škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dsg vitrs geçişi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaslar merhaba aracım 1.6 dsg araçla yavaşlarken araç ikinci vitsten birinci.vitese geçişte TLIIK diye ses cıkarıyor böyle birşeyle karsılasan var mı

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç tamamen durmadan 1 nci vitese geçmez 2 de yarım debriyajda ilerler, eğer manüel kullanıyorsanız 1 tamamen durmadan geçer o da normal vites küçültmeden dolayı vuruntu ses yapıyor.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl durmadan geçmez 2km hız kala geçiyor durmadan geçtiğinde de tlıkk diye.ses.cıkartıyor

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Parke döşemeli veya bozuk zeminli yollarda 15km/s altında giderken aniden 1'e atabiliyor. Vites geçişindeki ses bir yana bu koşullarda şanzıman sürekli şıkırdıyor zaten. Muhtemelen DSG bu koşullarda vites seçme konusunda zorlanıyor. Bunun 7 ileri kuru kavrama DSG'nin kronik sorunu olduğu söyleniyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rache;607983
Nasıl durmadan geçmez 2km hız kala geçiyor durmadan geçtiğinde de tlıkk diye.ses.cıkartıyor

Benimki rampaya gelmediği sürece tamamen durmadan 1 e geçmiyor 2 de adım adım ilerliyor, sizin durum bana normal gibi geliyor eğer ben manüel de kullanıyorsam aynı durumla karşılaşıyorum.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;608044
Benimki rampaya gelmediği sürece tamamen durmadan 1 e geçmiyor 2 de adım adım ilerliyor...

İşte bu durumda yarım debriyaj gidiyor vicdansız.
Alıntı yapılan: mşah;608044
...manüel de kullanıyorsam...

Manuelde iken ise çat diye 1. vitese atıveriyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!