybettim. Hızım 60-70 Km/h idi. Virajı alırken biranda önü kaçtı, toplarken arkayı da saldı; frene de basmadım daha da kontrolü kaybetmemek adına. Sonrasına belasız toplarladım. Gerçekten can sıkıcı bir durumdu; açıkçası üzerindeki bu lastiklere güvenim hiç kalmadı. Hemen hemen her yokuş yukarı kalkışlarda da araç patinaja kalıyor ve hiç güven vermiyor.

Bahsettiginiz yeri biliyorum, eger buzlanma yoksa o hizda o hareketi yapacak kadar da kotu olmamasi lazimdi aslinda ama bisey falan dokulduyse belki

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yerde birşey yoktu. Kar buz da yoktu o gün, hani yağışlı hava olsa insan daha temkinli gider zaten. Açıkçası o gün bende anlam veremedim.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;608061

hocam hava kac dereceydi ?? lastigin cok iyi olmadigini biliyorum ama hava  7 derecenin altindaysa cok iyi olmayan bir yaz lastiginin sertlesmesi sonucunda bu gibi bir durumla karsilasmaniz normal gibi bence.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: semmihabi.msd;608181
hocam hava kac dereceydi ?? lastigin cok iyi olmadigini biliyorum ama hava  7 derecenin altindaysa cok iyi olmayan bir yaz lastiginin sertlesmesi sonucunda bu gibi bir durumla karsilasmaniz normal gibi bence.
Büyük ihtimal ondandır o zaman. Bu kış basi oldu bu olay.

Çevrimdışı semmihabi.msd

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;608182
Büyük ihtimal ondandır o zaman. Bu kış basi oldu bu olay.

ben ventus prime 2 ler ile aldim cok limitlerine cikmadim ama bana guven verdi bazen patinaja dustugu dogrudur ama bunu calisma araliklarina veriyorum cunku 7 derecenin alti kis lastigi icin ustu yaz

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm yorumları okudum müsadenizle bende geçte olsa birkaç şey söylemek istiyorum.Öncelikle aracımız 1.6 tdi dsg 19 jant p7 lastikler var. 17 jantlarda durum nasıl bilmiyorum fakat bu araç 19 jantla p7 lastikle hiçte fena sayılmaz. Öncelikle önden kaymadam bahsediliyor. Aracı sport moda aldığında eğer aracı tanıyorsanız gerçekten hissedilir düzeyde aracın gerginliği artıyor.Daha önce bindiğim araçlarda bunu hissetmiyordum (leon insignia iyi hatırladıklarım). Ben aracı hızlı kullanmam otoban hariç ancak ani hızlanmalar ve dar yollarda limitleri zorlamayı çok severim ve sıkça yaparım.Bahsedilen olaylarda hava sıcaklığı ve asfaltın yapısı da lastik kadar önemli. Sıcak ve düzgün asfaltta keskin ve uzun bir viraja 90 la girip 130 la çıksam bile şeritten ayrıldığını veya esp nin devreye girdiğini bir kere bile görmedim kafasını sürekli içeriye atmaya meyilli oluyor.Tabi bunu abartmanın alemi yok hot hb bir araç değil ancak boyutlarına göre çok güzel bir yol tutuşu var. Size diyeceğim şey absürt mü gelir bilen var mı bilmiyorum ancak bu işleri d segment diğer araçlarla denediğinizde passatta emin olun p7 lastikle gelse çok farklı işler çıkarmaz.Ben p7 yi berbat bulmuyorum belki de 19 jant olmasının etkisi vardır.Ancak bu boyuttaki bir aracın limitleri inanın leonda yok çok daha kolay önden kayıyor ve güven vermiyor.Dediğim gibi aracı sport modda denediğinizde limitlerde farkı anlayacaksınız ilk defa bir araca spor modun bu kadar etki ettiğini gördüm.Mersin-Antalya yolunu bilen bilir çok dar ve araç sürmesi zevkli bir yoldur.Öyle bir rotada testten geçti ve onaylandı.Yol tutuşu ne çok iyi ne orta ben iyi olarak gayet yeterli olarak sınıflandırıyorum.Bu boyutta bir aracı alırken amaçlar çok önemlidir.İlk akla gelen konfor ve hacim olur ancak ihtiyaç olduğunda kesinlikle limitlerde üzen bir araç değil bindiğimiz aracın hakkını yemeyelim gayet güzel :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik yani yol gürültüsü dezavantajı dışında ben de 19 inç p7leriminden memnunum. Ama yerine michelin alırım herhalde.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superbin yol tutusunu cok kotu diye elestiren bendim ama sorun lastiklerimdeymis aracta sikinti yok. 7000km de kurtuldum michelinlerden. Kimsenin begenmedigi kumho bugun yine hayatimi kurtardi.
Onumdeki arac saga gecmeyince ben sagina gectim bastim tam sol seride gececekken  onumde ilerleyen dacia marka ticari taksi sinyal vermeden (fren lambasida yanmiyordu) aniden yavasladi. Frene yuklendim bir cayırtı çöktü ve durdum. Eski michelinler olsa dacia nin arkasindan girdigim gibi o suratle kesin onunden cikardim.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar nasil patinaj yapiyorsunuz? Benim araç patinaja düşünce şiddetli bir vuruntu yapiyor ve patinaji önlüyor. Anti patinaj sistemi sanirim.