škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Phılıps Xenonlar takıldı çok güzel oldu :)

srcn09 · 61 · 19241

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Renk farkı hep olmuyor ya da biz kendimizi kandırıyoruz :D Demekki bu renk farkı normalmiş :) Coming home özelliğinide kapattım bundan sonra anahtarı bastığımda farlar yanmıycak kontrol bizde böyle daha uzun gider gibi balastlar + ampuller ;) Islak Asfaltta mükemmel bir aydınlatma sağlıyor gerçekten bugün bir kez daha dikkatimi çekti yerler kuru gibi ışık performansı mükemmel :)
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: hakanerdogan;60156
Bendekini yapan ne :hanz:

Zıtandart Hella projeksiyonu  :D

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada şimdi babam aradı arabayı çalıştırdıktan sonra farları açmış Bilgisayar ekranında uyaru çıkmış babam sonra inip baktığında sol far yanmamış , kapatıp tekrar açtığında yanmış acaba bu çok soğuktan mı yaptı yoksa akü filan diycem ama araç çalışma anında akü ile ilgili olamaz...??

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Uyarıyı okursanız yardımcı oluruz, Almanca İngilizce farkmaz, Fransızca bile biliyor Irfan aga :D

Ama verdiği uyarı muhtemelen "sol far yanmıyo la" uyarısıdır. :D Hani "la olm bu xenonları taktın ama bak bi nane var" uyarısı değildir, genelde pederuter uyarısıdır bu :D

Olayı şuna bağlayabilirim, xenon ampülünün tetiklenmesi esnasında dış etkenlere bağlı küçük bir teknik aksaklık, no problem kanımca, zira en zor safhadır bi xenon için tetiklenme :)'

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Babam tam uyarıyı söylemedi ama çevirisine göre sol far yanmadı uyarısıymış :D

Şimdi bir sorun yok diyorsun babam diyor çok soğuk dışarsı acaba ondan mı ama daha soğuklarda ne olcak hiç mi yanmıycak :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;60208
Babam tam uyarıyı söylemedi ama çevirisine göre sol far yanmadı uyarısıymış :D

Şimdi bir sorun yok diyorsun babam diyor çok soğuk dışarsı acaba ondan mı ama daha soğuklarda ne olcak hiç mi yanmıycak :D

Son 1 haftadır babamda söyleniyor ne hikmetse bizimde sol ben o kadar açıp kapadım uzu kısa yaptım bir şey olmadı 2 akşam işten çıkarken yanmamış 2-3 kere aç kapa yapınca düzelmiş durum ben soketleri felan söktüm taktım biraz didikledim bir şey yoktu korozyon felan bencede soğuktan olabilir bu durum..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Soğuktan yapsa benimkiler yapar İstanbula göre oldukça soğuktayım. Gece 02.00 de bile tek basışta yanmıştı geçen. (-4)

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu dediğim olay -6 derecede oldu :D akşam 7.30 Mecidiyeköy ;)  babam ne diyor dedim ne -6 sı aşağı indin ve otobüs durağın orda saat ve derece yazar -5 yazıyordu babamın bulunduğu yer -6 mış :D

Durmu Şahkan Otomativ Serkan abim'e sordum verdiği cevabı aynen aktarıyorum...

sizin kullandığınız üniteler(balast dediğin)eski teknoloji sana takarkende söyledim amper düşmelerinde bunu yapacak akü eskidiğinde yapacak kafana takma her yaptığında önce araca bir kere gaz ver sarj dinamosu devreye girsin sen ilk gazı vermessen aküden alıyor soğuk hava ve marş a basmakla aküden güç kaybediyorsun,bu nedenle yanıyor.aç kapa yapınca zaman geçiyor ve akım dengeleniyor. yeni jenerasyon ince ünitelerde bu sorun yok.çok kafana takılırsa sadece üniteleri yeni takarız takma kafana bir çok kişide oluyor bu sorun.
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2010, 22:28:00 Gönderen: srcn09 »

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Haa olay ustanın dediği gibiyse OK, ben arabayı çalıştırırım, garaj kumandasına basarım, kapı açılır, 50 metre ona giderim, sora yola çıkarım, biri küfreder anaaa ışığı unutmuşum falan olurum öle yakarım :++: :++: :++: :++:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizimde uniteler eskidi artık ve eski modellerdn balastlar kalın. .

Çevrimdışı kobak

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki aracımda merceksiz 6000k xenon kullanıyordum, halis mulis çin malı inanılmaz memnundum. Size kelvin değerlerini yollayayım, benki işe yarar;

Škoda Superb Mk1 (3U)

Çevrimdışı srcn09

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bizim xenonlar arka stoplar yüzünden çıkarılmıştı ancak balastlar duruyordu sadece ampuller söküldü garanti üzerinden değişim yapılacağı için sorun çıkmasın diye , Neyse babamın vakti yok o yüzden aracı Şahkana götüremiyoruz ben bu xenonları kendim takamazmıyım acaba ? Balast takılı tek ampul takılması ve kabloların bağlanması gerek

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;99813
Arkadaşlar bizim xenonlar arka stoplar yüzünden çıkarılmıştı ancak balastlar duruyordu sadece ampuller söküldü garanti üzerinden değişim yapılacağı için sorun çıkmasın diye , Neyse babamın vakti yok o yüzden aracı Şahkana götüremiyoruz ben bu xenonları kendim takamazmıyım acaba ? Balast takılı tek ampul takılması ve kabloların bağlanması gerek

Kablolar modüler zaten uç uca takman yeterli ancak aracın anahtarı üzerinde olmasın ona dikkat et:ok:

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu xenon takınca arıza lambası hatası veriyor diyorlar böyle bir sorun yaşar mıyız

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;411353
bu xenon takınca arıza lambası hatası veriyor diyorlar böyle bir sorun yaşar mıyız

Şans işi biraz.. Bazı Passatlara yakmazken bizim araçta yaktı mesela,kendi kendine sönmeler falan. Sonra Vag-Comla araca bağlanıp araçta xenon olduğunu araca tanıttık ayrıca elektrik ve balast arasına kondansatör koyduk,sağolsun oda bizi kırmayıp misafirperverliğini 2 yıldır sorunsuzca yapıyor :)