škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sizce hangisi neden

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı volki2020

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba değerli forum uyeleri
Yeni kasa Octavia almayı düşünüyorum ancak iki motor tipi arasinda kararsiz kaldim.yillik yaklasik 15-20 bin km arasi yol yapıyorum.1.4 tsi act 150 hp ile 1.0 tsi 115 hp arasinda 4000 tl gibi bir fiyat farki var.sizce bu farki vermeye degermi.cevaplariniz icin simdiden teşekkürler.bir de yeni Octavia ne zaman satisa sunulacak.bilen varsa yazsin lütfen

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fark 4000 ise ve imkan varsa 150 hp performans açısından  kesinlikle değer . İstanbulda çoğunlukla yoğun trafikte kullanılacaksa act pek işinize yaramayabilir .

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aradaki fark maddi durumu çok zorlamayacak ise her türlü 1.4 derim. 1.0'la 1.4 yakıt tüketimi arasında çok fark yok ama perf olarak aralarında uçurum var.

Çevrimdışı volki2020

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevap veren forum uyelerine teşekkürler

Çevrimdışı Ugurtugen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1,4tsi eski tip , 1,0tsi yeni tip bir motor. vw grubu act motordan çıkma eğiliminde . yenilikçi bir insansanız 1,0 tercih edin derim

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
15-20bin km yol az değil. dizel hiç hesaba katmamışsınız ancak bu yakıt fiyatlarıyla yılda 2500-3000tl cebinizde kalır. satarken de hızlı satarsınız.

sorunuza cevap verecek olursam. benzinli arabaya binecekseniz 1.4tsi 150hp inanılmaz keyifli bir araç. 4000tl fark için gözü kapalı alınır.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İki sene once uye olup yeti alicam fikriniz nedir diye sormussunuz, cevaplara karsi bisey yazmamissiniz ve sanirim yeti yide almamissiniz ortaliktan kaybolmussunuz. İki yil sonra Simdide octavia soruyorsunuz sizi yapilacak yorumlar bir skoda sahibi yapacakmi acaba.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ayın sonu itibari ile deniyor ama nisan sonu hatta hazirandan evvel sıra nedeniyle zor bulunur sanırım.

Çevrimdışı volki2020

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;610529
İki sene once uye olup yeti alicam fikriniz nedir diye sormussunuz, cevaplara karsi bisey yazmamissiniz ve sanirim yeti yide almamissiniz ortaliktan kaybolmussunuz. İki yil sonra Simdide octavia soruyorsunuz sizi yapilacak yorumlar bir skoda sahibi yapacakmi acaba.

İnşallah

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
İki araç arasında vergi farkı da var. Ama ben olsam yine de 1.4 TSİ ACT tercih ederdim.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şehir ici kullanimda iki motor arasinda asiri bir yakit farki olacagini dusunmuyorum. Ben tercihimi 1.4 den yana kullanırdım. Sebebi ise bu zamana kadar atmosferik motor kullanıcısı olarak uzun yolda araç doluyken sollama yapmaya bile cesaret edemedigimdir.

Çevrimdışı AlperKoPat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi ACT octaviada yoktu yeni mi bilmiyorum. Ama 1.4 tsi style octavia sahibiyim ve dsg den çok korkmama rağmen keyfini kelimelerle ifade edemem. 1.0 tsi ile ilgili hiç birşey bilmeden yorum yapıyorum...

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: volki2020;610472
Merhaba değerli forum uyeleri
Yeni kasa Octavia almayı düşünüyorum ancak iki motor tipi arasinda kararsiz kaldim.yillik yaklasik 15-20 bin km arasi yol yapıyorum.1.4 tsi act 150 hp ile 1.0 tsi 115 hp arasinda 4000 tl gibi bir fiyat farki var.sizce bu farki vermeye degermi.cevaplariniz icin simdiden teşekkürler.bir de yeni Octavia ne zaman satisa sunulacak.bilen varsa yazsin lütfen

Yıllık 15-20 bin km yapılacaksa dizel almak daha mantıklı.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Türkiye de dizele binilmez bence mazot kalitesiz yollar tozlu berbat ve kullanıcı olarak dizel motor kullanmayı bilmiyoruz. Ama benzinli motor dizele göre daha töleranslı 100 TL benzin al birde içine işe gene yakar çalışır. Dizelde böyle değil enjektör sıkıntı katalizör sıkıntı turbo kurum yapar sıkıntı.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=7048]emrsln[/MENTION]

Hocam çok haklısınız ülkemizde ne yapacağını bilmeyen insan çok içine işer yola devam eder bendeyken çalışsında sonra ne olursa olsun mantığıyla yaşarlar. Sizin dediğiniz olay tam terstir dizel daha iyi yakar ülkemizde kamyoncuların yağ yaktığını bilmeyen yok benzinli araç yakıt konusunda daha stabil ortam ister.Ayrıca diğer arkadaşlara katılıyorum 20 bin km yol yapılıyorsa benimde tavsiyem benzinli araç yerine dizel bir araç alınması olacaktır. Dediğiniz motorlarda ise gönlüm 1.0 dan yana ama ülkemizdeki ön yargı ve 2. El piyasasından dolayı 1.4 daha mantıklı gibi duruyor.Ancak ben alsam 1.0 alırım :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi