škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia iii a7 beyaz led plaka işiği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Deadcave

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba normal bir oto elektrikçiye taktırdığım no error beyaz plaka ampülleri arıza lambası yaktı araştırmalarıma göre ender elektronikte kodlama ile bu sorunu çözüyolarmış pek bilgim yok ender elektronik beyaz güzel led plaka ışıkları montajı ve kodlaması ile ne kadar bir fiyat ediyor ve arıza lambası kesinlikle yakmıyor değil mi şimdiden teşekkür ederim ?

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ender elektronik 50 lira sanirim kodlamaya aliyor 50 lirada iki tane isiga aliyor bilginiz olsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aksesuarcıya git. 20 tl ue 6 lı beyaz 2 led al yanına dirençde koyar kodlamaya gerek yok. Kadmayın ender diye

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu led işleri falan xenonlarla bütünlük sağlıyor iyi güzel ama biraz riskli olduğunu düşünüyorum.
biliyorsunuz araçlarımız baya bir elektronik aksamla dolu ve hepsi bir uyum içinde çalışmak zorunda. bu aksamlar fabrikada uçtan uca test ediliyor ve tasarımlar buna göre yapılıyor. siz bir led değiştirdiğinizde arıza lambası yakma nedeni bu uyumun bozulmasından dolayı oluyor.

kalitesiz bir lamba tesisata zarar verebilir diye düşünürken donanımhaberde bir audi a4'ün orjinal olmayan sis lambası yüzünden hareket halindeyken alev aldığını okuduğumda beynimden vurulmuşa döndüm. garanti bozulması veya diğer elektrik aksamı bozar diye düşünürken araç alev almış ve yanlış hatırlamıyorsam can kaybı da var.

o gün bugündür fabrikasyona fazla müdahale edilmemesi konusunda her gördüğümü uyarıyorum. takdir sizindir.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracta sis farı dısında brnce tüm ledler değişir nihayetındr akım ve voltaj değerleri eşit olduktan sonra ledlerin elektrik yükünü azalttığını düşünmekteyim ayrıca kalıteli led ile ampul ömrünü katlamakta cabası. Acıkcası on sinyal ve sisler dışında tüm ampulleri led ile değiltim her bakan kendi octaviası ile karsılaştırıp kendini kötü hissediyor

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;609675
Aracta sis farı dısında brnce tüm ledler değişir nihayetındr akım ve voltaj değerleri eşit olduktan sonra ledlerin elektrik yükünü azalttığını düşünmekteyim ayrıca kalıteli led ile ampul ömrünü katlamakta cabası. Acıkcası on sinyal ve sisler dışında tüm ampulleri led ile değiltim her bakan kendi octaviası ile karsılaştırıp kendini kötü hissediyor
Arka sinyal ve geri vites için hangi ampulleri kullandınız?

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;609675

dostum konuyla ilgili yerlerde yazıyorum ancak geri dönüş olmuyor. Buradan ya da özelden bana internetten sipariş verebileceğim ve arıza yakmayan sizin kullandığınız ve bildiğiniz başta plaka ve iç aydınlatma ampul marka ve kodlarını yazabilir misiniz?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arıza lambası gerekli akımı çekmeyen ampullerden dolayı yanmaktadır. Akkor flamalı ampullerin çektiği seviyede akım çekebilmesi için yanında gerekli watt ve ohm da bir direnç takılır. Led alırken bu tür montajlı led ampuller de satın alınabilir. Fakat üretici bu duruma imkan vermek için maliyeti daha fazla olduğu için sanırım fabrikasyon takmadığı led lerin takılabileceği ayarları koymuş bulunuyor. Bunun için VAG-COM kablosu ile bağlanıp bir tık koymak yeterli.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;610195
Arıza lambası gerekli akımı çekmeyen ampullerden dolayı yanmaktadır. Akkor flamalı ampullerin çektiği seviyede akım çekebilmesi için yanında gerekli watt ve ohm da bir direnç takılır. Led alırken bu tür montajlı led ampuller de satın alınabilir. Fakat üretici bu duruma imkan vermek için maliyeti daha fazla olduğu için sanırım fabrikasyon takmadığı led lerin takılabileceği ayarları koymuş bulunuyor. Bunun için VAG-COM kablosu ile bağlanıp bir tık koymak yeterli.

vag-com a karşıyım.
o yuzden hazır arıza ışığı yakmayan ampul markalarına gereksinim duyuyorum. Ya da bahsettiğiniz direnci takılı satılan.

Çevrimdışı Serhaylaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Vag coma karşıysan 3AF 943 021A parça numarası ile orjinal rapid plaka lambasını alabilirsin octavia ile uyumludur saygılar...

Çevrimdışı arslan0372

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Serhaylaz;610302
Vag coma karşıysan 3AF 943 021A parça numarası ile orjinal rapid plaka lambasını alabilirsin octavia ile uyumludur saygılar...

Bilgilendirme iyi oldu Arkadaşım, teşekkürler böyle bir durumda ARIZA ışığı yanmayacak anlamına geliyor ve rahatlıkla octavia aracımıza takabiliriz.

Çevrimdışı ottoman32

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
phantom marka taktım ben hem geri vitese hem plakalara arıza ışığı da yakmadı tavsiye ederim

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gecrn baktığımda makyajlı octavianın plaka ısıgı ledli yedek parçadan fiyat sorulabilir eminim ki dirençli oldugundan arıza ışığı yakmaz

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;615837
gecrn baktığımda makyajlı octavianın plaka ısıgı ledli yedek parçadan fiyat sorulabilir eminim ki dirençli oldugundan arıza ışığı yakmaz

İç aydınlatmalar için de arıza yakmayan markaları bekliyoruz [MENTION=9833]dryusufbal[/MENTION].

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iç aydınlatlamarı için hiçbir marka arıza ışığı yakmaz çünkü sadece ayak aydınlatmasını çıkartıp içini acar bakarsanız içinde direnç olduğunu görürsünüz,

tavan aydınlatmaları için photon ph7017
ayna altı ve ön far gündüz aydınlatmaları için photon ph7029
ayak aydınlatmaları için de herhangi bir tek yüzünde 6 tane led olan t10 tipi led ampul yeterli,
geri vites ph7219 p21w
arka sinyaller yine p21w çift duy mercekli amber renkli