škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bundan sonra Skoda mı? ASLA

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melih_irmak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
3 ay önce aldığım yeni araçta(1800 km) sorunlar bitmek bilmiyor.
-Yol bilgisayarı (kadranın yanındaki ekran) gün içinde en az iki kere resetleniyor. Elektrik aksamında bir sıkıntı var sanırım.
-Arnavut kaldırımı yolda 10 km hızda bile gitsem direksiyonda ve arabada inanılmaz bir sarsıntı var.
-1.2 TSI DSG aracın motorunun sesi çok fazla. traktörden farkı yok.
-En son yaşadığım ciddi bir olay: Frene bastığımda araç yavaşlamaya başladı. ayağımı frenden çekmediğim halde fren boşalmış gibi aracım hızlanmaya başladı. ayağımı frenden çekip tekrar frene bastığımda durabildim. Yüce otoya konuyu bildirdim. incelenecek bakalım.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun maalesef araba işi biraz şans bence hemen umudunuzu yitirmeyin.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba
araba işi şans işi
TSI motor gerçekten sessiz bir motor 1.2 kullanan arkadaslarda yorumlayacaktır (ilk açılışta bir ses oluyor 5 dk sonra o seste kesiliyor aracın açıkmı kapalı mı olduğunu anlamıyorsunuz)
ilettiğiniz maddelerde bir problem yaşamadım (araç 2016 ağustos çıkışlı 6500 km de )
Trabzonda da arnavut kaldırımı boldur tecrübem var siz sarsıntı durumunu aynı segment başka araçlarla da karşılaştırdınız mı
octavia bana birçok araçtan daha yumuşak geliyor

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI kullanıyorum 2 senedir 36000 km oldu daha motor sesi sıkıntısı yaşamadım. Motor çok sessiz. A. Kaldırım sesi var ama o kadar da değil Passata bindim ondada aynı sesler vardı. On takımdan ses geliyor ama geçen A3 sahibiyle görüştüm ondada ses varmis.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Artık vw skoda seat audi araçların tadı tuzu kalmadı.maliyetten çok kısıyorlar.araçları sadece sıfır asfalta göre üretim yapıyorlar.

1.2 tsi kullanıcısı olarak şöyle söyliyeyim eğer araca yolcu olarak binerseniz motor sesi hiç yok gibi.sürücüseniz özellikle kışın ilk 5dk beklenenden fazla geliyor.zaten ilk çalıştırmada motordan gelen sesler triger zincirinden geliyor.oda ısınınca kesiliyor.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
12 tsi den çok memnunum -30 derece anında çalışıyor hemen ses kesiliyor motor iyice ısınınca çalıştığı belli değil yolcular sürüş anında da duymuyor homurdanmasına bayılıyorum.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2007 siyah octi 1.6 mpi ye 2 sene bindim, yikamaktan temiz tutmaktan biktim sattim 2011 beyaz octi 1.6 mpi clasik aldim 7 senedir 76 bin km oldu biniyorum. Bazen degistireyim diyorum bakiyorum daha iyisinin henuz uretilmedigini gorup devam diyorum.

Çevrimdışı Trakia

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2tsi araç kullanıyorum motor sesine dair hiç bir şileyetim olmadı.Çok soğukta çalışırsa bazen biraz ses oluyor o da araç ısınınca kayboluyor.Çalışıp çalışmadığını duymuyorsunuz bile.

Edirne'nin Karağaç yolunu bilirsiniz belki arnavıt kaldırımından ziyade bildiğiniz taş döşeli yok.Orda bile diğer araçlardan farklı bir durum gözlemlemedim.

Sizin şansınıza böyle bir araç gelmiş olması üzücü ama bu problemler sanırım size mahsus bir durum gibi gözüküyor.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 1.2 tsi kullanıcısı olarak aracımın en çok motor sesinden memnunum. Hele ki dizelden benzinliye geçmiş biri olarak, uzun yolda 150 km  de bile motor sesi rahatsız edici düzeyde değil diyebilirim.

Sanırım sizin araçta farklı bir problem var.