škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2017 fabia 1.2 tsi dsg Kaç liraya nereden alabiliriz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı suatusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ilk arabam olacak. ehliyetimi de yeni aldım. Araba kullanmakta da acemiyim. onun için küçük kasa otomatik vites ikinci el arabalara bakıyordum. arabadan da fazla anlamadığım için temiz denilen arabaların  bile beni sanayiden çıkarmayacağını düşündüm. ve ikinci el piyasasınında çok yükseldiğini düşündüğüm için bütçemi zorlayarak sıfır araba almaya karar verdim. biraz araştırdım f/p olarak bu tip araçların içinde(fabia ibiza polo fiesta punto corsa) en alınası fabia gibi geldi bana. donanım olarakda dolu.2017 model alacağım. neyse size soracağım şu ki 2017 model alanlar hangi bayii den kaç tl ye aldınız? liste fiyatı üzerinden ne kadar fiyat kırdırabiiriz. hediye olarak neleri alabiliriz? ekstra söyleyecekleriniz var mı?

Not: böyle bir konu vardı fakat hepsi geçen sene alınan araçlar olduğu için ve gelen zamlar çok fazla olduğu için kıyaslama yapamadım.

Çevrimdışı Bayram GEYİK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende acemiydim. Bende ehliyetimi aldığım gibi gittim 2015 skoda fabia 1,2 tsı manuel arabayı sıfır aldım. Aldığıma pişman oldum ama. Acemi adamsın ne işin var senin dedim kendi kendime hep. Aracı kapıya park ediyorum, komşu garajdan çıkardan ön tampona sürtmeler, işten yorgun bir şekilde gelirken birde bakmışım kapıda çizikler, ya bugünde başına bişey gelmemiştir korkusu çok oluyor.Trafikte olanlar saymıyorum bilene. Birazda ben takıyorum böyle konulara, aracımda hiç çizik olmasını istemem sonuçta. Bir süre sonra alışıyor ama insan. Uzun lafı kısası acemi için sıfır araba tamamen lüks algısı.

1-2 yaşında temiz arabalar bulabilirsin ikinci elde. Araçlar zaten 2 yıl garantili. Mekanik olarak seni üzecek, sanayiden çıkartmayacak araç yok bence. Önemli olan büyük hasar olmaması. Boya ve çizikleri geçiyorum örneğin. Sıfır araçların fiyatları da uçmuş gitmiş zaten. 44 bin tl ye aldığım araç şu an 56.900 tl fiyata sahip.

Çevrimdışı suatusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bayram GEYİK;610235
Bende acemiydim. Bende ehliyetimi aldığım gibi gittim 2015 skoda fabia 1,2 tsı manuel arabayı sıfır aldım. Aldığıma pişman oldum ama. Acemi adamsın ne işin var senin dedim kendi kendime hep. Aracı kapıya park ediyorum, komşu garajdan çıkardan ön tampona sürtmeler, işten yorgun bir şekilde gelirken birde bakmışım kapıda çizikler, ya bugünde başına bişey gelmemiştir korkusu çok oluyor.Trafikte olanlar saymıyorum bilene. Birazda ben takıyorum böyle konulara, aracımda hiç çizik olmasını istemem sonuçta. Bir süre sonra alışıyor ama insan. Uzun lafı kısası acemi için sıfır araba tamamen lüks algısı.

1-2 yaşında temiz arabalar bulabilirsin ikinci elde. Araçlar zaten 2 yıl garantili. Mekanik olarak seni üzecek, sanayiden çıkartmayacak araç yok bence. Önemli olan büyük hasar olmaması. Boya ve çizikleri geçiyorum örneğin. Sıfır araçların fiyatları da uçmuş gitmiş zaten. 44 bin tl ye aldığım araç şu an 56.900 tl fiyata sahip.

hocam açıkçası korkuyorum dediğiniz gibi kötü kullanmaktan, çizdirmekten vs. fakat otomatik olunca çok pimpiriklendi etrafımdakiler. kötü kullandıysa şanzıman dağıtırsa vs diye. ayrıca boyalı olmasın değişen olmasın km yüksek olmasın yoksa satamazsın diye strese soktular beni. sıfır alırsam uzun süre binerim diye düşündüm. çizdirsem de aracın evveliyatını bildiğim için içim rahat binerim. ayrıca ikinci el fiyatları da cidden uçmuş. kafam cidden karışık ama büyük ihtimal bu hafta içi gidip alacağım.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben yeni ibizayı öneririm. Aks mesafesini artırmışlar, dış tasarım çok güzel olmuş. İçi de ayrı güzelleşmiş. Leon'un az ufağı olmuş. 2017 Fabia'dan ise Ibiza daha iyi ve işlevsel.

Çevrimdışı suatusta

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;610244
Ben yeni ibizayı öneririm. Aks mesafesini artırmışlar, dış tasarım çok güzel olmuş. İçi de ayrı güzelleşmiş. Leon'un az ufağı olmuş. 2017 Fabia'dan ise Ibiza daha iyi ve işlevsel.

hocam fiyat olarak aynılar. ibizayı gidip test etme imkanım olmadı ama yorumlarda genelde donanım olarak fabia nın daha donanımlı olduğu ve ibizanın iç hacim olarak fabia dan çok geride olduğu yazılmıştı. onun için fabia yı tercih ettik. ama dediğim gibi hala araştırma aşamasındayım ibizayı da gidip kanlı canlı görmem lazım.

Çevrimdışı Corvette.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde liste fiyatından 3000-4000 arası indirim yaptırabilirsiniz, Ben Özaydın bayiden Ağustos ayında aldım 58900 TL'ydi 55000 'e bıraktılar. Boya Koruma,Motor Koruma, Koltuk koruma,kauçuk paspas hediye ettiler. Mutlaka hediye isteyin bagaj havuzu da isteyebilirsiniz.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: suatusta;610247
hocam fiyat olarak aynılar. ibizayı gidip test etme imkanım olmadı ama yorumlarda genelde donanım olarak fabia nın daha donanımlı olduğu ve ibizanın iç hacim olarak fabia dan çok geride olduğu yazılmıştı. onun için fabia yı tercih ettik. ama dediğim gibi hala araştırma aşamasındayım ibizayı da gidip kanlı canlı görmem lazım.

Ben 2017 Ibiza için konuşuyorum,  henüz ülkemize gelmedi. 2016 modelleri karşılaştırdığımız zaman Fabia çok önde, ancak bu yıl Ibiza nın ciddi farkı var. Bekleme şansınız varsa ben Ibiza 2017 model derim

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fabiayı tercih edin segmentinin en geniş iç hacimli arabası ayrıca donanımlarıda hiç yabana atılır cinsten değil birçok ekstra fabiada standart donanımda mevcut