škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yetkili servislerde bakım zamanı araçtan sağlam parça sökülüyormuş!

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ladres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Yetkili servislerde veya özel servisler farketmeksizin 15bin, 30bin, 45bin bakımı sırasında araçtan sağlam parçalar sökülüyormuş. Yerine de çıkma ve bir süre sonra sorun çıkaracak parçalar takılıyormuş tekrar ticaret dönsün diye. Örneğin devir daim pompası, alternatör gibi.

Örneğin ben aracıma 1 ay önce bakım yaptırdım. 1600km yol yaptım, şimdi araçta hararet yükselmesi söz konusu olmaya başladı. Sizde de böyle sorunlar var mı?.

Ders niteliğinde bir konu. Yetkili servis olsun yada olmasın. Araca bakım yapılırken başında durmamız önemle tavsiye ediliyor.

Çevrimdışı kumpas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ilk bakimdan sonra herkesde bi hararet yukselme sorunu nedense oluyor cok enteresan ya

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hararet durumunun kronik olduğunu ve belli bir süre sonra devirdaimin değişmek zorunda kaldığını biliyorum.

Bende de aynısı olmuştu. Hatta 15.000 bakımından çıkıp eve giderken yolda hararet yükselmişti. Tekrar servise götürdüğümde bakımla ilgili olmadığı, tesadüfen olduğu söylenmişti.

Çalınıyor demek fazla iddialı bir laf ama bakım esnasında da aracın başında beklemek pek mümkün değil. Özellikle yetkili servislerde, araç ayrı bir yerde işlem görüyor.

O kadarına da tenezzül etmezler demek istiyorum; ama içimden gelmiyor :)

Çevrimdışı Ladres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşımın bir tanıdığı böyle bir olaya tanıklık etmiş...
Yetkili servise götürdüm aracı, dedim böyle bir sorun var. Sanki olacağını biliyormuşçasına  devir daim su pompası olabilir dedi. Yahu daha 16binde araç!

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yetkili serviste olmayacak bir şey. Kaldı ki bahsettiğiniz iki parçanın eskisiyle veya arızalı olanıyla değiştirmek zaten yoğun olan servis iş yükünde pek mümkün değil. Arkadaşının tanıdığının tanıklık ettiği olaya istinaden yaptığı hareket nedir peki. Herhangi bir sosyal medya aracılığı ile yer, tarih ve firma ismi vererek bu konuyu dile getirmiş mi? veya gördüğü bu olay karşısında oradaki sorumlu şahıslara ne yapıyorsunuz siz diyebilmiş mi? Bu nedenle miş li muşlu olayları iyi değerlendirmek lazım.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu çok ciddi bir mevzu. Yetkili servislerde ne yazıkki araçların yanında kalmamıza izin verilmiyor. Bu yüzden her bakımdan sonra servis sorumlusu ile bizzat neler yapıldıysa tek tek görmek isteyin. Yağına suyuna son olarak yanınızdayken baktırın. Eğer bu tipte bir muameleyle 'kesinlik' dahilinde karşılaşan olursa, hangimiz olursak buradan seslenelim ve o firmayı hem Skoda Türkiye'ye hemde forumda ifşa edelim.
Bu bizim birbirimize karşı sorumluluğumuz.
@mdindas'a katılıyorum böyle bir olayın yetkili servislerde olması imkan dahilinde mümkün görünmeyen bir şey. Ama yine de madem böyle bir konu açıldı tedbiri elden bırakmayalım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizzat arkadaşımın yaşadığı bir olay, şirket aracını Fiat yetkili servise götürüyor bakımdan sonra yağ kontrol ediyor ve yağın rengi simsiyah sanki değişmemiş gibi ve işkilleniyor. Diğer bakımda aracı bırakın biz sizi ararız deyip gitmiş gibi yapıp aracı görebileceği yerden bekleme salonunda olayı takip ediyor ve motor yağının değişmediğini görüyor ve aracı o şekilde teslim ediyorlar, o da servis dışında tekrar yağı kontrol edince haliyle yağ yine siyah ve servis yetkilisine soruyor niye böyle diye yetkilinin cevabı dizellerde araç çalışınca yağ yeni olsa da yağın rengi hemen kararıyormuş tabi arkadaş gördüklerini ve olayı anlatınca işler değişiyor tekrar bakıma alıyorlar. Aracı mümkünse bakım sırasında takip etmekte fayda var.

Çevrimdışı Ladres

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mşah aynen öyle. Bu saatten sonra yetkili özel farketmez. Hepsi takip edilmeli.