škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.0 mı polo 1.0 mı

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ismailgunay16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ikiside aynı fiyat 2015 1.0 motor araç alıcam.fabia biraz daha geniş ve donanımlı olduğu için daha ilgimi çekiyor ama sonuçta vw nin yan firması polo varken fabiayı daha iyi yapmaz sanırım polo daha iyidir gibime geliyor.daha önce reno ve dacia kullandım bariz bir kalite farkı var aralarında bundada böylemidir hangisini tavsiye edersiniz

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ismailgunay16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Turbo düşünmüyorum lpg takacağım o yüzden atmosferik istiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ottoman32

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
abi hem 1.0 hem lpg diyorsun bence hiç alma yada 1.4 tdı falan bak yakında sadece turboyla giden araba yapacaklar herahlde motorlar git git kayboluyor kaput aldında :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Polo ile Fabia arasında kaldıysanız kesinlikle Fabia... Geniş iç hacim, geniş bagaj ve yüksek donanım fabianın artıları... Aynı donanımda Polo ile aynı fiyat olmamalı sanki... Şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cengizozal;608501
Polo ile Fabia arasında kaldıysanız kesinlikle Fabia... Geniş iç hacim, geniş bagaj ve yüksek donanım fabianın artıları... Aynı donanımda Polo ile aynı fiyat olmamalı sanki... Şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

Fabia için geniş iş hacim ve geniş bagaj diyorsanız bu Polo, Fiat Bis'ten hallice sanırım. Zira Fabia çok küçük bir araç. Hatta aracı aldığım için tek pişmanlığım da bu yüzdendir.

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;608502
Fabia için geniş iş hacim ve geniş bagaj diyorsanız bu Polo, Fiat Bis'ten hallice sanırım. Zira Fabia çok küçük bir araç. Hatta aracı aldığım için tek pişmanlığım da bu yüzdendir.

Arada 25lt fark var ki çok ciddi bir fark olmasa da ciddi fark. Üstelik Skoda'nın simply clever çözümleri (sol taraftaki eşya gözleri, sağ taraftaki yangın söndürücü yeri, her iki taraftaki askıları ve pandizotu düşük konuma koyabilme seçenekleri ) polo da mevcut değil. Ben içine oturduğumda da hiç rahat etmemiş Golf'ün çok pahalı olmasını da göze alamadığım için Skoda'ya dönmüştüm. Çok da memnunum.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cengizozal;608503
Arada 25lt fark var ki çok ciddi bir fark olmasa da ciddi fark. Üstelik Skoda'nın simply clever çözümleri (sol taraftaki eşya gözleri, sağ taraftaki yangın söndürücü yeri, her iki taraftaki askıları ve pandizotu düşük konuma koyabilme seçenekleri ) polo da mevcut değil. Ben içine oturduğumda da hiç rahat etmemiş Golf'ün çok pahalı olmasını da göze alamadığım için Skoda'ya dönmüştüm. Çok da memnunum.

Polo deneyimim olmadı hiç. İşin aslı bu kadar küçük araba deneyimim de olmadı hiç. Saydığın ve saymadığın diğer güzel ve üstün özellikleri olmasa bu hacimle binilecek bir araba değil bence Fabia.

Çevrimdışı ismailgunay16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabiayı ciddi ciddi düşünmekteyim ama kronik ses problemlerinin olduğunu okudum ve soğudum açıkçası şuanki aracım olan grande puntoyu sırf bu yüzden satmayı düşünüyorum.bu sesler çözüme kavuşuyormu

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ismailgunay16;608526
Fabiayı ciddi ciddi düşünmekteyim ama kronik ses problemlerinin olduğunu okudum ve soğudum açıkçası şuanki aracım olan grande puntoyu sırf bu yüzden satmayı düşünüyorum.bu sesler çözüme kavuşuyormu

Ben aracı 2016 Nisan'da aldım. Böyle bir problemim hiç olmadı ancak forumda okuduğum araçların biri diğerini tutmuyor.

Yine de hem polo hem de fabia MQB platformunun araçları. Dolayısı ile kronik kusurları da ya aynı ya da çok benzer olacaktır. Bence herhangi bir Skoda bayiine gidip ki genelde hemen yanında da VW oluyor, iki aracı da detaylı incelemeniz yararlı olur... Zaten Fabia kaputu kaldırdığınızda skoda logosunu aramanız lazım :) Direksiyonda VW, motor bağlantılarında Audi logoları var...

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ayni araclar hocam. Birinin digerinden öyle pek bir üstünlüğü yok. Hangisi gözünuze daha guzel görünüyorsa onu alin.
Dacia ile Renault örneğini vermissiniz ama burda o durum yok. Dacia, Renault'un cok eski teknolijisini ve cok düşük kalitelisini kullanmaktadir ve ekonomik olarak uretilmektedir ki burda Polo ile Fabia ayni teknolojiyi ve ayni malzemeyi kullanmakla beraber sadece tasarimlari farkli.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İç trim kalitesi ve süspansiyon farkı mutlaka vardır en basitinden. Fakat yeni yüzü ve kullanışılılığı açısından fabia derim

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Fabia seat polo ve pejo arasında kalmıştım seçimimi fabiadan yana kullandım mutluyum görsel olarak Fabia  derim hakkınızda hayırlısı olur inşallah