škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Zam Zam Zam Yine Zam...

dgn · 56 · 14896

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bakanlar Kurulu, akaryakıt ürünleri, sigara ve alkollü içkilerdeki özel tüketim vergisi (ÖTV) tutarlarını, bu günden geçerli olmak üzere artırdı. Benzine yüzde 7.1, motorin ve LPG'ye de yüzde 6.5 zam gelecek.

BENZİNİN ÖTV'SİNE 20 KURUŞ ZAM

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile, 95 oktan kurşunsuz benzindeki ÖTV tutarı litrede 1,6915 liradan 1,8915 liraya yükseltildi.

Akarkayıt istasyonlarının bu vergi artışlarını aynen yansıtmaları durumunda benzin fiyatları 20 kuruş artacak. Ancak genelde akaryakıt istasyonları ÖTV ile birlikte artan KDV'yi de fiyatlarına dahil ediyor ve vergi artışı fiyatlara daha fazla yansıyor. En son 15 Temmuz'da yapılan 20 kuruşluk vergi artışı pompaya 23.6 kuruş olarak yansımıştı.

Bu son zammın da pompa fiyatlarına yüzde 7.1 oranında zam olarak yansıyacağı tahmin ediliyor. Böylece 95 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı 3.65 liraya yükselecek.

MOTORİN VE LPG'NİN ÖTV'Sİ ARTTI

Yine Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile ağırlık itibariyle kükürt oranı yüzde 0,05'i geçmeyen motorindeki ÖTV tutarı 1,1545 liradan 1,3045 liraya yükseldi. Otogaz'ın ÖTV'si de 18 kuruş artışla 1.2780 TL oldu.

Pompadaki artış oranı motorin ve  LPG'de yüzde 6,5 olacak. Yeni düzenleme, mutfak tüpünde de yüzde 2,9 oranında artışa yol açacak.

"ZAMLAR DEVAM EDECEK"

Akaryakıttaki ÖTV zamlarını değerlendiren Prof. Şükrü Kızılot bunun zaten bütçe rakamlarından belli olduğunu söyledi. Zamların daha başlangıç olduğunu kaydeden Kızılot, "bütçe rakamlarına baktığınızda akaryakıta toplam yüzde 30.8 zam geleceğini görüyorsunuz. O nedenle bu zamlar yıl içinde aynı şekilde devam edecek" dedi.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oh oh geçmiş olsun :heyo::mad:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bundan sonra fabiaya kırsal motorin koyarız:heyo:

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ne 3.70 mi daha dün 3.33 e almıstım ya allah belalarını versin alayı şerefsiz kendileri v12 mercedesten aşşagısına binmiyor benim verdigim vergi ile karısını cocugunu gezdiriyor makam arabaları ile şerefsizler

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Havasına suyuna
mazotuna yakıtına
bin vergi koyar bir
alıncaaaa

bişey yapmalı
heyyy
bişey yapmalı
heyyy
bişey yapmalı
neyyy????:D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alacam bi motor, 12 aydan az, 9 aydan çok bir süre içerisinde... Bıktım yanımda 1.5 ton gezdirmekten.

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motor gercekten cok ıyı bır alternatıf..ah bıraz daha ekvatora yakn olsak.Koymusum yakıtı motora 3-5 lıtre:D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59175
Alacam bi motor, 12 aydan az, 9 aydan çok bir süre içerisinde... Bıktım yanımda 1.5 ton gezdirmekten.

söyle en ikinci elinden

sana bi fazer

bana bir r6

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Zamanı gelince o da olacak Allahın izniyle inşaallah, cümlemize nasip etsin :D

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59206
Zamanı gelince o da olacak Allahın izniyle inşaallah, cümlemize nasip etsin :D

amin.inşallah bi makinam olurda çıkar 3 saate yanına gelirim.:kart:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demir_01;59208
amin.inşallah bi makinam olurda çıkar 3 saate yanına gelirim.:kart:

Biz zam diyoruz sen 3 saatte ankara diyosun ben abi :D

600CC lik bir racing motorun km de 280 kr yaktığından haberin yok herhalde o da en az :hanz::hanz:

Bu bindirimlerin sonu hayır değil tekel işçileri gibi bizde gideriz yakında bu böyle yahu 3.70 tl onun yerine nitro doldurcaz bu gidişle daha ucuza gelicek bizim için:(

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şimdi baktım fiyatlara gerçekten çıldırmış yaw.burda 3.710 tl fiyat.Tüm emeği geçen herkesin Allah belasını versin.Amiiiiiiiiiiiiinnnnnnn.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ