škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb bi xenon sorunu

Leca · 52 · 16153

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anladigim kadariyla sizinkinde gercekten bir sorun var . Benimki gayet mantiga uygun bir sekilde calisiyor yavasken genis acili hizlandikca daha menzilli olarak. Karanlikta uzun yolda yaptim hic bi sıkıntı cekmedim gayet guzeldi aydinlatma. Bide isin ilginc tarafi kisa far modunda farlarin hareket etmesi normalde adaptif farin pasif konuma gecmesi lazim

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;612109
Osman Bey,

Karanlık yolda gerçekten çok kötü oluyor. Kör göze gidiliyor resmen; sol far komple solu aydınlatıyor maalesef. Afl de düşük hızda geniş açıyı aydınlatması gerekir; araç hızlandıkça da far ileriyi odaklaması lazım ama bizde tam tersi oluyor. Bakalım bu sorundan başka muzdarip var mıdır forumda; çoğunluk sistemin bu şekilde olduğunu iletiyor ama bu işte bir gariplik var. Servise gittiğimde onlarda da aracı test ettiker kullandılar vs ve bir gariplik olduğunu onlarda farkettiler ancak bir netice alamadım şuan için. Bakalım bu konun üzerine gitmeye devam edeceğim, çünkü bu durum sürüş güvenliğini riske atıyor.

Aynı sorunu bende farkettim sol far ileriyi göstermiyor sol far aşağıyı gösteriyo gibi

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;612191
Aynı sorunu bende farkettim sol far ileriyi göstermiyor sol far aşağıyı gösteriyo gibi
Bizde direkt sola dönük. Sizde belki ayarsizlik olabilir. Farları bir ayarlattirin serviste.  

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizimkinde bi sorun yok dinamik fark asistanı da gayet güzel çalışıyor ama sadece uzun yolda aktif ediyorum bu özelliği

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servisten halen ses cikmadi. Önümüzdeki hafta yüce ye yazmayı planliyorum.

Çevrimdışı asdw

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
AFS Bi-xenon un sorunlu olduğuna katılıyorum. Tamamıyla hiçbir aydınlatma ve işaretleme olmayan yerlerde hız yapmaya çekiniyorum. Çok yakını aydınlatıyor bence. Benzer özellik olan CRV mizle karşılaştırdığımda çok yetersiz kaldığını düşünüyorum. CRV de çok net bir ışık hüzmesinin karşıdan gelen aracın dibinden başlayarak, araç yaklaştıkça kısa far moduna kadar geldiğini görebiliyorsunuz. Bizim farlar kafasına göre takılıyor ve zayıf. Özellikle hızlandığımda çok kısa kalıyor.

Geçen hafta gece son anda gördüğüm tavşandan sağa yeteri kadar kaçamayıp sol çamurluk ucunu kırdım. Tavşana da yazık oldu. Allah göstermesin daha kötü kazalara da davet çıkarabilir.

Turist farı ayarı dışında orjinal modundan değişiklik yapacak herhangi bir ayarda bulamadım. Bu özellik olduğuna pişman oldum. Düz olsa en azından bir kademe ayarımız olurdu.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asdw;612952
AFS Bi-xenon un sorunlu olduğuna katılıyorum. Tamamıyla hiçbir aydınlatma ve işaretleme olmayan yerlerde hız yapmaya çekiniyorum. Çok yakını aydınlatıyor bence. Benzer özellik olan CRV mizle karşılaştırdığımda çok yetersiz kaldığını düşünüyorum. CRV de çok net bir ışık hüzmesinin karşıdan gelen aracın dibinden başlayarak, araç yaklaştıkça kısa far moduna kadar geldiğini görebiliyorsunuz. Bizim farlar kafasına göre takılıyor ve zayıf. Özellikle hızlandığımda çok kısa kalıyor.

Geçen hafta gece son anda gördüğüm tavşandan sağa yeteri kadar kaçamayıp sol çamurluk ucunu kırdım. Tavşana da yazık oldu. Allah göstermesin daha kötü kazalara da davet çıkarabilir.

Turist farı ayarı dışında orjinal modundan değişiklik yapacak herhangi bir ayarda bulamadım. Bu özellik olduğuna pişman oldum. Düz olsa en azından bir kademe ayarımız olurdu.

Merhaba,

Bu durumla ilgili herhangi bir işlem yaptırdınız mı? Benim de farlarla ilgili sıkıntım var. Kısalar çok yetersiz, kardeşim de farketti. "Neden bu kadar yakını gösteriyor?" dedi.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Cagri33;612249
Bizimkinde bi sorun yok dinamik fark asistanı da gayet güzel çalışıyor ama sadece uzun yolda aktif ediyorum bu özelliği

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dinamik far asistanı o anlamda çok iyi gerçekten. Şehir içi-dışı farketmeksizin ben hep açık tutuyorum. Şehir içine girdi mi ışık yoğunluğunu algılayıp kısa huzmeye geçiyor zaten.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;620331
Dinamik far asistanı o anlamda çok iyi gerçekten. Şehir içi-dışı farketmeksizin ben hep açık tutuyorum. Şehir içine girdi mi ışık yoğunluğunu algılayıp kısa huzmeye geçiyor zaten.

Siz aracınızı Şerit Takip Asistanı, Kör Nokta Bilgi Asistanı ve Akıllı Far Asistanı olarak 3 ü bir arada opsiyon seçeneği ile mi almıştınız?

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Rifle44;620419
Siz aracınızı Şerit Takip Asistanı, Kör Nokta Bilgi Asistanı ve Akıllı Far Asistanı olarak 3 ü bir arada opsiyon seçeneği ile mi almıştınız?

evet, bu opsiyonlar ekli

Çevrimdışı Onurr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sol farın aracın önünü aydınlatmasının sebebi bolerada farla ilgili ayarlardaki trafik yönünden kaynaklanıyor. sağdan trafik seçince sol far soldan trafik seçince sağ far diğerine göre daha kısa oluyor ve daha dar açıyı aydınlatıyor.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler ancak bizim sorunumuz bu değil, ilk mesajı yazan arkadaşın aracında far alakasız bir yeri aydınlatıyordu, benim aracımda ise sağ - sol farketmeksizin kısa farlar yetersiz kalıyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Leca;612474
Servisten halen ses cikmadi. Önümüzdeki hafta yüce ye yazmayı planliyorum.
Var mı bir gelişme? Konuyu takipteyim.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;620507
Var mı bir gelişme? Konuyu takipteyim.
Farlara ayar yaptılar düzeldi ancak bu seferde yüksek ayar yaptilar. Öncekileri kör ediyor :) tekrar ayara girecek.

Çevrimdışı asdw

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: namre3kutuk;620327
Merhaba,

Bu durumla ilgili herhangi bir işlem yaptırdınız mı? Benim de farlarla ilgili sıkıntım var. Kısalar çok yetersiz, kardeşim de farketti. "Neden bu kadar yakını gösteriyor?" dedi.

Evet serviste far ayarı yaptırdım, düzelttiler. Şimdi de çok abartı mı oldu diye düşündüm hatta, ancak fardan dolayı karşıdan sellektör yapan çıkmadı. AFS görevini yapıyor sanırım.