škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu tuş sizde de mi sıkıntılı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı freemaniac

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Madem dersimiz Türkçe, müsaadenizle benim de biraz katkım olsun:

Alıntı yapılan: skaymaz;610106
Şimdi de ekini ayrı yazmadık diye türkçeyi yanlışmı  kullanmış olduk belki dalgınlıkla öyle yazmışımdır ne olmuş yani.

"Yanlışmı" değil "yanlış mı" olacak, soru eki ayrı yazılır.

Alıntı yapılan: skaymaz;610106
Böyle ortalığa yazmak yerine özel bir mesajla söylersen daha güzel ve yerinde olur fakat türkçeyi  doğru kullanayım derken adab-ı muaşeretten bir habersin.

"Bir habersin" değil, "bîhabersin" olacak. Bîhaber, habersiz demektir.

Türkçemiz çok değerli, değerini bilmek vazifemiz.

İyi forumlar dilerim efendim.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: freemaniac;610292
Madem dersimiz Türkçe, müsaadenizle benim de biraz katkım olsun:

"Yanlışmı" değil "yanlış mı" olacak, soru eki ayrı yazılır.

"Bir habersin" değil, "bîhabersin" olacak. Bîhaber, habersiz demektir.

Türkçemiz çok değerli, değerini bilmek vazifemiz.

İyi forumlar dilerim efendim.

Türkçemiz tabii ki de değerli. Güzel öğretmek, güzel öğrenmek, güzel konuşmak gerekir. Fakat kapatılan konuyu açmak ta senin görevin değildir hele de yazdıklarımı ele alıp beni düzeltmen can sıkıcıdır yeri de burası değildir. Bir de  burada türkçe dersi vermek için mi üye oldun bilemedim, öyle bir niyetin var ise öğretmen olun pırıl pırıl gençler yetiştirin derim ama burası ders verme yeri değildir artistliğe de gerek yoktur bilmişliğe de gerek yok. Türkçeyi yanlış kullanıyor olabiliriz bu da kendi ayıbımız tabii ki ama burası yazdıklarımı ele alıp ta uyarma kürsüsü değildir arkadaşım. Bu konu da da benimle polemiğe sakın girme artık geriliyorum  yoksa ağır konuşacağım. Sen de üslubu öğren o şekilde davran.

Sana da iyi forumlar.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;610114
@skaymaz @Bilgic
 Başlığı düzelttim:ok: Tansiyonu düşürelim lütfen...
..düzelttim yazdıktan sonra nokta olacaktı.:hih:

:kork1::kork2:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Hayali Bey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Açılın ben Türkçeciyim :))
Yapmayın arkadaşlar! Ayrı yazılan "de" ek değildir, bağlaçtır. Soru eki "mi" diye bir şey yoktur, onun adı da soru edatıdır. :))))) Türkçenin yazımıyla alakalı sorunlar çok. Bu genel bir durum. Ama tartışan iki arkadaşın da yazıları Türkiye ortalamasının çok üstünde. Ufak ahatar da olur arada. :)))  Hayırlı forumlar.

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı freemaniac

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hayali Bey;610603
Yapmayın arkadaşlar! Ayrı yazılan "de" ek değildir, bağlaçtır. Soru eki "mi" diye bir şey yoktur, onun adı da soru edatıdır. :))))) Türkçenin yazımıyla alakalı sorunlar çok. Bu genel bir durum. Ama tartışan iki arkadaşın da yazıları Türkiye ortalamasının çok üstünde. Ufak ahatar da olur arada. :)))  Hayırlı forumlar.

Düzelttiğiniz ve hatırlattığınız için teşekkür ederim.

Size de hayırlı forumlar.

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu aracımı bakıma götürmüştüm  ve baktıklarından aynen sıkıntılı dediler ellerinde parça vardı büyük şans ve değişimini yaptılar  [MENTION=13462]skaymaz[/MENTION]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tugkancelebi;610678
Hafta sonu aracımı bakıma götürmüştüm  ve baktıklarından aynen sıkıntılı dediler ellerinde parça vardı büyük şans ve değişimini yaptılar  [MENTION=13462]skaymaz[/MENTION]

Tugkan bey öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Peki bu işlem için herhangi bir ücret talep ettilermi bir de değişim aşamasında o kısım da herhangi bir deformasyon olmadı demi. Benim ki ne hikmetse şimdi sıkıntı çıkarmıyor tahminim soğuk havalarda yapıyor ve muhtemelen kışa kadar bekleyeceğim devam ederse giderim çünkü şuan oynatmak istemiyorum. Güven sorunu var bende :)

Tapatalk kullanarak Samsung Galaxy S6 aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hayali Bey;610603

Süleyman Bey teşekkür ederim düzeltmeniz için. Burası okul mu? ya da öğretmen olun demeyeceğim tabi ki. Bana bir şey daha öğrettiğiniz için teşekkür ederim tekrardan :)

Çevrimdışı tugkancelebi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;610681
Tugkan bey öncelikle bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Peki bu işlem için herhangi bir ücret talep ettilermi bir de değişim aşamasında o kısım da herhangi bir deformasyon olmadı demi. Benim ki ne hikmetse şimdi sıkıntı çıkarmıyor tahminim soğuk havalarda yapıyor ve muhtemelen kışa kadar bekleyeceğim devam ederse giderim çünkü şuan oynatmak istemiyorum. Güven sorunu var bende :)

Tapatalk kullanarak Samsung Galaxy S6 aracılığıyla gönderildi

Herhangi bir sıkıntı Yok şuan sorunsuz çalışıyor [emoji5][emoji106]
Herhangi bir ücret talebi olmadı

Çevrimdışı gurko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı tuş sıkıntısını bende yaşadım. Bazen çalışıyor bazen sapıtıyor. Bazen de sanki öyle programlanmış gibi iki iki basınca bir atlatıyor. Dün servise götürdüm, şansa gün boyu sıkıntı yapmadı. Ama elektronikçi olarak sorun sanki yazılımsal gibi geliyor. Serviste de alıp baktılar tabi problemi görmeden bir şey yapmadılar. Aynı problemi yaparsa video çekip getireceğim dedim. Olur değerlendiririz dedim. Önemsememezlik yapmayın bence. Problem yaşayanlar cep telefonları ile videoya çekip o şekilde başvursunlar servise.